Szukasz sprawdzonego dostawy oprogramowania dla swojej firmy?

0
Szukasz sprawdzonego dostawy oprogramowania dla swojej firmy

W dzisiejszych czasach trudno prowadzić jakikolwiek biznes bez oprogramowania komputerowego. Nawet jednoosobowe biznesy potrzebują kalkulować koszty lub tworzyć dokumenty sprzedażowe. Wraz z rozwojem firmy, pojawiają  się nowe potrzeby w tym zakresie. Średnie i duże przedsiębiorstwa potrzebują już nie tylko systemów ewidencyjnych i sprzedażowych, ale także aplikacji pozwalających na komunikację między współpracownikami.

Softmarks.pl – doświadczenie i kreatywność

Firma informatyczna Softmaks.pl już od 25 lat z powodzeniem wspomaga przedsiębiorstwa poprzez wdrażanie autorskich systemów informatycznych. W skład załogi wchodzą zarówno doświadczeni informatycy, jak również młodzi specjaliści, którzy wprowadzają do firmy najnowsze rozwiązania branżowe. Takie połączenie wiedzy i umiejętności pozwala na tworzenie oprogramowania, które spełnia wszystkie potrzeby i oczekiwania użytkowników.

Systemy tworzone przez Softmaks.pl zawsze są szyte na miarę danego klienta i odpowiadają jego potrzebom biznesowym. Zadania realizowane są sprawnie i precyzyjnie. Każdy stworzony system informatyczny może być swobodnie rozbudowywany wraz ze zmieniającymi się warunkami. Poczucie bezpieczeństwa daje możliwość konsultacji z informatykami. Pracownicy firmy rozmawiają z użytkownikami oprogramowania prawie 200 tysięcy godzin rocznie.

Wśród zadowolonych klientów firmy znajdują się przedsiębiorstwa z różnych branż, w tym: firmy produkcyjne, spółki miejskie (np. wodociągi, ciepłownie), firmy usługowe (np. budowlane, administracyjne), placówki medyczne, zarządcy nieruchomości. Softmarks.pl proponuje gotowe systemy informatyczne, jak również oprogramowanie dedykowane konkretnemu podmiotowi.

Gotowe systemy informatyczne

W ofercie tej bydgoskiej firmy informatycznej znaleźć można następujące rozwiązania biznesowe:

  • Maks ERP System,
  • Maks BI System,
  • Maks HR System.

Pierwszy rodzaj oprogramowania to w pełni zintegrowany system do obsługi przedsiębiorstwa i wspomagania zarządzania firmą. Jest on przeznaczony zarówno dla małych, średnich, jak i dużych podmiotów z różnych branż. Program pozwala optymalizować takie sfery działania firmy, jak: finanse i księgowość, zarządzanie majątkiem trwałym, płatności, sprzedaż, zaopatrzenie, logistyka, produkcja, kontrola realizacji zleceń, kontrola jakości, elektroniczny obieg dokumentów, zarządzanie kodami kreskowymi.

Z kolei Maks BI System to system do planowania i budżetowania oraz tworzenia analiz i raportów. Program pozwala na podejmowanie racjonalnych decyzji w oparciu o kokpit menedżerski, planowanie, raportowanie, analizy ad-hoc i hurtownię danych.

Maks HR System to oprogramowanie stworzone z myślą o uproszczeniu i przyspieszeniu działania kadr i płac w firmie. Za jego pomocą można sprawnie prowadzić kadry i płace, planować i realizować system szkoleń, rozliczać delegacje, zarządzać funduszem socjalnym lub pracowniczą kasą zapomogowo-pożyczkową. Aplikacja pozwala łączyć się z innymi programami, np. Płatnik.

Oprogramowanie na zamówienie

Jak już wcześniej wspominano, atutem firmy Softmaks.pl jest elastyczność w działaniu. Załoga firmy bardzo dobrze wie, że niektóre obszary lub zadania firmy mogą wymagać indywidualnego podejścia. Dlatego informatycy tworzą również oprogramowanie za zamówienie klienta.

W takim przypadku system informatyczny tworzony jest od podstaw. Specjaliści biorą pod uwagę specyfikę działania danej firmy, jak również potrafią doradzić, jakie rozwiązania informatyczne będą dla niej najlepsze.

Godna polecenia gama perfum

0
Godna polecenia gama perfum

Wybór doskonałych perfum powinien definitywnie być dobrze przemyślany, ponieważ stanowi to ogromną część naszego wizerunku w związku z czym zakupienie kosztownej, lecz bardzo pochopnie wybranej flaszki perfum może po prostu nie przyłożyć się do naszego długofalowego zadowolenia.

Wybierz z głową najlepszy zapach dla siebieWykorzystanie możliwości, które dotyczą tego sortu spraw na pewno powinno być poprzedzone pewnym rekonesansem w branży żeby dowiedzieć się czym konkretnie charakteryzować się powinny perfumy, które będą po prostu dobre jakościowo. Jakość nie jest czymś na co powinniśmy spoglądać przez pryzmat rzeczy opcjonalnej, ponieważ tylko perfumy, które prezentować będą naprawdę dobrą jakość mogą się faktycznie sprawdzić w praktyce. Decydując się na użytkowanie perfum chcemy przecież mieć do czynienia na bieżąco z ich pierwotnym, naprawdę atrakcyjnym zapachem z powodu którego kupiliśmy je w pierwszej kolejności. Ma się to nijak do sytuacji w której zapach ten będzie po prostu z zupełnie zmieniony za sprawą tego, iż ulegnie on ulotnieniu się wraz z upływem czasu. Na szczęście istnieją sytuacje na gruncie których będzie można znaleźć perfumy o bardzo szerokiej gamie interesujących zapachów, które nawet przez cały dzień utrzymywać się będą w nienagannie poprawny sposób w postaci jaką wybraliśmy świadomie bez konieczności poprawiania ich rozlokowania na naszej skórze. Takie perfumy są naturalnie droższe i pochodzą na przykład od do specjalizujących się w ich wytwarzaniu od lat, jakkolwiek mimo tego w dalszym ciągu taki zakup ma znacznie więcej sensu aniżeli kupowanie perfum drugorzędnych, które po prostu nie będą mogły przysporzyć nam wszystkich tych istotnych korzyści. Dlatego też właśnie rzeczą na której powinnam definitywnie zależeć w tej sytuacji będzie wybór perfum z których będziemy naprawdę zadowoleni na gruncie długiej ilości czasu w związku z czym nie będzie stanowiło również powodu do rozczarowania ich użytkowanie także gdy przekonamy się jak w praktyce wygląda ich trwałość. Dobre perfumy omawianej tutaj marki dostępne w niniejszej perfumerii od ręki, takie jak marc jacob, to świetny wybór.

Szafa metalowa na dokumenty – rodzaje

0
Szafa metalowa na dokumenty

Stoisz przed wyborem szafy metalowej na dokumenty? To wcale nie tak łatwe i oczywiste zadanie, jak może się wydawać wielu osobom. Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych produktów. Poznaj rodzaje szaf i zdecyduj, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy!

Szafa metalowa na dokumenty musi spełniać określone standardy. Ważna jest jej wielkość. Powinna być jak najbardziej pojemna, dzięki czemu pomieścisz w niej wszystkie niezbędne dokumenty. Warto, aby była wyposażone w wiele różnorodnych półek z przegródkami. To znacznie ułatwia porządkowanie i przechowywanie poszczególnych dokumentów. Dzięki temu będziesz mógł je grupować, na przykład na określone lata i rodzaje. Jest to najlepszy sposób na utrzymanie porządku w szafach i szybkie odnalezienie niezbędnych papierów w razie kontroli z Urzędu Skarbowego.

Szafa metalowa na dokumenty

Na rynku znajdziesz ogrom rodzajów szaf metalowych na dokumenty. Najpopularniejsze są klasyczne, aktowe, w który znajdziesz się półki. Mogą one być zamykane na klucz, a ich głębokość nie jest zbyt duża i idealnie mieści segregatory z papierami. Do tego możesz dokupić również praktyczne nadstawki, które powiększą przestrzeń do przechowywania. Szafy aktowe z przedziałem ubraniowym są dobrym wyborem do różnorodnych urzędów, gdzie pracownik może również odwiesić swoje okrycie wierzchnie. To doskonałe rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, w których brakuje miejsca do przechowywania. Popularne są także szafy metalowe z chowanymi oraz przesuwnymi drzwiami. Jest to doskonały wybór dla firm, w których mebel ma stanąć w ciasnych pomieszczeniach, takich jak korytarz. Pełen zakres różnorodnych rodzajów szaf metalowych znajdziesz w Sklepie Lobby.

Czy metalowa szafa musi być droga?

Oczywiście, że nie! Pamiętaj jednak o tym, że jest to zakup na bardzo długie lata. Niezwykle ważne jest zatem to, żeby zadbać o jego jakość wykonania. Szafa powinna być solidna i odporna na różnorodne uszkodzenia. Musi zatem swoje kosztować. W Sklepie Lobby znajdziesz bardzo korzystne oferty. Podczas przeglądania asortymentu, przekonasz się o tym, że jest to opłacalny zakup, który po prostu Ci się zwróci, ponieważ w najbliższym czasie nie będziesz martwił się koniecznością serwisowania metalowej szafy! Są one również łatwe w codziennej pielęgnacji i utrzymaniu czystości.

Certyfikowane kursy zawodowe z księgowości

0
Certyfikowane kursy zawodowe z księgowości

Przygotowywaniem specjalistów z dziedziny księgowości i rachunkowości zajmuje się wiele podmiotów, które oferują tak zwane kursy zawodowe. Ich zakończenie wiąże się z uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. Potwierdza on zdobytą wiedzę i umiejętności, a także otwiera drogę do uzyskania zatrudnienia na konkretnych stanowiskach.

Na wstępie warto wspomnieć o tym, jak zróżnicowane są tego typu kursy księgowości. Warszawa to jedno z tych miast, w którym działa mnóstwo szkół i placówek oferujących kursy o charakterze kompleksowym. Dzięki nim możliwe jest przejście przez wszystkie etapy rozwoju zawodowego. Pozwalają one na poznanie podstaw, a następnie kolejnych obszarów o bardziej wyspecjalizowanej charakterystyce. Wszystko to sprawia, że omawianymi szkoleniami interesuje się mnóstwo osób i firm. Kierowane są one przede wszystkim do:

  • osób, które chcą rozpocząć karierę zawodową w dziedzinie księgowości,
  • pracowników przygotowujących się do wyższego stanowiska,
  • kadry kierowniczej,
  • przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność.

Na jakie kursy certyfikowane warto się zapisać?

Jak już wspomnieliśmy, oferta jest naprawdę szeroka i zróżnicowana. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby znaleźć szkolenia obejmujące konkretny zakres wiedzy, a także związane z wybranym stanowiskiem. Przykładem może być tu biegły rewident. Kursy certyfikowane to doskonała okazja do tego, aby zdobyć wiedzę i uprawnienia pozwalające na obsadzenie tego stanowiska. Oczywiście zawsze należy zastanowić się nad wyborem właściwej szkoły. Na rynku działa wiele placówek, dlatego konieczne wydają się umiejętności rozpoznawania podmiotów wartych uwagi od tych, które nie zapewniają właściwego poziomu.

Wróćmy jednak do konkretnych szkoleń certyfikowanych. Czego jeszcze mogą dotyczyć? Na bardzo długiej liście znajdą się między innymi kursy podstaw księgowości, programy przygotowujące do konkretnych stanowisk (np. samodzielnego księgowego) czy chociażby kursy na usługowe prowadzenie biur rachunkowych.

Warto w tym miejscu podkreślić, że zróżnicowanie ofertowe związane jest nie tylko z programem, ale również sposobem jego realizacji. Zdecydować możemy się na zajęcia stacjonarne lub na kurs księgowości online, przeprowadzany z użyciem specjalnych platform i programów. Wszystko to sprawia, że osoby zainteresowane kursami mogą liczyć na ogromną swobodę wyboru, z której naprawdę warto skorzystać. Bez względu na to, czego mają dotyczyć poszczególne programy szkoleniowe.

Czy każda pożyczka wygląda tak samo? Jak wybierać oferty?

0
pożyczka

Dokładnie zaplanowane wydatki, brak oszczędności na czarną godzinę i niespodziewany wydatek, który wymaga natychmiastowego sfinansowania – to połączenie, które może stanowić duże ryzyko dla stabilności Twoich finansów. W takich sytuacjach często sięgamy po pożyczki pozabankowe, które pozwalają na szybkie zasilenie budżetu dodatkowymi środkami bez formalności czy nawet wychodzenia z domu. Czy jednak wszystkie pożyczki oferują nam dokładnie to samo? Jak wybrać tę najkorzystniejszą?

Wypożyczalnia samochodów – jak korzystnie wynająć pojazd?

0
Wypożyczalnia samochodów

W dzisiejszym świecie trudno obyć się bez samochodu. Szybkie przemieszczanie się niezależnie od osób trzecich jest nie tylko komfortowe, ale i bardzo praktyczne. Pozwala bowiem oszczędzić czas, który możemy przeznaczyć na inne aktywności. Nie zawsze jednak nasze auto jest do dyspozycji. Co wówczas możemy zrobić?

Wypożyczalnia aut – świetna alternatywa dla transportu publicznego

Każdy z nas przemieszcza się regularnie kilka razy dziennie. Jeździmy do szkoły, pracy, spotykamy się ze znajomymi czy rodziną. Często korzystamy przy tym z transportu publicznego. Rozwiązanie to nie zawsze jest jednak przydatne. Określony rozkład jazdy i związana z tym niewysoka częstotliwość kursowania sprawia, że czasami ciężko dopasować do niego własne plany. Przez to albo musimy jechać wcześniej w umówione miejsce lub szybciej zrywać się z imprezy, by zdążyć na ostatni kurs. Ceny przejazdów także nie zachęcają do korzystania z takiej formy podróżowania. Dlatego tak chętnie decydujemy się na zakup samochodu. Dzięki niemu możemy skrócić podróżowanie do niezbędnego minimum.

Wypożyczalnia samochodów – jak wygląda oferta firm?

Nie zawsze jednak nasz samochód będzie do dyspozycji. Wówczas warto sprawdzić ofertę wypożyczalni samochodów w naszej okolicy. Rozwiązanie to pozwala wynająć auto na określony czas. Dzięki temu nie odczujemy braku własnego auta. Udając się do wypożyczalni możemy liczyć na indywidualną wycenę usługi. Składać się będzie na nią chociażby czas wypożyczenia oraz rodzaj wybranego pojazdu. Firmy mają bowiem w swojej flocie zarówno auta miejskie, jak i bogato wyposażone SUV-y na dłuższe trasy. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem https://transtor.pl/wypozyczalnia-samochodow-bydgoszcz/. Oferowane samochody są w pełni sprawne i ubezpieczone. Poza tym, wypożyczalnia samochodów daje także możliwość podstawienia pojazdu we wskazane miejsce. Taka opcja może być przydatna chociażby w sytuacji, gdy wracamy z podróży i nie mamy jak dostać się do domu. Jak widać, wypożyczalnia samochodów to bardzo ciekawe rozwiązanie, któremu warto się przyjrzeć bliżej. Z pewnością stanowi ono doskonałą alternatywę dla transportu publicznego.

Laptopy używane – jak wybrać urządzenie idealne do potrzeb?

0
Laptopy używane

Zakup sprzętu komputerowego wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakim może się wydawać. Dlatego przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad przeznaczeniem urządzenia, a także wysokością budżetu. Jaki więc komputer spełni nasze wymagania?

Na co zwracamy uwagę przy zakupie komputera?

Mobilność to bardzo ważna cecha w dzisiejszym czasie. Często się przemieszczamy, zarówno prywatnie, jak i służbowo. Dlatego tak chętnie wybieramy laptopy zamiast komputerów stacjonarnych. Dzięki nim możemy w dowolnej chwili skorzystać z komputera, czy to w celu wykonania pracy, czy obejrzenia filmu lub posłuchania muzyki. To właśnie od ustalenia naszych potrzeb powinniśmy zacząć poszukiwanie nowego laptopa. Pozwoli  nam to skupić się na komputerach o określonych podzespołach. Dzięki temu skutecznie zawęzimy krąg poszukiwań. Istotny jest także budżet, jakim dysponujemy. Im lepsze i nowsze podzespoły posiada laptop, tym jego cena będzie wyższa. Dla pracownika biurowego kluczowa będzie moc obliczeniowa komputera i szybkość jego działania. Gracz z kolei skupi się na wydajności karty graficznej i skutecznym systemie chłodzenia. Niezależnie od naszych preferencji, dobrze by nowe urządzenie miało także matową matrycę, odporną na wstrząsy obudowę czy odpowiednią liczbę portów USB.

Laptopy używane – czy to dobry pomysł?

Zakup nowego urządzenia wiąże się z wydatkiem kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chcemy ograniczyć wydatki, nie rezygnując jednocześnie z utraty jakości, powinniśmy sprawdzić rynek używanego sprzętu. Rozwiązanie to jest tańsze, a możemy zyskać dobry i sprawny sprzęt. Takie laptopy używane pochodzą najczęściej z leasingu. W dniu ich premiery urządzenia te należały do segmentu premium, co wyróżniało ich jakość. Nawet kilka lat od daty produkcji ich komponenty wciąż są konkurencyjne. Trudno będzie znaleźć porównywalny jakościowo nowy sprzęt w tej cenie. Laptopy używane znajdziesz bez problemu w internecie. Wystarczy, że klikniesz tutaj https://goodfrog.pl/Uzywane-c16. Kupując taki komputer zyskasz sprzęt na lata. Warto więc wykonać dobry research, by nie żałować swojej decyzji.

Piece wsadowe – do jakich wypieków się sprawdzą?

0
Piece wsadowe

Wybór pieca do piekarni jest bardzo istotny. Powinien odpowiadać bowiem charakterowi naszego przedsiębiorstwa. Dobry piec to podstawa smacznych wypieków. Jakie urządzenie spełni nasze oczekiwania? Czym są piece wsadowe?

Piece wsadowe – jakie modele wyróżnimy?

Tego rodzaju urządzenia są stosowane w przemyśle piekarniczym od dziesięcioleci. Na przestrzeni lat uległy one licznym modyfikacjom, dzięki czemu zapewniają one wysoką jakość wypieków. Są też bardzo ekonomiczne. Piece wsadowe różnią się od modeli konwekcyjnych, ale jednocześnie umożliwiają skuteczne wypiekanie innego rodzaju pieczywa. Najczęściej piece wsadowe służą do produkcji chlebów czy bułek o mocnym spodzie. W takich piecach powstają chociażby chleby żytnie. Nie oznacza to jednak, że nie można w nich upiec np. bułek z nadzieniem. Ogromną zaletą pieców wsadowych jest bardzo dobre utrzymywanie temperatury. Pomimo, że do wypieku musi być ona wyższa niż w piecu konwekcyjnym, to utrzymuje się w komorze znacznie dłużej. Ciepło w takiej maszynie jest emitowane ze ścian komór oraz powierzchni kamiennych płyt wypiekowych. Piece wsadowe mogą być także wyposażone w ruchomy trzon. Wówczas możemy korzystać z systemu wyjezdnego lub wewnętrznego. W pierwszym przypadku komora wyjeżdża z pieca na specjalnych prowadnicach. W drugim z kolei załadunek porcji ciasta odbywa się ręcznie.

Piece wsadowe – jak mogą być zasilane?

Producenci przygotowali różne wersje tych urządzeń. Dzięki temu każdy może wybrać wariant najlepiej odpowiadający jego oczekiwaniom. Rozwiązanie to jest więc bardzo praktyczne. Na rynku znajdziemy modele rurowe, elektryczne, termoolejowe, a także cyklotermiczne. Te ostatnie piece są niezwykle funkcjonalne. Specjalne turbiny odpowiadają za równomierne rozprowadzanie ciepła w komorze, co zapewnia równomiernie pieczenie. Temperatura w takich piecach może być także przez nas w prosty sposób modyfikowana. Dzięki temu możemy w nim piec różnego rodzaju pieczywo. Wysokiej jakości piece wsadowe znajdziemy w internecie. Warto sprawdzić oferty polskich dostawców. Tutaj dowiesz się więcej na temat pieców wsadowych https://bakeres.pl/oferta/piece/. Jeśli masz wątpliwości, który wariant wybrać, możesz skorzystać ze wsparcia specjalistów. Dzięki temu Twoja piekarnia będzie miała urządzenie idealne do Twoich potrzeb.

Followersi na Instagramie – jak ich zdobyć?

0
Followersi na Instagramie

Instagram jako jeden z najpopularniejszych social mediów, to miejsce gdzie cały świat ma okazję poznać jakimi jesteśmy ludźmi. Jakie mamy zainteresowania, co lubimy robić w wolnych chwilach oraz ogólnie wszystko to, co sami mu zaproponujemy. Każdy, kto zdecydował się na założenie profilu, prędzej czy później poczyni pierwsze kroki, aby to co ma do zaoferowania, dotarło do naj największej rzeszy odbiorców. Jednak wcale nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Co więc należy zrobić, aby zyskać więcej followersów?

Zdjęcie profilowe

Aby już na pierwszy rzut oka zainteresować kogoś swoją osobą, niezbędne jest atrakcyjne, wzbudzające zainteresowanie zdjęcie profilowe. Jest to fotografia, która reprezentuje nasz profil i to w dużej mierze od niej zależy powodzenie „rekrutacji” followersów. Niemałym powodzeniem cieszą się zdjęcia pięknych, uśmiechniętych twarzy. Na topie są również fotki w coraz śmielszych pozach i z nie do końca ubranym ciałem, ale to już inny temat.

Reklamowanie swojego profilu

Skutecznym sposobem pozyskiwania obserwujących jest zapraszanie ich na swój profil za pomocą linków umieszczanych na innych social medial, jak Facebook czy Twitter. Jeśli dodatkowo, pod linkiem napiszemy coś, co może zainteresować innych, istnieje duża szansa na to, iż zajrzą na nasz profil i być może zostaną followersami.

Kupowanie followersów

Reklamowanie swojego profilu może być różnie odbierane przez innych. Niektórzy będą się z nas naśmiewać, że zależy nam na byciu popularnym. Niestety ciężko jest zacząć zdobywać sławę i początki bywają trudne. Można skorzystać kupna Instagram Followers, aby skrócić sobie początkowe etapy zdobywania zasięgów. Zakup followersów pozwoli nam szybko zyskac stabilny poziom fanów i zdobywać coraz to nowych w sposób organiczny. Cena realnych followersów zaczyna się już od 9,99 zł, więc każdego z nas stać na ich zakup.

Bogata i wartościowa treść

To bardzo dobra jakość zdjęć oraz przede wszystkim ich wyjątkowa tematyka, przekłada się w dużej mierze na liczbę osób, w których nasz profil wzbudzi zainteresowanie. Wrzucanie regularnych relacji, oryginalnych pomysłów, wyjątkowych scenerii sprawi, że pojawi się ruch na profilu, a to zawsze wiąże się ze zdobywaniem rzeszy nowych fanów. Oni zawsze pragną więcej.

Charakter udostępnianych zdjęć

Na profilu instagramowym, można zamieszczać zdjęcia, jak i filmy. Zdecydowanie korzystniejsze z perspektywy widza, są zdjęcia. Można je obejrzeć szybciej i ewentualnie zatrzymać się przy którymś na dłużej. Jeśli chodzi o filmy, najlepiej by były one stosunkowo krótkie, najlepiej kilkunastosekundowe. Instagram oferuje kilka opcji upiększania zarówno zdjęć jak i poprawy jakości filmów. Jest to dodatkowy atut.

Komentarze

Obserwując profile innych użytkowników, często spotykamy się z komentarzami pod zdjęciem. Są one zazwyczaj pozytywne, gdyż dodawanie komentarza negatywnego z góry eliminuje nas w temacie zdobywania obserwujących. Dobrze, aby komentarz był miły, ciepły, wyrażający zachwyt oraz podziw tego, co przedstawia fotka. Zyskujemy przez to sympatię, a ona często procentuje.

Tagowanie użytkowników

Czym jest tagowanie? To inaczej oznaczanie osób, znajdujących się na naszej fotografii. Warto to robić zwłaszcza wtedy, gdy osoba ta jest bardziej od nas popularna. Popularność to magnes przyciągający kolejnych followersów. Podobnie ma się rzecz z oznaczaniem nie tylko osób, ale i miejsc w których zdjęcie zostało wykonane. Odwiedzający nasz profil, poprzez utożsamianie się z danym miejscem, najpierw polubią a następnie dodadzą do obserwowanych nasz profil.

Insta Stories

Krótka historia wydarzenia, które przedstawiamy w postaci zdjęć, krótkich filmików, często przyozdobionych efektami oraz odpowiednią muzyką. Istotne, aby została zachowana chronologia czasowa historii. Należy również pamiętać, że historyjka ta, będzie widoczna dla innych użytkowników zaledwie przez 24 godziny. Warto w tym czasie pomyśleć nad kolejnym Insta Story.

Podsumowanie

Sposobów na pozyskiwanie followersów jest wiele. Wszystko zależy od pozytywnego podejścia do tematu oraz ciągle uśmiechniętej buzi. Przecież nikt z nas nie lubi oglądać ponuraków.;)

Gry planszowe – dlaczego warto je pokochać?

0
gry planszowe
Fot. Pexels.com

Gry planszowe wielu osobom mogą kojarzyć się z rozrywką dla dzieci, bo to właśnie w dzieciństwie większość z nas spotkała się z nimi po raz pierwszy. Dziś jednak plaszówki przeżywają swoje odrodzenie, ich wybór jest znacznie szerszy i zarówno młodsi, jak i starsi gracze znajdą coś dla siebie. Służą za atrakcje na domówkach, urozmaicają wieczory w rodzinnym gronie, ale są też świetnym narzędziem do nauki. 

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/gry-planszowe-ich-zalety-i-powody-dla-ktorych-warto-w-nie-grac/

Bawią i uczą

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych gier edukacyjnych, dzięki którym najmłodsi mogą przyswajać wiedzę z atrakcyjny sposób. Często nauka odbywa się nawet w sposób nieświadomy. Gry strategiczne, planszowe czy karciane – wszystkie mogą okazać sie bardzo rozwijające dla użytkownika. Wybierajac grę zawierającą zestaw pytań i odpowiedzi przetestujemy i wzbogacimy swoją wiedzę w danej dziedzinie, Taboo zmusi nas do wykorzystania szerszego zasobu słownictwa, a np. kupując nieruchomości w Monopoly nauczymy się podejmowania ryzyka. 

Gry planszowe integrują ludzi

Granie w gry planszowe jest dobrym sposobem na zbliżenie do siebie ludzi. Wspólne spędzenie czasu, doprawione odrobiną rywalizacji, pomaga zbudować mocniejszą więź. Nawet gdy uczestnicy początkowo podchodzą do tego z pewnym dystansem, często zmienia się to w wielogodzinną, świetną zabawę w swoim towarzystwie. 

Nauka przegrywania

Gry planszowe uczą tworzenia strategii (oraz jej bieżącego modyfikowania), która ma doprowadzić do wygranej. Jednak plany czasem zawodzą, inni gracze okażą się lepsi, sprytniejsi i to oni zostaną nagrodzeni satysfakcją ze zwycięstwa. Wtedy trzeba przełknąć gorycz porażki i liczyć na to, że w przyszłości szczęście będzie nam bardziej sprzyjać. Choć to tylko zabawa, to sytuacja ta ma też odniesienie do prawdziwego życia – w pracy również musimy ponosić konsekwencje swoich decyzji, które nie zawsze okazują się trafne. Nauczenie się więc, jak sobie radzić w sytuacjach, gdy coś nam się nie udaje, jest bardzo ważne.

 

Gry plaszowe mają wiele zalet i warto się do nich przekonać. Ich oferta jest coraz bogatsza, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, aby czerpać z nich radość!

Zobacz też: http://www.pracawbiurze.pl/szkola-podstawowa-jak-przygotowac-dziecko-do-powroty-do-niej/

Zobacz też