Proste rozwiązania dla małych mieszkań – okna przesuwne

0
Proste rozwiązania dla małych mieszkań – okna przesuwne

Małe, a nawet bardzo małe mieszkania to wyznacznik naszych czasów. Coraz mniej mieszkańców dużych miast, a zwłaszcza młodych ludzi stać na duży metraż. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się rozwiązania, które pozwalają na oszczędność miejsca w małych przestrzeniach. Do nich należą między innymi okna przesuwne.

Popularne zrobotyzowane stanowiska spawalnicze

0
Popularne zrobotyzowane stanowiska spawalnicze

Nie ulega wątpliwości, że jedną z podstawowych cech charakterystycznych aktualnego przemysłu jest gwałtowna automatyzacja i robotyzacja. Pomijając wiele różnych argumentów za i przeciw temu zjawisku, warto zauważyć, że wiąże się ono ze wzrostem wydajności produkcji, ale też i z koniecznością dostosowania hal produkcyjnych do nowej rzeczywistości.

5 języków, na których tłumaczy najbardziej potrzebujemy

0
5 języków, na których tłumaczy najbardziej potrzebujemy

Na najwięcej zleceń mogą liczyć tłumacze specjalizujący się w języku angielskim oraz niemieckim. Sytuacja zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w naszym kraju jest naprawdę dynamiczna, a współpraca polskich firm i instytucji z zagranicznymi jest coraz szersza. Rośnie więc zapotrzebowanie na języki, które do tej pory były w Polsce uznawane za niszowe, podobnie jak popularność tych, które zostały wyparte przez angielski.

 1. Tłumaczenie z francuskiego na polski
 2. Tłumaczenie z rosyjskiego na polski
 3. Tłumaczenie z ukraińskiego na polski
 4. Tłumaczenie z chińskiego na polski
 5. Tłumaczenie ze szwedzkiego na polski

Tłumaczenie z francuskiego na polski

Francuski przed II wojną był uznawany za język międzynarodowy i pełnił funkcję podobną do tej, która dziś przysługuje angielskiemu. W wyniku przemian, które dokonały się na świecie w latach 40 i 50 jego popularność nieco słabła, jednak wciąż tłumaczenie z francuskiego na polski jest pożądaną usługą, niezbędną przy współpracy z pochodzącymi z tego kraju firmami – a tych na polskim rynku działa całe mnóstwo. Tłumaczenia francusko-polskie możemy zamówić w biurze Colltra.

Tłumaczenie z rosyjskiego na polski

Język rosyjski jeszcze 30 lat temu był podstawowym nauczanym w Polsce językiem obcym. W latach 90 na początku XXI wieku jego popularność nieco spadła, ale w ostatnich latach sytuacja stopniowo zaczyna się zmieniać. Jest to wynikiem przede wszystkim wielu zmian. Pierwszą jest coraz intensywniejsza wymiana handlowa między polskimi firmami, a tymi pochodzącymi zza naszej wschodniej granicy – nie tylko samej Rosji, ale też Ukrainy, Białorusi czy Kazachstanu.

Tłumaczenie z ukraińskiego na polski

Na popularność języka rosyjskiego ma też fakt, że do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej imigrantów zarobkowych z Ukrainy i Białorusi, dla których jest on często językiem ojczystym lub władają nim na wysokim poziomie. Z tego też powodu na liście najbardziej pożądanych u tłumaczy języków znalazł się też ukraiński.

Tłumaczenie z chińskiego na polski

Ostatnie lata to czas ogromnego wzrostu gospodarczego Chińskiej Republiki Ludowej. Kraj ten posiada obecnie drugą największą gospodarkę na świecie, a ekonomiści przewidują, że w najbliższych latach Chińczycy prześcigną Amerykanów. Coraz większe znaczenie firm wywodzących się z państwa środka sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na usługi tłumaczy władających tym językiem i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić.

Tłumaczenie ze szwedzkiego na polski

Na liście najczęściej poszukiwanych tłumaczeń można też znaleźć języki skandynawskie – zwłaszcza szwedzki. To właśnie z tego kraju pochodzi wiele firm, które działają na światowym rynku – na przykład IKEA, Scania, Volvo czy Electrolux.

System zarządzania produkcją

0
System zarządzania produkcją

Sprawne zarządzania produkcją jest związane z korzystaniem z wielu pomocnych narzędzi, także informatycznych. Wymaga bowiem dokładnego planowania i podsumowania zrealizowanych zadań. Jakie zalety ma system zarządzania produkcją? Czy warto wykorzystać takie rozwiązanie w swojej firmie?

Dodatkowe środki na otwarcie firmy – jak je zdobyć? Dowiedz się!

0
Dodatkowe środki na otwarcie firmy – jak je zdobyć? Dowiedz się!

Nowe firmy mają wiele problemów, gdyż nie jest łatwo wprowadzić przedsiębiorstwo na wysokie obroty, jeśli nie mamy wystarczającej ilości gotówki. Na kontach dla firm zawsze powinny być pieniądze, a w przypadku startującej działalności czasami trudno o płynność finansową. Co robić w tej sytuacji? Możemy starać się o kredyt. Jak wybrać najlepszy produkt? Czy takie rozwiązanie ma jakieś minusy?

Jakimi kryteriami się kierować wybierając kredyty dla firmy? Jak zasilić konta dla firm?

Zanim zdecydujemy się na jeden z kredytów, sprawdźmy, ile będzie nas kosztować, jaki jest jego całkowity kosz i na jaki cel może być przeznaczony. Warunki uruchomienia pożyczki zależą bowiem od celu, na jaki wykorzystamy kredyt, a w przypadku większej kwoty bank będzie wymagał szczegółowego rozliczenia się z wydatków. Jeśli pożyczka będzie zabezpieczona np. nieruchomością, otrzymamy większy kredyt, ale musimy być świadomi, że wiąże się to z dużym ryzykiem – jeśli biznes się nie uda, stracimy nie tylko firmę i pieniądze, lecz także nieruchomość. W przypadku kredytu niezabezpieczonego bank będzie dokładnie sprawdzał nasze konta dla firm i analizował naszą historię finansową lub będzie wymagał dodatkowych ubezpieczeń, by móc przedstawić nam ofertę kredytów. Jesteś zainteresowany kontem dla firm? Sprawdź https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/konta.

Zanim pieniądze wpłyną na konta dla firm. Kredyty dla rozpoczynających działalność

Kredytów dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność nie ma dużo, gdyż niektóre banki mają obawy przed pożyczaniem środków podmiotom gospodarczym o nieugruntowanej pozycji. Instytucje finansowe dbają o to, by nie pożyczać pieniędzy tym, którzy mogą nie spłacić zobowiązania. W związku z tym obecnie jedynie kilka banków ma ofertę kredytową adresowaną do firm, które dopiero rozpoczynają działalność. Ich propozycje dotyczą kwot rzędu 10–20 tys. zł, a taką sumę start up powinien pozyskać bez większych problemów i bez zabezpieczeń majątkiem własnym. Bardziej skomplikowane może być otrzymanie kredytu w kwocie np. 200 tys. zł, ale i to nie jest niemożliwe. Ostateczna wartość przyznanego finansowania będzie zależała od celu kredytu, branży oraz zabezpieczenia (np. w postaci nieruchomości, urządzeń/maszyn czy kontraktów). Często takie kredyty są udzielane w formie limitu w rachunku bieżącym na kontach dla firm lub limitu na karcie kredytowej. Każde zasilenie konta traktowane jest jako spłata zadłużenia. Pamiętajmy, że finansowanie udzielane przez bank musi być odpowiednio zabezpieczone, więc może on poprosić o zastaw pod hipotekę lub możliwość rekompensaty ewentualnych strat poprzez zajęcie majątku firmy (np. maszyn). Formą zabezpieczania jest również kaucja oraz blokada środków na rachunku bankowym (są one zajmowane przez bank, gdy przedsiębiorca nie spłaca zadłużenia). Istnieją także zabezpieczenia o charakterze osobowym, czyli gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie wekslowe, poręczenie według prawa cywilnego, cesja wierzytelności i inne. O wszystkich warunkach i obostrzeniach przedsiębiorca powinien być poinformowany przed zawarciem umowy kredytowej.

Chcąc zapewnić swojej działalności płynność finansową możemy wnioskować o jeden z kredytów dla firmy, który będzie zastrzykiem gotówki, który trafi na jedno z naszych kont dla firm. Przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznajmy się z jej warunkami.

Dobry prawnik dla twojej firmy – co musisz wiedzieć?

0
Dobry prawnik dla twojej firmy – co musisz wiedzieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga wsparcia nie tylko w kwestiach biznesowych, ale i prawnych. Dlatego warto współpracować z kimś, kto dobrze zna się na obowiązującym prawie. Jak znaleźć dobrego prawnika?

Jaki powinien być dobry prawnik?

Można by rzec, że w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. Przynajmniej, jeśli chodzi o cechy charakteru. Każdy z nas bowiem nawiązuje relacje w odmienny sposób. Preferujemy także różne style komunikacji. To wszystko będzie miało wpływ na naszą współpracę z prawnikiem. Zanim jednak będziemy dokonywać wyboru pod tym kątem, powinniśmy skupić się na kompetencjach prawniczych. To bowiem będzie decydującym czynnikiem przy nawiązywaniu współpracy. Nasze poszukiwania powinniśmy więc rozpocząć od znalezienia tych kancelarii, które skupiają się na interesującej nas dziedzinie prawa. Jeśli jest ich zbyt wiele, to może nam zapalić się lampka ostrzegawcza. Prawo jest na tyle rozbudowaną dziedziną, by można było być specjalistą w wielu kwestiach. Warto wówczas zwrócić uwagę na liczbę spraw prowadzonych przez kancelarię w danym zakresie. Doświadczenie w tej branży jest bowiem bardzo ważne. Nasze poszukiwania możemy też celowo zawęzić do mniejszych kancelarii, które specjalizują się w konkretnych sprawach. Bez problemu znajdziemy takie, które oferują wsparcie prawne różnego rodzaju przedsiębiorcom. Relacja między nami a naszym radcą musi odbywać się na płaszczyźnie biznesowej. Dzięki temu łatwiej będzie osiągnąć porozumienie i podjąć działania mające na celu dalszy rozwój firmy.

Jakiego rodzaju wsparcie oferuje dobry prawnik?

Współpraca z kancelarią prawną przynosi korzyści obu stronom. Nieprawdą też jest powszechny stereotyp mówiący o wysokich kosztach posiadania umowy z prawnikiem. Możemy bowiem dostosować sposób rozliczenia tak, by nie zrujnował nam budżetu. Do wyboru mamy chociażby ryczałt za obsługę prawną lub stawkę godzinową. Dobry prawnik, w ramach współpracy, sprawdzi naszą firmę pod każdym kątem. Dzięki temu unikniemy wszelkich nieprawidłowości, które mogłyby kosztować nas spore pieniądze. Dotyczy to chociażby RODO, którego przepisy zaraz po wejściu w życie nie były dla wielu przedsiębiorców zrozumiałe. Dobry prawnik ma w swojej ofercie pakiet szkoleń dla firm, dzięki którym temat ten nie będzie już budził żadnych wątpliwości. Jedną z takich kancelarii znajdziesz tutaj http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Dobry prawnik będzie robił wszystko, co pomoże w rozwoju firmy od strony prawnej. Może chociażby konstruować szablony umów w taki sposób, by uniknąć niepotrzebnych konfliktów z kontrahentami. Warto więc pomyśleć takiej sytuacji, by ze spokojem rozwijać własną firmę.

System rekrutacji – zalety płynące z użytkowania

0
System rekrutacji – zalety płynące z użytkowania

System do rekrutacji coraz częściej jest wykorzystywany przez małe i duże firmy oraz agencję pracy. Pozwala usprawnić cały proces zatrudnienia, od przygotowania ogłoszenia, aż po pozyskanie nowych pracowników. Intuicyjna konstrukcja oraz liczne przydatne funkcje umożliwiają w szybkim czasie optymalizację pracy działu HR. Wdrożenie systemu rekrutacji wiąże się z szybkim i przyjemnym szkoleniem rekruterów, po którym wszyscy pracownicy działu zasobów ludzkich są w stanie sprawnie korzystać z systemu. Ponadto kierownictwo decydujące się na wprowadzenie systemu do rekrutacji do swojej firmy otrzymuje stałe wsparcie oraz pomoc ze strony opiekunów systemu.

System rekrutacji pozwala znacząco usprawnić proces pozyskiwania nowych pracowników. Buduje pozytywny wizerunek firmy, zwiększa zainteresowanie ofertą i dociera do większej liczby kandydatów. Rekruterzy korzystający z systemu mogą fachowo zarządzać ofertami pracy (umieszczanie ogłoszeń na  stronach firmowych, portalach, serwisach i social media), mają możliwość łatwiejszej komunikacji, prostszego dodawania, usuwania i aktualizowania danych oraz nieskomplikowanego wyłaniania talentów.

Spójny i pozytywny wizerunek Twojej firmy

System rekrutacji umożliwia przygotowanie profesjonalnych ofert pracy. Spersonalizowane i nietypowe ogłoszenia budują spójny i pozytywny wizerunek firmy. Dodatkowo zwiększają jej rozpoznawalność i wzbudzają zainteresowanie kandydatów. Możliwość korzystania z bogatej szaty graficznej i szablonów ogłoszeń pozwala przygotowywać fenomenalne i zwracające uwagę oferty pracy. Rekruterzy z łatwością mogą zaprojektować ofertę dla konkretnego stanowiska pracy (wygląd oferty i formularza, treść wiadomości). Dodatkowo nowe ogłoszenie jest integrowane z zakładką Kariera poprzez widget lub API, dzięki temu każda oferta dodana w systemie automatycznie pojawia się na stronie firmowej. Ponadto osoby zatrudnione w dziale HR mogą swobodnie wykorzystywać tagi w szablonach, automatycznie wysyłać wiadomości z podziękowaniem oraz korzystać ze zbiorowej komunikacji.

Dotarcie do większego grona potencjalnych kandydatów

System do rekrutacji pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych pracowników. Osoby korzystające z systemu mogą publikować ogłoszenia w szybszym czasie i na wielu mediach jednocześnie (zakłada Kariera na stronie firmy i intranetu, portale ogłoszeniowe, social media, udostępnianie informacji o rekrutacji wśród pracowników). Ponadto system rekrutacji jest zintegrowany z OLX, dzięki temu rekruterzy nie muszą kopiować treści do formularza na portalu (system automatycznie publikuje ogłoszenia, pozwala na bezpośrednie rozliczenia z OLX i dostarcza raporty z publikacji).

Efektywniejsza współpraca z biznesem

Za pomocą systemu do rekrutacji można zwiększyć efektywność poszukiwania kandydatów wykorzystując współpracę z biznesem na etapie zgłaszania wakatów. Proste tworzenie projektów na podstawie zgłoszeń, monitorowanie powodów zatrudnienia, udostępnianie menedżerom danych o kandydatach i innych informacji na każdym etapie procesu. Możliwość szybszej realizacji projektów, dzięki wspólnym notatkom, rekomendacjom, ocenom i czytelnym raportom.

Reasumując system rekrutacji pomaga znacząco usprawnić funkcjonowanie działu HR. Pozwala odciążyć rekrutów i menedżerów, a także umożliwia efektywniejszą selekcję kandydatów. Więcej szczegółowych informacji odnośnie działania systemu rekrutacyjnego można dowiedzieć się na elevatosoftware.

PIT online w 2019/2020

0
PIT online w 2019/2020

Każdy pracujący ma obowiązek dokonać co roku rozliczenia. Dla wielu jest to okres sporego stresu, bo w większości nie wiedzą, jak tego dokonać, a także, do jakiego urzędu powinni się udać. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak się tego dowiedzieć i dodatkowo uzupełnić swoją wiedzę w tej dziedzinie. Na szczęście w większości przypadków istnieje możliwość rozliczenia w bardziej dogodny sposób. Możliwość ta sprawia, że większość osób odetchnęła z ulgą. Niestety w szkole nie uczą, jak dokonywać tego rodzaju rozliczeń i większość osób nie ma pojęcia, jak to ugryźć, żeby było dobrze. Okres rozliczeń to dla wielu biur księgowych czas żniw, bo przychodzą do nich interesanci, który proszą o pomoc w rozliczeniu.

Rozliczanie PIT online 2020 jest możliwe, podobnie, jak można było skorzystać z takiej opcji w zeszłym roku. Każda osoba, która zaloguje się do odpowiedniego serwisu, nie będzie musiała uzupełniać poszczególnych okienek, bo będą one wypełnione automatycznie. Dla wielu to spełnienie marzeń i spora ulga, bo czują wówczas mniejsza odpowiedzialność za to, co jest powpisywane w rubryki. Wiele osób zastanawia się, czy mogą skorzystać z takiej formy rozliczenia i jeśli okazuje się, że tak i to bez najmniejszych problemów, to oczywiście się na to decydują i nawet nie zastanawiają się dwa razy, bo nie ma to większego sensu.

Korzystając z usługi, jaką jest twój e-PIT online w 2019/2020 roku ma się szansę bezstresowego rozliczenia z urzędem skarbowym, a dla wielu osób to spore udogodnienie. Po pierwsze i często najważniejsze, nie ma konieczności stania w długich kolejkach. A jak wiadomo nie od dziś, w ostatecznym terminie składania rozliczeń, kolejki są bardzo długie. Poza tym oszczędza się czas i pieniądze, bo nie ma konieczności jechania do urzędu, a dla wielu, już sama wizyta w nim, nawet w celu złożenia oświadczenia, jest niemałym stresem. W wielu przypadkach uzasadnionym. Jedynym minusem może okazać się to, że nie można bezpośrednio dowiedzieć się w takiej sytuacji i korzystając z takiej opcji, czym jest danina solidarnościowa. Dla wielu ta informacja mogłaby okazać się cenna, ale żeby dowiedzieć się, co to takiego, muszą po prostu poszukać informacji na własną rękę, co w większości przypadków robią i to z powodzeniem.

Warto wiedzieć, że ma się możliwość wygodnego rozliczenia swoich zarobków i nie trzeba nawet wychylać nosa z domu, żeby to zrobić. Dla wielu informacja ta okaże się niezwykle pomocna, bo wciąż niektórzy nie wiedzą, że mogą skorzystać z takiej możliwości.

Import z Chin firma pośrednicząca – jak to wygląda?

0
Import z Chin firma pośrednicząca – jak to wygląda?

Importowanie towarów z Chin z pośrednikiem polecane jest osobom początkującym w tym biznesie. Pomaga uniknąć wielu kłopotów, jakie spotykają importerów nieznających niuansów chińskiego przemysłu. Jak wygląda współpracą z taką firmą?

Kiedy import z Chin z pośrednikiem to dobry pomysł?

Na import z Chin z pomocą firmy pośredniczącej powinny zdecydować się osoby początkujące. Dlaczego? Ponieważ praktycznie nie da się przejść przysłowiową suchą stopą przez wszystkie etapy importu z Azji bez doświadczenia i znajomości tutejszego rynku dostawców. Jako osoba „zielona” w temacie importu z Chin narażony jesteś na szereg zagrożeń takich jak nieuczciwy dostawca, niezgodność towaru z umową, opóźnienia w transporcie, odmowa zwrotu zaliczki czy nawet konfiskata towaru przez Urząd Celny.

Pomoc zewnętrznej firmy w imporcie z Chin to dobre rozwiązanie także dla tych, którzy nie są w stanie samodzielnie zadbać o wszystkie lub poszczególne etapy importu, nie mogą przyjechać na miejsce lub po prostu nie mają na to czasu ani chęci. Ponadto agencja może okazać się zbawieniem dla zagubionych importerów z Chin. Firmy takie jak Fullbax oferują kompleksową obsługę za pośrednictwem swojej spółki zarejestrowanej w Polsce. To duże ułatwienie, ponieważ dokumenty podpisujesz z polskim podmiotem, a nie chińskim. Jednocześnie pośrednik mieszkający na miejscu w Chinach może wszystkiego doglądać osobiście oraz na bieżąco informować Cię o etapie produkcji, kontroli jakości czy załadunku.

Jak wygląda usługa importu z Chin z pośrednikiem?

To, jak konkretnie wygląda pełna obsługa importu z Chin z firmą z Polski możesz zobrazować sobie na przykładzie oferty Fullbax klikając „import z chin firma”. Prowizja wynosi od 1 do 5% w zależności od wysokości zamówienia. Tutaj firma opiekuje się Twoim zleceniem od momentu wyboru dostawcy aż po moment aż towar nie trafi pod drzwi Twojego magazynu.  Kompleksowy import obejmuje:

 • wyszukanie towaru w Chinach,
 • negocjacje z chińskimi dostawcami,
 • weryfikację producenta,
 • wizytację fabryki,
 • kontrolę produkcyjną i produkcyjną,
 • kontrolę załadunku kontenera i plombowanie,
 • transport z Chin,
 • odprawę celną na miejscu w Polsce,
 • dostawę towaru do Twojego magazynu/firmy.

Czy sprowadzanie towarów z Chin przy pomocy agencji jest opłacalne?

Import z Chin z pośrednikiem jest opłacalny, ponieważ praktycznie niczym nie ryzykujesz. Od momentu podpisania umowy z Fullbax to agencja czuwa nad poprawnością realizacji zlecenia. A jest to o wiele łatwiejszy w ich przypadku, ponieważ rezydują na co dzień w Chinach, jednocześnie posiadając firmę zarejestrowaną w Polsce. Ponadto Fullbax zobowiązuje się do znalezienia Tobie możliwie najtańszego dostawcy, który wykona towar w potrzebnej jakości. Nie oznacza to jednak, że jesteś wyłączony z obiegu informacji – agencja na bieżąco prowadzi w Tobą rozmowy, wysyła zdjęcia, filmy, a także próbki towarów do Polski kurierem. Zlecenie opłacasz całościowo dopiero, kiedy zaakceptujesz wyprodukowany towar. Więcej informacji na temat usług oferowanych przez Fullbax znajdziesz na stronie http://fullbax.pl/.

Laser e-light

0
Laser e-light

Urządzenie kosmetyczne E-Light (IPL+RF bipolarny) więc impulsowe źródło światła + fale radiowe to nowość kwalifikowana do grupy narzędzi pobierających energię świetlną i prąd o częstotliwości radiowej. E-Light przekazuje wiązkę rozwianych promieni świetlnych, jakie mają wyodrębnioną długość fali.

Dochodzą one na różnorodne głębokości skóry i działają wielokierunkowo. Oddziaływanie fal radiowych przyspiesza oraz poprawia działanie IPL, ponieważ energia wiązki promieniowania nagrzewa teren zabiegowy, tymczasem cebulkę włosową uszkadza prąd, natomiast nie światło (w odróżnieniu od lasera).

Co to jest E-LIGHT?

Urządzenie kosmetyczne E-light (IPL + RF Bipolarny), więc impulsowe skupienie światła + fale radiowe bipolarne tonowość kwalifikowana do grupy narzędzi pobierających siłę świetlną (tak jak laser kosmetyczny, lub laser diodowy) i prąd o częstotliwości radiowej. E-light przekazuje wiązkę rozwianych promieni świetlnych, jakie mają wyodrębnioną długość fali.

Dochodzą one na różnorodne głębokości skóry i funkcjonują wielokierunkowo. Działanie fal radiowych rozwija oraz poprawia działanie IPL. Rezultatem współdziałania IPL oraz fal radiowych jest większa penetracja energii w warstwy skóry odpowiedniej. Przy wykorzystaniu IPL tkanka może przyswoić 30-40 % energii, reszta energii jest odbijana oraz załamuję się (energia świetlna dociera do 2,5 mm), podczas kiedy działamy E-light’em zjawisko odbicia oraz załamania się energii nie występuje (energia świetlna dociera do 4mm).

Reguła funkcjonowania nowoczesnej techniki e-light
Energia świetlna jest wchłaniana poprzez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zamknięte we włosach, naczyniach bądź skórze we współzależności od obszaru długości fal. W przebiegu absorbcji, energia światła zamieniana jest na energię cieplną. jaka nagrzewa włos, naczynie bądź kolagen.

Własności elektryczne skóry zależą od jej temperatury (im cieplejsza tkanka tymże mniejszy jej opór elektryczny). Prąd RF przechodząc poprzez skórę, wybiera drogę poprzez tkanki ogrzane światłem. Przepływ prądu RF nie jest uzależniony od ilości melaniny w skórze, więc także technika ta może być bezpiecznie podawana w wypadku wszelkich rodzajów skóry.

E-light – funkcje

IPL E-light to specjalne narzędzie wszechstronne, działa on na 5 form problemowych, z jakimi zmagają się chorzy. Pierwszą spośród nich jest eliminowanie owłosienia. Światło lasera IPL pozwoli na pełne pozbycie się włosów, natomiast wszystko to odbywa się za sprawą melaniny schowanej we włosach, jaka selektywnie pochłania światło IPL, potem ta sama świetlna energia jest dostarczana do tkanek otaczających, przyjmując formę energii termicznej.

W rezultacie włos przestaje być odżywiany oraz wychodzi. Analogiczny mechanizm występuje przy eliminowaniu przebarwień. Gdy melanina pochłonie światło IPL, jakie jest zmienione w energię termiczną rozpadają się cząstki barwnika. Ich pozostałości w późniejszym czasie są eliminowane poprzez fagocyty podczas regeneracji komórkowej skóry.

Zabiegi E-LIGHT

Zabiegi e-lightem są znacznie skuteczniejsze od zabiegów samym IPL bądź samym RF. Laser wydziela energię z IPL oraz RF w tymże samym czasie. Energia świetlna we współzależności od dobranego obszaru długości fal, jest selektywnie wchłaniana poprzez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zamknięte we włosach, naczyniach bądź skórze.

W przebiegu pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię cieplną, jaka nagrzewa właściwie włos, naczynie bądź kolagen (teoria wybiórczej fototermolizy). Własności elektryczne skóry mocno zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma mniejszy opór elektryczny) zatem prąd RF przechodząc poprzez skórę wybiera drogę poprzez tkanki orientacyjnie podgrzane światłem oraz selektywnie je dogrzewa.

Więcej znajdziesz tutaj: http://polskakosmetologia.pl/

Zobacz też