Gry planszowe – dlaczego warto je pokochać?

0
gry planszowe
Fot. Pexels.com

Gry planszowe wielu osobom mogą kojarzyć się z rozrywką dla dzieci, bo to właśnie w dzieciństwie większość z nas spotkała się z nimi po raz pierwszy. Dziś jednak plaszówki przeżywają swoje odrodzenie, ich wybór jest znacznie szerszy i zarówno młodsi, jak i starsi gracze znajdą coś dla siebie. Służą za atrakcje na domówkach, urozmaicają wieczory w rodzinnym gronie, ale są też świetnym narzędziem do nauki. 

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/gry-planszowe-ich-zalety-i-powody-dla-ktorych-warto-w-nie-grac/

Bawią i uczą

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych gier edukacyjnych, dzięki którym najmłodsi mogą przyswajać wiedzę z atrakcyjny sposób. Często nauka odbywa się nawet w sposób nieświadomy. Gry strategiczne, planszowe czy karciane – wszystkie mogą okazać sie bardzo rozwijające dla użytkownika. Wybierajac grę zawierającą zestaw pytań i odpowiedzi przetestujemy i wzbogacimy swoją wiedzę w danej dziedzinie, Taboo zmusi nas do wykorzystania szerszego zasobu słownictwa, a np. kupując nieruchomości w Monopoly nauczymy się podejmowania ryzyka. 

Gry planszowe integrują ludzi

Granie w gry planszowe jest dobrym sposobem na zbliżenie do siebie ludzi. Wspólne spędzenie czasu, doprawione odrobiną rywalizacji, pomaga zbudować mocniejszą więź. Nawet gdy uczestnicy początkowo podchodzą do tego z pewnym dystansem, często zmienia się to w wielogodzinną, świetną zabawę w swoim towarzystwie. 

Nauka przegrywania

Gry planszowe uczą tworzenia strategii (oraz jej bieżącego modyfikowania), która ma doprowadzić do wygranej. Jednak plany czasem zawodzą, inni gracze okażą się lepsi, sprytniejsi i to oni zostaną nagrodzeni satysfakcją ze zwycięstwa. Wtedy trzeba przełknąć gorycz porażki i liczyć na to, że w przyszłości szczęście będzie nam bardziej sprzyjać. Choć to tylko zabawa, to sytuacja ta ma też odniesienie do prawdziwego życia – w pracy również musimy ponosić konsekwencje swoich decyzji, które nie zawsze okazują się trafne. Nauczenie się więc, jak sobie radzić w sytuacjach, gdy coś nam się nie udaje, jest bardzo ważne.

 

Gry plaszowe mają wiele zalet i warto się do nich przekonać. Ich oferta jest coraz bogatsza, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, aby czerpać z nich radość!

Zobacz też: http://www.pracawbiurze.pl/szkola-podstawowa-jak-przygotowac-dziecko-do-powroty-do-niej/

Dlaczego warto posiadać umiejętności strzeleckie?

0
Dlaczego warto posiadać umiejętności strzeleckie

Umiejętność strzelania to wbrew pozorom bardzo przydatna rzecz. Co prawda w Polsce wskaźnik posiadania broni na 1 mieszkańca jest najniższy w Europie, jednak poza umiejętnościami strzeleckimi w celu ochrony własnego dobytku, można też kształcić się w kierunku strzelectwa sportowego. Jakie są zalety z posiadania umiejętności strzeleckich? Czy strzelanie należy do bezpiecznych rzeczy? By poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Zalety umiejętności strzeleckich

Strzelanie to rzecz, która przyciąga głównie mężczyzn, jednak trzeba powiedzieć, że nie brakuje wśród klubów sportowych, czy amatorów strzelania kobiet, które radzą sobie naprawdę dobrze. Jeżeli potrafisz strzelać, to wyrabiasz w sobie nawyk spokoju czy koncentracji, które są bardzo przydatne w życiu. Co prawda umiejętne korzystanie z broni sprawia, że jest to bezpieczna „zabawa”, jednak trzeba się potrafić z nią obchodzić.

Pamiętaj, że strzelectwo jest sportem i umiejętność dobrego strzelania, może sprawić, że staniesz się profesjonalnym sportowcem, który będzie zrzeszony w klubie, a kto wie, może i nawet w przyszłości zostaniesz olimpijczykiem? Do zostania zawodowym sportowcem trzeba mieć rozwinięte plecy, jak i barki, więc dochodzi do tego aktywność fizyczna. Umiejętność posługiwania się bronią daje dużo pewności siebie, jak również możliwość ochrony swojego dobytku. Najczęściej jednak mówi się o tym, że jest to zdolność, która przydaje się podczas wojny – nigdy nie wiadomo co się stanie w przyszłości.

Gdzie można kupić broń?

Pamiętaj, że do posiadania broni w Polsce jest potrzebne pozwolenie. Możesz jednak posiadać broń sportową jak wiatrówkę. Szczególnie polecamy Ci sklep z bronią, który znajdziesz na http://bron-sklep.pl/ – znajdziesz tam nie tylko bronie, ale również odzież czy rzeczy, które umożliwią Ci samoobronę.

Vismag w swojej ofercie posiada produkty najbardziej renomowanych producentów. Jest to świetna opcja zarówno dla klientów indywidualnych, którzy niekoniecznie posiadają pozwolenie na broń, jak również dla tych, którzy takowy dokument posiadają, czy też dla klubów sportowych. Zachęcamy do zakupów!

Chwasty w kukurydzy – sposoby zwalczania

0
Chwasty w kukurydzy – sposoby zwalczania

Kukurydza jest rośliną jednoroczną, okopową, a także należącą do grupy zbóż. Używa się jej jako paszy dla zwierząt albo pokarmu dla człowieka – posiada wysoką wartość energetyczną.

Plantacja tej rośliny wymaga specjalistycznej opieki związanej z odchwaszczaniem, ponieważ chwasty powodują jej deformację i wolniejszy wzrost. Zagrażają kukurydzy między innymi następujący intruzi: włośnica, perz właściwy, chwastnica jednostronna, szarłat szorstki, komosa biała, przytulia czepna, chaber bławatek i gorczyca polna. Częstą praktyką przeciwdziałającą zajęciu pola uprawnego przez niepożądane rośliny jest przeprowadzanie zabiegów herbicydowych. Herbicydy są to chemiczne środki chwastobójcze o działaniu selektywnym (niszczą tylko i wyłącznie część roślin) albo nieselektywnym (niszczą wszystkie rośliny). W przypadku kukurydzy podaje się je dolistnie lub doglebowo. Bardzo istotne jest stosowanie tych preparatów zgodnie z zaleceniami producenta, mianowicie użycie je w określonym momencie rozwojowym roślin. Przed wyborem konkretnego środka herbicydowego należy też rozpoznać, jakie gatunki chwastów pustoszą nasze pola uprawne.

Jaki środek chwastobójczy proponujemy na chwasty w kukurydzy?

środek chwastobójczy

Naszym wyborem na oprysk pola uprawnego jest Metodus 650 WG, herbicyd składający się z trzech niezwykle skutecznych substancji czynnych (izoflaksutol, mezotrion, terbutylazyna) i działający zarówno dolistnie, jak również doglebowo. Środek chwastobójczy Metodus 650 jest bardzo sprawny: zaczyna działa po kilku dniach, obumarcie chwastów następuje po około dwóch tygodniach. Należy go zaaplikować najpóźniej trzy dni po siewie kukurydzy (jest to środek przedwschodowy).

Metodus 650 WG jest idealnym rozwiązaniem na chwasty w kukurydzy. Warto o tym środku chwastobójczym poczytać więcej na naszej stronie internetowej (pod wskazanym linkiem znajduje się na przykład pełen wykaz chwastów, na które działa).

Jakie artykuły papiernicze i biurowe ułatwią pracę w firmie jednoosobowej?

0
artykuły papiernicze i biurowe

Osoby prowadzące firmę jednoosobową zwykle muszą zmagać się samodzielnie z wieloma sprawami organizacyjnymi swojej działalności i dodatkowo wykonywać swoją pracę docelową. Poza pracą zarobkową w swojej specjalizacji do obowiązków dochodzą takie rzeczy jak umawianie spotkań, archiwizacja dokumentacji, organizacja projektów i zleceń oraz wyjścia na spotkania z klientami. Wymaga to ciągłej analizy sytuacji i szybkiego dostępu do informacji o wolnych terminach. Dobra organizacja pracy wymaga dużo samodyscypliny w planowaniu dziennej aktywności.

Notes lub terminarz

Notes i kalendarz to podstawa do wzmocnienia efektywnego działania. Warto wyrobić sobie nawyk sięgania po terminarz każdego dnia, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem pracy, by przypomnieć sobie zadania do wykonania. Terminarz, który jest zawsze pod ręką zwiększy poczucie, że mamy kontrolę nad tym co musimy zrobić i co nas czeka. W terminarzu z dodatkowym miejscem na notatki można zapisywać ważne adresy, inspiracje oraz pomysły.

Aktówka

Właściciele działalności gospodarczych często są w biegu. Pędząc ze spotkania na spotkanie, potrzebują podręcznego i eleganckiego akcesorium do przenoszenia ważnych dokumentów, projektów i umów. Dobre wrażenie sprawi elegancka i funkcjonalna aktówka. Będzie gustownym dodatkiem, który zapewni wygodę i poprawi organizację pracy. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla każdego, kto częściowo pracuje poza biurem.

Teczki i pudełka na dokumenty

Każdy przedsiębiorca powinien mieć pojemniki do przechowywania dokumentacji i archiwizacji. Na bieżące dokumenty mogą być to szuflady i pojemniki na dokumenty. Przeznaczone na biurko szuflady, czy pojemniki na dokumenty na bieżące sprawy sprawią, że zaoszczędzimy czas na poszukiwania, a dokumenty będą bezpieczne w wyznaczonym miejscu. Jak wiadomo, porządek oznacza także oszczędność czasu, co jest bardzo ważne w prowadzeniu działalności samodzielnie. Kartony czy pudła do archiwizacji umożliwią wygodne i bezpieczne przechowywanie pism i umów z poprzednich miesięcy.

Zakładki i kartki samoprzylepne

Kartki samoprzylepne mogą by wykorzystywania na wiele sposobów. Najczęściej służą jako zakładki do książek i dokumentów. Z łatwością przyklejają się do większości powierzchni (najlepiej do gładkich). Sprawdzą się do zamieszczenia krótkiej informacji, przypomnień i dziennej listy „to do” przepisanej z terminarza. Na co dzień sprawdzają się także jako kartki podręczne, na których można w pośpiechu zanotować informacje, zanim zdecydujemy gdzie umieścić je docelowo (numery telefonów, adresy, terminy spotkań). Czasem jesteśmy przekonani, że zapamiętamy jakąś informację, a później okazuje się, że uleciała z głowy, ponieważ międzyczasie coś nas rozproszyło. Szybka notatka na kartce samoprzylepnej to pewność, że informacja pozostawi po sobie ślad i jej nie przegapimy.

Kurtki zimowe robocze – kiedy ich używamy oraz dlaczego ich noszenie jest tak ważne?

0
Odzież robocza

Nawet jeśli nie wykonujemy prac na zewnątrz, to z pewnością widzieliśmy niejednokrotnie osoby, które jesienią i zimą tego typu prace wykonują. Dlatego też z pewnością zdajemy sobie sprawę, że są one zawsze wyposażone w odpowiednią odzież roboczą. Jeśli natomiast sami mamy nieco więcej do czynienia taką odzieżą, to na pewno wiemy, jak ważne jest jej odpowiednie dopasowanie. Kurtki zimowe robocze pozwalają bowiem uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji intensywnej pracy na dworze.

Odzież robocza – dlaczego jest tak ważna?

Co do konieczności wyposażania pracownika w odpowiedni ubiór nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Kodeks Pracy bardzo jasno i klarownie porusza tę kwestię, nie pozostawiając pracodawcom złudzeń – jeśli istnieje ryzyko zniszczenia odzieży pracownika albo jeśli występują konkretne wymagania sanitarne, technologiczne bądź bezpieczeństwa i higieny pracy, to pracownikowi musi zostać zapewniona odpowiednia odzież robocza i obuwie.

Czy pracodawca ma obowiązek wyposażenia pracownika w kurtkę zimową roboczą?

Powyżej przytoczony artykuł zwraca uwagę na konieczność noszenia odpowiedniej odzieży roboczej w sytuacji, gdy naruszone może zostać bezpieczeństwo pracownika. Jak najbardziej wykonywanie prac na świeżym powietrzu w okresie zimowym, wiąże się z ryzykiem naruszenia zdrowia i życia, a więc i bezpieczeństwa pracownika. Wobec tego powyższy artykuł Kodeksu Pracy jak najbardziej odnosi się do konieczności zapewnienia pracownikowi także odpowiedniej kurtki zimowej roboczej.

Jaka powinna być odpowiednia kurtka zimowa robocza?

Przede wszystkim powinna być ciepła. Co to oznacza? Że pracownik nie powinien w niej w marznąć, powinna chronić go przed chłodem oraz wilgocią. Najczęściej tworzone są one z materiałów sztucznych takich jak poliester. Podczas noszenia jej nie musimy obawiać się o to, że ciepło wytwarzane przez nasze ciało zacznie uciekać. Tego typu kurtki zimowe robocze są odporne zarówno na działanie wiatru, mrozu, jak i deszczu.

Bardzo popularną propozycją, jeśli chodzi o materiał zimowej odzieży roboczej, jest softshell. Składa się on z dwóch warstw. Jest to podszycie polarowe, którego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała oraz warstwa odpowiadająca za ochronę przed wilgocią i wiatrem. Taka tkanina, mimo że nie przepuszcza zimnego powietrza, to jednocześnie nie sprawia, że się „gotujemy” podczas noszenia kurtki. Wykonana jest ona bowiem także z tkaniny oddychającej, co ma niebagatelne znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia i wydajności podczas pracy.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając zimową odzież roboczą?

Istotną rolę odgrywa nie tylko sam materiał użyty do wyprodukowania kurtki, ale i wygoda podczas jej noszenia. Kluczową kwestię odgrywa możliwość wykonywania swobodnych ruchów. Ma to ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i ogólnej wygody w pracy. Dodatkowo kurtka zimowa robocza powinna posiadać odpowiednio dużą ilość kieszeni oraz wygodne i solidne zapięcie w postaci zamka błyskawicznego. Ważny jest także jej kolor. Jeśli prace prowadzone są przy drodze, tak jak to jest w przypadku drogowców, to powinna być ona odblaskowa. Jest to kwestia, która ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa w trakcie pracy.

Polski producent bielizny pościelowej

0
Polski producent bielizny pościelowej

Ewox to polski producent bielizny pościelowej. Oferta tej marki skupia się na dzieciach i młodzieży. Firma dysponuje rozbudowanym zapleczem technologicznym. Realizuje różnego typu zlecenia dla przedsiębiorców, placówek i innych podmiotów z kraju oraz Europy. Firmie bardzo zależy na tym, by produkty przez nią oferowane charakteryzowały się jak najwyższą jakością. Współpracuje ona ze znanymi markami i poszerza swoją ofertę o produkty dedykowane rodzinie. Myślą przewodnią marki jest unikalność i niepowtarzalność, a oferta często ulega zmianie. Dzieje się tak przez krótkie serie produktów. Firma ta lubi uwzględniać sugestie klientów. Dzięki temu proponuje praktyczne rozwiązania i odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających interesantów. Ciekawym faktem dotyczącym producenta pościeli Ewox jest to, że w projektowaniu oraz selekcji pomagają rodziny z dziećmi. To świetny pomysł ze względu na to, że to właśnie oni korzystają z artykułów tej marki.

Pościele z wysokogatunkowej bawełny – pełen komfort

Firma zdaje sobie sprawę z tego, że wysoka jakość produktów przekłada się na zadowolenie klientów. Dlatego właśnie ta marka od samego początku w swoich projektach stawia na wysokogatunkową bawełnę. Pościele te nie są tworzone mechanicznie, a Ewox zrzeka się większego zarobku na rzecz komfortu kupującego – łączy tkaniny już rzadko spotykanym, 5 nitkowym splotem. Najlepsze materiały i najlepsze wykonanie – właśnie to gwarantuje firma. Pościel nie traci z czasem swoich barw, a intensywność kolorów i wzorów nie zmienia się przez lata. Ewox jest na bieżąco z trendami i przygotowuje najbardziej współczesne propozycje dla interesantów.

Różnorodna oferta firmy Ewox

Ten polski producent bielizny pościelowej posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów:

 • pościel bawełnianą dziecięcą i młodzieżową,
 • pościel z wypełnieniem,
 • kocyki dla dzieci i niemowlaków,
 • kokony niemowlęce,
 • mnóstwo akcesoriów do wózka i wiele innych.

Firma ta wspiera komfortowy sen i wypoczynek dzieci w każdym wieku. Marce tej zaufał niejeden rodzic i żaden się nie zawiódł, ponieważ Ewox działa zgodnie z tym, co głosi. Również twoja firma może zostać partnerem firmy Ewox. Na jej stronie internetowej ewox.pl znajdziesz wyczerpujące temat współpracy informacje.

Po więcej wiadomości na temat firmy Ewox odsyłamy tutaj: https://dlafirm.eu/wiadomosci/pokaz/209,haft-komputerowy-na-odziezy

Na jakiej platformie tradingowej można kupoważ akcje z całego świata?

0
inwestujemy w spółki zagraniczne

Wytrawni gracze giełdowi wiedzą, że zarabia się nie tylko na polskim GPW, ale także na wielu innych zagranicznych indeksach i spółkach wchodzących w ich skład. Niestety nie każdy polski dom maklerski pozwala na inwestowanie w zagraniczne podmioty, dlatego warto rozejrzeć się za porządną platformą transakcyjną, która na taką grę pozwoli. Czy rynek wypełnił lukę i ma w swojej ofercie coś dla wymagających graczy?

Skala podatkowa – zasady i koszty

0
pieniądze

Jak mówi pewne przysłowie, zarówno śmierci i podatków nie da się uniknąć. Wśród kwestii dotyczących płacenia podatku dla państwa znajdziemy tam kilka opcji. Jedną z nich jest właśnie skala podatkowa, czyli inaczej mówić rozliczenie na zasadach ogólnych. Skala podatkowa jest to najpopularniejsza forma rozliczenia się z dochodów z państwem. Często sięgają po nią osoby, które prowadzą jednoosobową działalność. Jakie są zasady skali podatkowej i jakie koszty musimy ponosić? Czy istnieje sposób na zmniejszenie podatku? 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/skala-podatkowa-sprawdz-podstawowa-forme-rozliczenia-podatku/ 

Jakie są zasady skali podatkowej?

Przedsiębiorca może skorzystać płacenia podatków według:

 • skali podatkowej,
 • podatku liniowego,
 • karty podatkowej,
 • ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Bohaterem dzisiejszego artykułu będzie skala podatkowa i to właśnie o niej będziemy dzisiaj rozmawiać. Inaczej mówić jest to rozliczenie na zasadach ogólnych. Tak jak pisaliśmy wcześniej jest to najbardziej popularna formuła wśród płacących podatek dochodowy od osób fizycznych. Fakt ten wynika z tego, że jest to niejako forma domyślna, której nie musimy zgłaszać do urzędu skarbowego podczas rejestracji formy. Podatek płacimy w zależności od wysokości naszych dochodów. Zeznanie podatkowe składamy po zakończeniu roku podatkowego, a do 30 kwietnia roku następnego – podajemy wysokość osiągniętego dochodu lub poniesionej straty.

Taka forma rozliczenia umożliwia nam rozliczenie się wspólnie z małżonkiem/na zasadach przewidzianych dla osób samotnie wychowujących dzieci. Co miesiąc mamy obowiązek płacenia zaliczki na podatek dochodowy. 

Ile zapłacimy? – Skala podatkowa 2020

Podatek dochodowy za 2020 r. obliczany będzie według następującej skali podatkowej (żródło z rządowej witryny www.biznes.gov.pl):

Podstawa obliczenia podatku w złotych Podatek wynosi
ponad do
85 528 zł 17% minus kwota zmniejszająca podatek
85 528 zł 14 539 zł 76 gr + 32% nadwyżki ponad 85 528 zł

 

W jaki sposób zmniejszyć podatek? 

Jest to możliwe poprzez uwzględnienie ulgi i odliczenia:

 • darowizny,
 • wydatków na Internet,
 • rehabilitacji,
 • ulgi termomodernizacyjnej,
 • straty z ubiegłych lat,
 • składek zapłaconych na własne ubezpieczenie społeczne.

Podatek możemy też obniżyć o opłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne (7,75 proc. podstawy wymiaru składki) oraz ewentualnie o ulgę na dzieci.

Należy pamiętać o kwocie wolnej od podatku! Kwota ta zmniejszająca podatek za 2020 r. o:

 • 1360 zł – dla podstawy obliczenia podatku nieprzekraczającej kwoty 8000 zł,
 • 1360 zł pomniejszone o kwotę obliczoną według wzoru: 834 zł 88 gr × (podstawa obliczenia podatku – 8000 zł) ÷ 5000 zł – dla podstawy obliczenia podatku wyższej od 8000 zł i nieprzekraczającej kwoty 13 000 zł,
 • 525 zł 12 gr – dla podstawy obliczenia podatku wyższej od 13 000 zł i nieprzekraczającej kwoty 85 528 zł,
 • 525 zł 12 gr pomniejszone o kwotę obliczoną według wzoru: 525 zł 12 gr × (podstawa obliczenia podatku – 85 528 zł) ÷ 41 472 zł – dla podstawy obliczenia podatku wyższej od 85 528 zł i nieprzekraczającej kwoty 127 000 zł.

Zobacz taż: http://www.pracawbiurze.pl/spolka-partnerska-najwazniejsze-informacje/ 

Portal biznesowy dla firm internetowych

0
Portal biznesowy dla firm internetowych

To, że nie jeździsz codziennie do biura i nie chodzisz cały dzień pod krawatem, nie oznacza, że nie możesz się nazywać biznesmenem. Nawet jeśli pracujesz na kanapie z laptopem na kolanach, tak samo jak każdy inny przedsiębiorca inwestujesz swój czas i pieniądze. Twoje zyski mogą być porównywalne do pensji prezesa korporacji, a niepowodzenie spowoduje, że znajdziesz się w finansowym dołku. Jeśli więc prowadzisz sklep internetowy albo świadczysz usługi online, pamiętaj, żeby tak jak każdy dobrze zorientowany przedsiębiorca, zaglądać na specjalistyczne strony internetowe. Zobacz czym kierować się, kiedy szukasz pomocnego portalu biznesowego.

Portal biznesowy i informacje z twojej branży

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy na stronie, którą śledzisz, publikowane są treści dotyczące branży, w której działasz i czy pojawiają się wskazówki dotyczące firm internetowych. Jeśli strona skupia się na jednej, konkretnej sferze, która jest odległa od tego co robisz albo w ogóle pomija kwestię działalności online, nie znajdziesz tam nic dla siebie. Wyszukaj portal specjalistyczny dla twojej dziedziny, ale zaglądaj też na przynajmniej jeden portal wszechstronny, na którym sprawdzisz ogólne tendencje i zobaczysz co robi konkurencja.

Portal biznesowy i specjaliści od działalności online

Za każdym opublikowanym na zaufanej stronie tekstem, powinno stać doświadczenie w podobnej branży. Sprawdź więc czy autorzy treści na portalu biznesowym, który śledzisz, mieli kiedykolwiek do czynienia z działalnością internetową. Potrzebujesz opinii kogoś kto działa w pokrewnej branży i mierzy się z podobnymi wyzwaniami. Zajrzyj tutaj: https://allebiznes.pl/ i poczytaj wywiady z ekspertami z różnych dziedzin (w tym e-commerce i szeroko pojęta działalność online). Portal tworzony jest przez specjalistów od pozycjonowania stron i osoby, które same prowadzą firmy.

Portal biznesowy i miejsce na twoją reklamę

Jeśli portal jest popularny i cieszy się dużą liczbą odwiedzin w ciągu miesiąca, może też być dobrym miejscem, by się zareklamować. Bogata oferta dla reklamodawców, to też znak, że nad serwisem czuwają specjaliści od marketingu. Najlepiej, abyś miał możliwość wybrania formy promocji spośród kilku opcji. Solidny portal będzie oferował nie tylko możliwość zamieszczenia twojego baneru, ale też artykuły sponsorowane, a nawet sponsorowany wywiad.

W co inwestować pieniądze?

0
Dodatkowa gotówka w portfelu

W momencie, kiedy będziemy posiadali trochę dodatkowej gotówki, może przyjść nam do głowy, aby ją zainwestować. W końcu, trzymając pieniądze w przysłowiowej skarpecie czy na zwykłym koncie w banku, tak naprawdę nie tylko nic nie zyskujemy, ale przeciwnie – wraz z upływem czasu możemy sporo stracić. Wszystko to z powodu inflacji, która sprawia, że za dzisiejsze 1000 złotych za kilka, kilkanaście lat znacznie mniej będzie można kupić. Dlatego też inwestować warto, jeśli nie dla zarobki, to chociaż po to, aby zmniejszyć negatywne skutki inflacji. Tylko w co inwestować?

Nieruchomości

Nieruchomości to swego rodzaju klasyka, którą na listach najlepszych celów inwestycyjnych znajdziemy już od lat. Nie bez powodu – bez posiadania ogromnej wiedzy sporo można na nieruchomościach zarobić, i to na różne sposoby. Mieszkanie można wynajmować, ale też sprzedać z zyskiem, czy to od razu, czy po wykonaniu remontu w celu podniesienia jego wartości.

Ceny mieszkań są obecnie stosunkowo wysokie i cały czas rosną, w związku z czym, jeśli uda nam się wejść w posiadanie jakiegoś w okazyjnej cenie (ponieważ na przykład dotychczasowy właściciel będzie chciał sprzedać je jak najszybciej i zejdzie z tego powodu z ceny), stopa zwrotu może być bardzo imponująca, przy stosunkowo niskim ryzyku.

Kruszec

Inwestycja w złoto (i inne kruszce) jest ciekawą opcją, zwłaszcza w czasach niestabilności gospodarczej, społecznej i militarnej. W razie jakichkolwiek konfliktów międzynarodowych, można się spodziewać, że jego wartość podskoczy dramatycznie, natomiast jest mało prawdopodobne, aby ceny kruszcu bez szczególnego powodu się obniżyły. Dlatego jest to dość bezpieczna inwestycja, ale nie gwarantuje ona ogromnego zwrotu.

Więcej tego typu ciekawostek znajdziesz na przykład tutaj: http://www.ferdeksklep.pl/.

Domeny internetowe

Domeny internetowe są często tanie jak barszcz – jednak nie wszystkie. Ciekawe, proste czy intuicyjne nazwy (czy po prostu takie, które jakaś firma później wybierze na nazwę swojej działalności i w związku z tym będzie jej zależeć na wejściu w posiadanie konkretnej domeny) mogą w rzeczywistości być warte krocie, dlatego też warto się nimi zainteresować.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.ferdeksklep.pl/.

Zobacz też