Chcesz wygodnie płacić za swoje zakupy? Zależy ci na bezpieczeństwie? Nie lubisz czekać zbyt długo na przesyłkę? W takim przypadku warto wybrać nowoczesną metodę płatności w sklepie internetowym – sprawdź z nami 3 powody, dla których warto skorzystać z e-płatności!

Wygodniej niż zwykły przelew

Systemy płatności internetowej przenoszą przelewy na całkowicie nowy poziom – dzięki nim możemy płacić znacznie wygodniej i szybciej niż poprzez samodzielne wykonanie przelewu z konta tradycyjnym sposobem.

Gdy wybierzemy e-płatności, nie musimy już wypełniać formularza przelewu – wpisywać numeru konta, danych odbiorcy, kwoty, tytułu przelewu. Po wybraniu banku w systemie płatności jesteśmy przenoszeni na jego stronę, logujemy się, sprawdzamy wypisane już za nas dane i potwierdzamy transakcję, na przykład przez kod SMS. Dzięki temu oszczędzamy czas!

Bezpieczna transakcja

Dzięki zapłacie z wykorzystaniem systemu e-płatności możemy również wykonać znacznie bezpieczniejszą transakcję. Wobec tego warto wybierać sklepy, które dają nam taką możliwość uregulowania rachunku.

Nie musimy samodzielnie wypisywać formularza przelewu, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędu przy jego wypełnianiu. Także zapłata odbywa się z użyciem szyfrowanego połączenia, więc nasze dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Ponadto samo zastosowanie pośrednika w płatności pozwala na podwyższenie bezpieczeństwa transakcji.

Przyspieszenie wysyłki

Poprzez wybranie systemu płatności internetowych możemy także przyspieszyć wysyłkę i zakupy możemy otrzymać nawet następnego dnia po złożeniu zamówienia. Jak to możliwe? Sprzedający od razu po wykonaniu przez nas zapłaty otrzymuje taką informację i może przystąpić do realizacji zamówienia.

Informacja ta przekazywana jest natychmiast, nawet wtedy, gdy robimy przelew z innego banku niż ten, w którym konto ma sprzedający. Gdy zrobilibyśmy zwykły przelew, zostałby on zaksięgowany dopiero następnego dnia. Z e-płatnościami możemy więc szybciej otrzymać zamówione produkty do swoich rąk!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here