Dobry prawnik dla twojej firmy – co musisz wiedzieć?

0
Dobry prawnik dla twojej firmy – co musisz wiedzieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga wsparcia nie tylko w kwestiach biznesowych, ale i prawnych. Dlatego warto współpracować z kimś, kto dobrze zna się na obowiązującym prawie. Jak znaleźć dobrego prawnika?

Jaki powinien być dobry prawnik?

Można by rzec, że w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. Przynajmniej, jeśli chodzi o cechy charakteru. Każdy z nas bowiem nawiązuje relacje w odmienny sposób. Preferujemy także różne style komunikacji. To wszystko będzie miało wpływ na naszą współpracę z prawnikiem. Zanim jednak będziemy dokonywać wyboru pod tym kątem, powinniśmy skupić się na kompetencjach prawniczych. To bowiem będzie decydującym czynnikiem przy nawiązywaniu współpracy. Nasze poszukiwania powinniśmy więc rozpocząć od znalezienia tych kancelarii, które skupiają się na interesującej nas dziedzinie prawa. Jeśli jest ich zbyt wiele, to może nam zapalić się lampka ostrzegawcza. Prawo jest na tyle rozbudowaną dziedziną, by można było być specjalistą w wielu kwestiach. Warto wówczas zwrócić uwagę na liczbę spraw prowadzonych przez kancelarię w danym zakresie. Doświadczenie w tej branży jest bowiem bardzo ważne. Nasze poszukiwania możemy też celowo zawęzić do mniejszych kancelarii, które specjalizują się w konkretnych sprawach. Bez problemu znajdziemy takie, które oferują wsparcie prawne różnego rodzaju przedsiębiorcom. Relacja między nami a naszym radcą musi odbywać się na płaszczyźnie biznesowej. Dzięki temu łatwiej będzie osiągnąć porozumienie i podjąć działania mające na celu dalszy rozwój firmy.

Jakiego rodzaju wsparcie oferuje dobry prawnik?

Współpraca z kancelarią prawną przynosi korzyści obu stronom. Nieprawdą też jest powszechny stereotyp mówiący o wysokich kosztach posiadania umowy z prawnikiem. Możemy bowiem dostosować sposób rozliczenia tak, by nie zrujnował nam budżetu. Do wyboru mamy chociażby ryczałt za obsługę prawną lub stawkę godzinową. Dobry prawnik, w ramach współpracy, sprawdzi naszą firmę pod każdym kątem. Dzięki temu unikniemy wszelkich nieprawidłowości, które mogłyby kosztować nas spore pieniądze. Dotyczy to chociażby RODO, którego przepisy zaraz po wejściu w życie nie były dla wielu przedsiębiorców zrozumiałe. Dobry prawnik ma w swojej ofercie pakiet szkoleń dla firm, dzięki którym temat ten nie będzie już budził żadnych wątpliwości. Jedną z takich kancelarii znajdziesz tutaj http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Dobry prawnik będzie robił wszystko, co pomoże w rozwoju firmy od strony prawnej. Może chociażby konstruować szablony umów w taki sposób, by uniknąć niepotrzebnych konfliktów z kontrahentami. Warto więc pomyśleć takiej sytuacji, by ze spokojem rozwijać własną firmę.

System rekrutacji – zalety płynące z użytkowania

0
System rekrutacji – zalety płynące z użytkowania

System do rekrutacji coraz częściej jest wykorzystywany przez małe i duże firmy oraz agencję pracy. Pozwala usprawnić cały proces zatrudnienia, od przygotowania ogłoszenia, aż po pozyskanie nowych pracowników. Intuicyjna konstrukcja oraz liczne przydatne funkcje umożliwiają w szybkim czasie optymalizację pracy działu HR. Wdrożenie systemu rekrutacji wiąże się z szybkim i przyjemnym szkoleniem rekruterów, po którym wszyscy pracownicy działu zasobów ludzkich są w stanie sprawnie korzystać z systemu. Ponadto kierownictwo decydujące się na wprowadzenie systemu do rekrutacji do swojej firmy otrzymuje stałe wsparcie oraz pomoc ze strony opiekunów systemu.

System rekrutacji pozwala znacząco usprawnić proces pozyskiwania nowych pracowników. Buduje pozytywny wizerunek firmy, zwiększa zainteresowanie ofertą i dociera do większej liczby kandydatów. Rekruterzy korzystający z systemu mogą fachowo zarządzać ofertami pracy (umieszczanie ogłoszeń na  stronach firmowych, portalach, serwisach i social media), mają możliwość łatwiejszej komunikacji, prostszego dodawania, usuwania i aktualizowania danych oraz nieskomplikowanego wyłaniania talentów.

Spójny i pozytywny wizerunek Twojej firmy

System rekrutacji umożliwia przygotowanie profesjonalnych ofert pracy. Spersonalizowane i nietypowe ogłoszenia budują spójny i pozytywny wizerunek firmy. Dodatkowo zwiększają jej rozpoznawalność i wzbudzają zainteresowanie kandydatów. Możliwość korzystania z bogatej szaty graficznej i szablonów ogłoszeń pozwala przygotowywać fenomenalne i zwracające uwagę oferty pracy. Rekruterzy z łatwością mogą zaprojektować ofertę dla konkretnego stanowiska pracy (wygląd oferty i formularza, treść wiadomości). Dodatkowo nowe ogłoszenie jest integrowane z zakładką Kariera poprzez widget lub API, dzięki temu każda oferta dodana w systemie automatycznie pojawia się na stronie firmowej. Ponadto osoby zatrudnione w dziale HR mogą swobodnie wykorzystywać tagi w szablonach, automatycznie wysyłać wiadomości z podziękowaniem oraz korzystać ze zbiorowej komunikacji.

Dotarcie do większego grona potencjalnych kandydatów

System do rekrutacji pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych pracowników. Osoby korzystające z systemu mogą publikować ogłoszenia w szybszym czasie i na wielu mediach jednocześnie (zakłada Kariera na stronie firmy i intranetu, portale ogłoszeniowe, social media, udostępnianie informacji o rekrutacji wśród pracowników). Ponadto system rekrutacji jest zintegrowany z OLX, dzięki temu rekruterzy nie muszą kopiować treści do formularza na portalu (system automatycznie publikuje ogłoszenia, pozwala na bezpośrednie rozliczenia z OLX i dostarcza raporty z publikacji).

Efektywniejsza współpraca z biznesem

Za pomocą systemu do rekrutacji można zwiększyć efektywność poszukiwania kandydatów wykorzystując współpracę z biznesem na etapie zgłaszania wakatów. Proste tworzenie projektów na podstawie zgłoszeń, monitorowanie powodów zatrudnienia, udostępnianie menedżerom danych o kandydatach i innych informacji na każdym etapie procesu. Możliwość szybszej realizacji projektów, dzięki wspólnym notatkom, rekomendacjom, ocenom i czytelnym raportom.

Reasumując system rekrutacji pomaga znacząco usprawnić funkcjonowanie działu HR. Pozwala odciążyć rekrutów i menedżerów, a także umożliwia efektywniejszą selekcję kandydatów. Więcej szczegółowych informacji odnośnie działania systemu rekrutacyjnego można dowiedzieć się na elevatosoftware.

PIT online w 2019/2020

0
PIT online w 2019/2020

Każdy pracujący ma obowiązek dokonać co roku rozliczenia. Dla wielu jest to okres sporego stresu, bo w większości nie wiedzą, jak tego dokonać, a także, do jakiego urzędu powinni się udać. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak się tego dowiedzieć i dodatkowo uzupełnić swoją wiedzę w tej dziedzinie. Na szczęście w większości przypadków istnieje możliwość rozliczenia w bardziej dogodny sposób. Możliwość ta sprawia, że większość osób odetchnęła z ulgą. Niestety w szkole nie uczą, jak dokonywać tego rodzaju rozliczeń i większość osób nie ma pojęcia, jak to ugryźć, żeby było dobrze. Okres rozliczeń to dla wielu biur księgowych czas żniw, bo przychodzą do nich interesanci, który proszą o pomoc w rozliczeniu.

Rozliczanie PIT online 2020 jest możliwe, podobnie, jak można było skorzystać z takiej opcji w zeszłym roku. Każda osoba, która zaloguje się do odpowiedniego serwisu, nie będzie musiała uzupełniać poszczególnych okienek, bo będą one wypełnione automatycznie. Dla wielu to spełnienie marzeń i spora ulga, bo czują wówczas mniejsza odpowiedzialność za to, co jest powpisywane w rubryki. Wiele osób zastanawia się, czy mogą skorzystać z takiej formy rozliczenia i jeśli okazuje się, że tak i to bez najmniejszych problemów, to oczywiście się na to decydują i nawet nie zastanawiają się dwa razy, bo nie ma to większego sensu.

Korzystając z usługi, jaką jest twój e-PIT online w 2019/2020 roku ma się szansę bezstresowego rozliczenia z urzędem skarbowym, a dla wielu osób to spore udogodnienie. Po pierwsze i często najważniejsze, nie ma konieczności stania w długich kolejkach. A jak wiadomo nie od dziś, w ostatecznym terminie składania rozliczeń, kolejki są bardzo długie. Poza tym oszczędza się czas i pieniądze, bo nie ma konieczności jechania do urzędu, a dla wielu, już sama wizyta w nim, nawet w celu złożenia oświadczenia, jest niemałym stresem. W wielu przypadkach uzasadnionym. Jedynym minusem może okazać się to, że nie można bezpośrednio dowiedzieć się w takiej sytuacji i korzystając z takiej opcji, czym jest danina solidarnościowa. Dla wielu ta informacja mogłaby okazać się cenna, ale żeby dowiedzieć się, co to takiego, muszą po prostu poszukać informacji na własną rękę, co w większości przypadków robią i to z powodzeniem.

Warto wiedzieć, że ma się możliwość wygodnego rozliczenia swoich zarobków i nie trzeba nawet wychylać nosa z domu, żeby to zrobić. Dla wielu informacja ta okaże się niezwykle pomocna, bo wciąż niektórzy nie wiedzą, że mogą skorzystać z takiej możliwości.

Import z Chin firma pośrednicząca – jak to wygląda?

0
Import z Chin firma pośrednicząca – jak to wygląda?

Importowanie towarów z Chin z pośrednikiem polecane jest osobom początkującym w tym biznesie. Pomaga uniknąć wielu kłopotów, jakie spotykają importerów nieznających niuansów chińskiego przemysłu. Jak wygląda współpracą z taką firmą?

Kiedy import z Chin z pośrednikiem to dobry pomysł?

Na import z Chin z pomocą firmy pośredniczącej powinny zdecydować się osoby początkujące. Dlaczego? Ponieważ praktycznie nie da się przejść przysłowiową suchą stopą przez wszystkie etapy importu z Azji bez doświadczenia i znajomości tutejszego rynku dostawców. Jako osoba „zielona” w temacie importu z Chin narażony jesteś na szereg zagrożeń takich jak nieuczciwy dostawca, niezgodność towaru z umową, opóźnienia w transporcie, odmowa zwrotu zaliczki czy nawet konfiskata towaru przez Urząd Celny.

Pomoc zewnętrznej firmy w imporcie z Chin to dobre rozwiązanie także dla tych, którzy nie są w stanie samodzielnie zadbać o wszystkie lub poszczególne etapy importu, nie mogą przyjechać na miejsce lub po prostu nie mają na to czasu ani chęci. Ponadto agencja może okazać się zbawieniem dla zagubionych importerów z Chin. Firmy takie jak Fullbax oferują kompleksową obsługę za pośrednictwem swojej spółki zarejestrowanej w Polsce. To duże ułatwienie, ponieważ dokumenty podpisujesz z polskim podmiotem, a nie chińskim. Jednocześnie pośrednik mieszkający na miejscu w Chinach może wszystkiego doglądać osobiście oraz na bieżąco informować Cię o etapie produkcji, kontroli jakości czy załadunku.

Jak wygląda usługa importu z Chin z pośrednikiem?

To, jak konkretnie wygląda pełna obsługa importu z Chin z firmą z Polski możesz zobrazować sobie na przykładzie oferty Fullbax klikając „import z chin firma”. Prowizja wynosi od 1 do 5% w zależności od wysokości zamówienia. Tutaj firma opiekuje się Twoim zleceniem od momentu wyboru dostawcy aż po moment aż towar nie trafi pod drzwi Twojego magazynu.  Kompleksowy import obejmuje:

 • wyszukanie towaru w Chinach,
 • negocjacje z chińskimi dostawcami,
 • weryfikację producenta,
 • wizytację fabryki,
 • kontrolę produkcyjną i produkcyjną,
 • kontrolę załadunku kontenera i plombowanie,
 • transport z Chin,
 • odprawę celną na miejscu w Polsce,
 • dostawę towaru do Twojego magazynu/firmy.

Czy sprowadzanie towarów z Chin przy pomocy agencji jest opłacalne?

Import z Chin z pośrednikiem jest opłacalny, ponieważ praktycznie niczym nie ryzykujesz. Od momentu podpisania umowy z Fullbax to agencja czuwa nad poprawnością realizacji zlecenia. A jest to o wiele łatwiejszy w ich przypadku, ponieważ rezydują na co dzień w Chinach, jednocześnie posiadając firmę zarejestrowaną w Polsce. Ponadto Fullbax zobowiązuje się do znalezienia Tobie możliwie najtańszego dostawcy, który wykona towar w potrzebnej jakości. Nie oznacza to jednak, że jesteś wyłączony z obiegu informacji – agencja na bieżąco prowadzi w Tobą rozmowy, wysyła zdjęcia, filmy, a także próbki towarów do Polski kurierem. Zlecenie opłacasz całościowo dopiero, kiedy zaakceptujesz wyprodukowany towar. Więcej informacji na temat usług oferowanych przez Fullbax znajdziesz na stronie http://fullbax.pl/.

Laser e-light

0
Laser e-light

Urządzenie kosmetyczne E-Light (IPL+RF bipolarny) więc impulsowe źródło światła + fale radiowe to nowość kwalifikowana do grupy narzędzi pobierających energię świetlną i prąd o częstotliwości radiowej. E-Light przekazuje wiązkę rozwianych promieni świetlnych, jakie mają wyodrębnioną długość fali.

Dochodzą one na różnorodne głębokości skóry i działają wielokierunkowo. Oddziaływanie fal radiowych przyspiesza oraz poprawia działanie IPL, ponieważ energia wiązki promieniowania nagrzewa teren zabiegowy, tymczasem cebulkę włosową uszkadza prąd, natomiast nie światło (w odróżnieniu od lasera).

Co to jest E-LIGHT?

Urządzenie kosmetyczne E-light (IPL + RF Bipolarny), więc impulsowe skupienie światła + fale radiowe bipolarne tonowość kwalifikowana do grupy narzędzi pobierających siłę świetlną (tak jak laser kosmetyczny, lub laser diodowy) i prąd o częstotliwości radiowej. E-light przekazuje wiązkę rozwianych promieni świetlnych, jakie mają wyodrębnioną długość fali.

Dochodzą one na różnorodne głębokości skóry i funkcjonują wielokierunkowo. Działanie fal radiowych rozwija oraz poprawia działanie IPL. Rezultatem współdziałania IPL oraz fal radiowych jest większa penetracja energii w warstwy skóry odpowiedniej. Przy wykorzystaniu IPL tkanka może przyswoić 30-40 % energii, reszta energii jest odbijana oraz załamuję się (energia świetlna dociera do 2,5 mm), podczas kiedy działamy E-light’em zjawisko odbicia oraz załamania się energii nie występuje (energia świetlna dociera do 4mm).

Reguła funkcjonowania nowoczesnej techniki e-light
Energia świetlna jest wchłaniana poprzez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zamknięte we włosach, naczyniach bądź skórze we współzależności od obszaru długości fal. W przebiegu absorbcji, energia światła zamieniana jest na energię cieplną. jaka nagrzewa włos, naczynie bądź kolagen.

Własności elektryczne skóry zależą od jej temperatury (im cieplejsza tkanka tymże mniejszy jej opór elektryczny). Prąd RF przechodząc poprzez skórę, wybiera drogę poprzez tkanki ogrzane światłem. Przepływ prądu RF nie jest uzależniony od ilości melaniny w skórze, więc także technika ta może być bezpiecznie podawana w wypadku wszelkich rodzajów skóry.

E-light – funkcje

IPL E-light to specjalne narzędzie wszechstronne, działa on na 5 form problemowych, z jakimi zmagają się chorzy. Pierwszą spośród nich jest eliminowanie owłosienia. Światło lasera IPL pozwoli na pełne pozbycie się włosów, natomiast wszystko to odbywa się za sprawą melaniny schowanej we włosach, jaka selektywnie pochłania światło IPL, potem ta sama świetlna energia jest dostarczana do tkanek otaczających, przyjmując formę energii termicznej.

W rezultacie włos przestaje być odżywiany oraz wychodzi. Analogiczny mechanizm występuje przy eliminowaniu przebarwień. Gdy melanina pochłonie światło IPL, jakie jest zmienione w energię termiczną rozpadają się cząstki barwnika. Ich pozostałości w późniejszym czasie są eliminowane poprzez fagocyty podczas regeneracji komórkowej skóry.

Zabiegi E-LIGHT

Zabiegi e-lightem są znacznie skuteczniejsze od zabiegów samym IPL bądź samym RF. Laser wydziela energię z IPL oraz RF w tymże samym czasie. Energia świetlna we współzależności od dobranego obszaru długości fal, jest selektywnie wchłaniana poprzez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zamknięte we włosach, naczyniach bądź skórze.

W przebiegu pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię cieplną, jaka nagrzewa właściwie włos, naczynie bądź kolagen (teoria wybiórczej fototermolizy). Własności elektryczne skóry mocno zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma mniejszy opór elektryczny) zatem prąd RF przechodząc poprzez skórę wybiera drogę poprzez tkanki orientacyjnie podgrzane światłem oraz selektywnie je dogrzewa.

Więcej znajdziesz tutaj: http://polskakosmetologia.pl/

Osiedle Marina – Nowe osiedle mieszkaniowe w Lublinie

0
Osiedle Marina - Nowe osiedle mieszkaniowe w Lublinie.

Lublin to jedno z najlepiej rozwijających się miast w Polsce. Przez wiele lat niedoceniany, traktowany głównie jako miasto studenckie, z którego młodzi uciekali po studiach, by znaleźć pracę, która pozwoli im się utrzymać. Tak rzeczywiście było. Na szczęście od kilkunastu lat sytuacja Lublina bardzo się zmieniła. Lublin nie jest już miastem atrakcyjnym tylko dla studentów. To miasto, w którym ludzie chcą i mają gdzie pracować i gdzie chcą zamieszkać.

Kim jest i co robi tłumacz przysięgły – kiedy jest potrzebny?

0
dokumenty u tłumacza

Nie ma chyba obecnie firmy, która nie korzystałaby z usług translatorskich. Tłumaczeniu podlegają umowy, upoważnienia, korespondencja, materiały promocyjne i wiele innych. Ale usługi tłumaczy potrzebne są także osobom prywatnym – kiedy wybieramy się na staż czy do pracy za granicą albo na wakacje. Jakiego tłumacza wybrać? Tłumacz przysięgły – kiedy jest potrzebny, a kiedy wystarczy nam zwykłe tłumaczenie? Oto wszystko, co musicie wiedzieć na ten temat.

Czym jest tłumaczenie uwierzytelnione?

Tłumaczenie uwierzytelnione jest rodzajem przekładu, którego dokonać może jedynie tłumacz przysięgły. Musi być ono zgodne z Ustawą z dn. 25 listopada 2004 roku o zawodzie tłumacza przysięgłego, opatrzone formułą poświadczającą i odciskiem pieczęci tłumacza. Formuła musi być umieszczona bezpośrednio pod tekstem, spisana w określonym języku, określać, czy tłumaczenia dokonano na podstawie dokumentu oryginalnego czy jego kopii, zawierać podpis tłumacza oraz numer tak zwanego repertorium. Dopiero tłumaczenie zawierające wszystkie te elementy może być tłumaczeniem przysięgłym. Inne dokumenty nie zostaną wzięte pod uwagę przez instytucje.

Więcej na temat tłumaczeń przysięgłych dowiesz się tutaj: https://www.abctlumaczenia.eu/tlumaczenia-przysiegle/.

Jaka jest różnica między tłumaczem zwykłym a przysięgłym?

Tłumacz przysięgły ma specjalne uprawnienia, nadane przez ministerstwo sprawiedliwości, które upoważniają go do dokonywania przekładów dokumentów urzędowych. Wymaga się od niego perfekcyjnej znajomości języka obcego w mowie i piśmie. Zwykły tłumacz także musi doskonale znać język obcy, ale może tłumaczyć jedynie treści, które nie mają mocy urzędowej – literaturę i poezję, strony www, ulotki i materiały promocyjne, artykuły.

Ale jest jeszcze jedna różnica – jest nią odpowiedzialność za wykonywaną pracę. O ile zwykły tłumacz naraża się jedynie na niezadowolenie i utratę klienta w przypadku niezadowalającej jakości przekładu, o tyle tłumacz przysięgły ponosi odpowiedzialność zawodową za ewentualne błędy. Mogą zostać nałożone na niego kary – upomnienie, nagana, a nawet zawieszenie lub odebranie prawa do wykonywania zawodu.  

Kiedy potrzebujemy usług tłumacza przysięgłego?

Tłumaczenia przysięgłe konieczne są zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy przetłumaczyć wszelkiego rodzaju pisma urzędowe i dokumenty:

 • akty stanu cywilnego (małżeństwa, urodzenia, zgonu, itd.),
 • kontrakty, umowy,
 • akty notarialne – testament, darowizna, umowa kupna – sprzedaży,
 • umowy, na przykład o pracę, zaświadczenia,
 • świadectwa szkolne, dyplomy i certyfikaty,
 • dokumentacja sądowa,
 • dokumenty medyczne.

Tłumaczeń uwierzytelnionych będą od nas wymagały także banki i towarzystwa ubezpieczeniowe. Muszą mieć to na uwadze zwłaszcza osoby dokonujące zakupu pojazdów za granicą – aby móc go zarejestrować w Polsce, konieczne jest sporządzenie tłumaczenia uwierzytelnionego umowy kupna – sprzedaży lub faktury.

Wiemy już kiedy należy korzystać z tłumaczeń przysięgłych i w jakich przypadkach są one niezbędne. To pozwoli nam od razu wybrać odpowiednie biuro tłumaczeń i skierować się do specjalisty o stosownych kompetencjach.

Korzyści z outsourcingu księgowości

0
Korzyści z outsourcingu księgowości

Utrzymanie pracownika to ogromne koszty dla firmy. Wchodzi w to nie tylko pensja podstawowa, ale także opłacenie podatków, składek zdrowotnych, a także coraz częściej także zapewnienie kolejnych udogodnień, takich jak pakiet prywatnej opieki medycznej, karty MultiSport i innych. Dlatego też popularność outsourcingu niektórych usług do firm zewnętrznych stała się bardzo popularna. Przede wszystkim oznacza to wyeliminowanie problemów ze znalezieniem odpowiedniej kadry, a także znacznie ogranicza wydatki na samą usługę księgowości. W jaki sposób? Co jeszcze daje firmom skorzystanie z usług zewnętrznych firm? Przekonaj się!

Własna księgowość, własne zmartwienia

Jeżeli zastanawiasz się nad outsourcingiem, zapewne analizujesz, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Twojego biznesu i czy nie przepłacisz, zatrudniając zewnętrzne biuro księgowe. Jeżeli wahasz się, czy nie wyjdziesz lepiej, zatrudniając kogoś na etat, możesz albo spróbować zatrudnić kogoś na okres próbny, albo ostatecznie rozwiać wątpliwości. Jakie wady ma księgowość prowadzona firmie?

 • Zadania księgowych nie zawsze są rozłożone równomiernie w ciągu roku. W okresie tworzenia deklaracji podatkowych księgowi mają pełne ręce pracy, jednak pozostała część roku będzie dla nich luźniejsza. Oznacza to, że Twój pełnoetatowy księgowy będzie miał mniej pracy, co szybko spowoduje wzrost kosztów utrzymania w stosunku do efektywności.
 • Zatrudnienie własnego księgowego wiąże się z koniecznością zapłaty wynagrodzenia, licencji do niejednego programu rachunkowo-księgowego, a także ze zorganizowaniem odpowiedniej przestrzeni biurowej. Outsourcing obcina te koszta, w tym te związane z amortyzacją sprzętu komputerowego.
 • Jeśli masz niewielką wiedzę na temat rachunkowości, może być trudniej rozpoznać idealnego kandydata do pracy. Wybór outsourcingu gwarantuje, że będziesz współpracować z ekspertem.

Główne zalety zewnętrznej księgowości

W dzisiejszych czasach firmy poszukują zarówno opłacalnych, jak i efektywnych rozwiązań, które pomogą im w prowadzeniu działalności podstawowej, a także rozwiążą problemy związane z kontrolą i zrozumieniem bieżącej sytuacji finansowej firmy, w celu podejmowania świadomych decyzji biznesowych. Usługi księgowe stanowią integralną część zdolności operacyjnych i systematycznego funkcjonowania każdej firmy. Z tego wynika, że outsourcing usług księgowych pomaga usprawnić podstawowe operacje biznesowe organizacji.

 • Wszystkie informacje księgowe uzyskujesz regularnie. Zaawansowane oprogramowanie rachunkowe może pomóc spojrzeć na spersonalizowane raporty, zaoszczędzając dużo czasu przy podejmowaniu ważnych decyzji finansowych.
 • Outsourcing to świetny sposób na uzyskanie dostępu do wiedzy profesjonalistów za mniejszą opłatę niż w przypadku zatrudnienia własnego pracownika. Mając odpowiednie dane, możesz łatwiej podejmować poważne decyzje i mieć pewność powodzenia. Jeżeli zastanawiasz się jak założyć firmę w Poznaniu, czy poprawnie wypełniasz deklaracje podatkowe albo szukasz pomocy w obsłudze kadr i płac, zewnętrzne biuro księgowe to świetny pomysł.
 • Kiedy zlecasz księgowość na zewnątrz, umieszczasz swoje dokumenty finansowe w rękach profesjonalnego zespołu księgowych. Często zdarza się, że jeden księgowy nie będzie w stanie wyrobić się z ilością zadań i obowiązków.

Transport ponadgabarytowy – jak otrzymać najlepszą ofertę?

0
Transport ponadgabarytowy

Kiedy chcesz dostarczyć duży produkt do swojego klienta lub wysłać paczkę do kogoś z rodziny, należy poważnie zastanowić się nad tym, jak znaleźć ofertę, która nie będzie kosztować kilkaset złotych. Mowa oczywiście na temat usług transportowych, ponieważ okazuje się, że przesyłki o dużych gabarytach, mogą stanowić bardzo duży problem i poważną inwestycję.

Transport ponadgabarytowy może jednak nie być kłopotliwy, jeśli wiecie gdzie szukać najlepszych ofert. Do wyboru są znane i popularne korporacje kurierskie, duże firmy krajowe lub prywatni przewoźnicy. Dziś chętnie porównamy wszystkie rodzaje propozycji, by każdy zweryfikował najlepszą opcję dla siebie.

Duże firmy i korporacje – wysoka cena i bezpieczeństwo

Niemal każda firma posiada w swojej ofercie usługę zabezpieczenia paczki. Jest to ubezpieczenie, na ewentualność uszkodzenia zawartości. Jeśli w przesyłce znajdują się duże lub delikatne komponenty, warto skorzystać z tej opcji, nawet jeśli kosztuje dodatkowo kilkadziesiąt złotych. Transport ponadgabarytowy w takich przypadkach jest bardzo drogi i może kosztować nawet kilkaset złotych. Należy jednak zastanowić się nad tym, ile uda Wam się zaoszczędzić czasu, energii i pieniędzy.

Po pierwsze. Paczkę przyjadą odebrać kompetentne osoby, które zapakują ją do auta i zabezpieczą w sposób profesjonalny. W ciągu kilku dni lub nawet kilkudziesięciu godzin dostarczą ją do odbiorcy i rozpakują we wskazanym miejscu. Taki transport ponadgabarytowy to z pewnością atrakcyjna oferta, nawet jeśli wiążę się wysokimi kosztami.

Prywatni przewoźnicy? Dużo niższe ceny, lecz brak pewności i gwarancji

Jeśli ktoś często podróżuje po Polsce i dysponuje autem dostawczym, nic dziwnego, że będzie szukać metod, dzięki którym zarobi kilka dodatkowych złotych, obniży koszty podróży lub niemal zminimalizuje je do zera. Planując jednak transport ponadgabarytowy, należy sprawdzić możliwości i renomę potencjalnego przewoźnika, gdyż czasem mogą pojawić się nawet problemy przy załadunku i rozładunku.

Gdy auto posiada automatyczną rampę z podnośnikiem, nie należy się obawiać, gdyż znacznie ułatwi to pracę. Warto upewnić się, że firma lub osoba zajmująca się przewozem, zapewni odbiorcy dostawę pod same drzwi lub we wskazane przez niego miejsce. Warto zwrócić również uwagę, że prywatni przewoźnicy nie zagwarantują Wam ewentualnego odszkodowania, przy uszkodzeniu asortymentu. Jesteście więc gotowi na ryzyko?

Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wszystkie alternatywy, by dopasować propozycje pod kątem kosztów i możliwości.

Jak zdobyć kapitał na własną działalność gospodarczą?

0
Jak zdobyć kapitał na własną działalność gospodarczą

Założenie własnej firmy wymaga unikalnego pomysłu na produkt lub usługę, dobrego biznesplanu i wiary w siebie. Oprócz tego wymagane jest też zebranie odpowiednich finansów. Nawet jeśli założenie działalności nie wymaga kapitału początkowego jak na przykład spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółka akcyjna, musisz wyposażyć swoje biuro w niezbędne narzędzia. Opłata za wynajem przestrzeni biurowej będzie się różnić w zależności od miasta, lokalizacji oraz dostępnej przestrzeni. Dziedziny związane z branżą IT lub wymagające niezawodnego dostępu do wielu stron internetowych jednocześnie, będą potrzebowały dobrego i szybkiego łącza internetowego. Sprzęt komputerowy, sprzęty związane z daną branżą, marketing czy działania SEO kosztują dużo, jednak w większości przypadków są niezbędne. Jak zdobyć kapitał początkowy?

Samofinansowanie

Często jest to pierwszy wybór przedsiębiorców. Rozpoczęcie własnej działalności jest ryzykowne, a w wielu przypadkach ten poziom ryzyka zniechęca kredytodawców do udzielenia pożyczek przedsiębiorcom na rozpoczęcie działalności. Jeśli masz oszczędności, możesz wybrać tę opcję. Jednak ryzykujesz, że stracisz wszystko. Gdy masz wspólników, możecie wspólnie złożyć się na ten projekt. Jeżeli planujesz działać samodzielnie, a działalność rozkręcać pracując z domu, może Ci być ciężko zebrać wymagany kapitał. Gdzie jeszcze możesz go szukać?

Finansowanie społecznościowe

Istnieje kilka naprawdę popularnych witryn finansowania społecznościowego, które stały się bardzo popularne wśród wynalazców, przedsiębiorców i opinii publicznej w ciągu ostatnich kilku lat, jak wspieram.to, polakpotrafi.pl czy crowdfunding.pl. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, więc najlepiej jest dokładnie zbadać szczegóły związane z każdą witryną. Ostatecznie odpowiednia dla Ciebie platforma będzie odpowiadała Twoim priorytetom i celom.

Anioły biznesu

Gdy korzystasz z pomocy anioła-inwestora, możesz mieć pewność uzyskania korzystniejszych warunków niż u innych kredytodawców. Anioły biznesu inwestują w firmę rozpoczynającą działalność, a ich głównym celem jest pomoc małym, lokalnym przedsiębiorcom. Ich działanie jest skupione na pomocy przedsiębiorcom w podejmowaniu pierwszych kroków. Zapewniają Twojej firmie lepsze podstawy, na których możesz budować swój biznes. Najczęściej inwestorzy proszą o udziały w firmie w zamian za pożyczkę.

Mikro-pożyczki

Zarezerwowane głównie dla organizacji non-profit są przyznawane przez instytucje osobom, które normalnie nie kwalifikują się do tradycyjnego kredytu bankowego. Zamiast przekazywać darowiznę na rzecz organizacji non-profit, organizacje mikropożyczkowe pozwalają przedsiębiorcom inwestować w zwiększanie ich możliwości finansowo-gospodarczych. Mikropożyczki są bardzo popularne w małych i rozwijających się krajach.

Zobacz też