Skuteczne sposoby na oszczędne ogrzewanie domu

0
Skuteczne sposoby na oszczędne ogrzewanie domu

Wraz z nadchodzącym sezonem grzewczym mnóstwo osób zastanawia się nad skutecznymi metodami pozwalającymi na obniżenie rachunków za ogrzewanie. W tym artykule omawiamy niektóre z nich.

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku mieszkalnym czy w domu jednorodzinnym, w okresie jesienno zimowym musimy zapewnić odpowiednio wysoki poziom temperatury we wnętrzu. Oczywiście w naszej szerokości geograficznej każdy budynek mieszkalny musi być wyposażony w sprawnie funkcjonującą instalację grzewczą. Jak powszechnie wiadomo ogrzewanie w tym roku będzie stosunkowo drogie, dlatego warto zastanowić się nad sposobami, dzięki którym można lepiej wykorzystywać produkowane ciepło. Można w tym celu wprowadzić trochę prostych zmian, a można również zainwestować w odpowiednie instalacje. Jedną z najskuteczniejszych metod na oszczędne ogrzewanie domów jednorodzinnych jest montaż systemu rekuperacji. I właśnie tym zagadnieniem zajmiemy się w pierwszej kolejności.

Rekuperacja – dlaczego to się opłaca

Systemy rekuperacji stają się w Polsce coraz popularniejsze. Nic w zasadzie w tym nie ma szczególnego – rekuperacja pozwala bowiem na ograniczenie wydatków na ogrzewanie nawet o kilkadziesiąt procent. Jak działa taka instalacja?

Rekuperacja jest rodzajem wentylacji mechanicznej. System odpowiedzialny jest za systematyczną wymianę powietrza w budynku, w którym jest zainstalowany. Oczywiście każdy budynek mieszkalny musi być wyposażony w sprawnie funkcjonującą wentylację. Rekuperacja oprócz tej zasadniczej funkcji realizuje również wymianę ciepła pomiędzy powietrzem wychodzącym z budynku, a powietrzem do niego napływającym. W tradycyjnych systemach wentylacji energia wykorzystana na podgrzanie powietrza we wnętrzach jest bezpowrotnie tracona, gdy jest ono usuwane z budynku. W systemach rekuperacji podgrzane zużyte powietrze ogrzewa świeże partie powietrza. Dzięki temu instalacja grzewcza ma dużo mniej pracy. Efektem tego jest obniżenie zużycia paliwa, wykorzystywanego do zasilania urządzenia grzewczego. Rekuperacja jest absolutnym must have w domach pasywnych oraz energooszczędnych. Oczywiście montaż systemu rekuperacji wiąże się z określonymi wydatkami, niemniej biorąc pod uwagę aktualne ceny surowców energetycznych inwestycja ta bardzo szybko się zwraca.

Zastanawiasz się nad montażem rekuperacji w swoim domu? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z którymś z oddziałów firmy Rekuperatory ASK.
Przemyślhttps://rekuperatory-ask.pl/rekuperacja-przemysl/
Leżajskhttps://rekuperatory-ask.pl/rekuperacja-lezajsk/
Wrocławhttps://rekuperatory-ask.pl/rekuperacja-wroclaw/

Proste triki na tańsze ogrzewanie

Dawniej do oszczędzania na ogrzewaniu przykładało się na ogół niewielką wagę ze względu na stosunkowo niskie ceny energii. Jednak obecne wysokie ceny surowców energetycznych sprawiają, że oszczędzać na ogrzewaniu po prostu się opłaca. Jakie metody warto stosować, aby zminimalizować rachunki za ogrzewanie? Poniżej podajemy kilka z nich.
Sposób wietrzenia mieszkania – gdy planujesz wietrzenie mieszkania, najlepiej jest to robić szybko i intensywnie, tak by jak najszybciej wymienić powietrze w mieszkaniu bez wychładzania wyposażenia oraz ścian budynku.
Odpowiednie nastawy grzejników – jeśli w mieszkaniu zastosowane są głowice termostatyczne warto zadbać o ich prawidłowe nastawienie. Głowica termostatyczna dostosowuje moc grzewczą grzejnika do aktualnej temperatury w pomieszczeniu. Wiele osób ma odruch częstego manipulowania głowicą termostatyczną – gdy w pomieszczeniu jest zbyt ciepło, jesteśmy skłonni do zbyt mocnego ograniczenia przepływu, z kolei, gdy mieszkanie się za bardzo schłodzi, niejednokrotnie głowicę ustawia się na maksymalne nastawy. Tymczasem warto wiedzieć, że najbardziej ekonomiczne jest jednostajne ogrzewanie mieszkania. Najlepiej zatem zastosować niewielkie, ale wystarczające nastawy na grzejnikach i zapomnieć o nich na cały sezon grzewczy :).

Nie zasłaniaj grzejników – zasłanianie grzejników firaną lub zasłoną sprawia, że ogrzewają one raczej przestrzeń między materiałem, a przeszkleniem. Jak nietrudno się domyśleć jest to spora strata energii cieplnej. To właśnie dlatego oszczędne osoby, odsłaniają w zimie grzejniki. Oczywiście zastawianie grzejników meblami lub innymi elementami wyposażenia zdecydowanie jest niewskazane, jeśli pragniemy oszczędnie ogrzewać.
Zmniejsz temperaturę w mieszkaniu – oczywiście jest to najlepsza metoda na oszczędzanie, obniżenie na stałe temperatury nawet o jeden stopień celsjusza będzie miało bezpośredni wpływ na rachunki. To właśnie dlatego wiele placówek państwowych w tym roku zdecydowało się na obniżenie temperatury w użytkowanych budynkach. W mieszkaniu warto zadbać o niższą temperaturę szczególnie w sypialni – zresztą w niższej temperaturze lepiej wypoczywamy podczas snu.
Stosuj sterownik tygodniowy – zainstalowanie programatora pozwala na staranne planowanie pracy instalacji grzewczej w mieszkaniu. Dzięki temu można ustawić niższą temperaturę w mieszkaniu, gdy nikt w nim nie przebywa – najczęściej w trakcie dnia, gdy dorośli są w pracy, a dzieci w szkole.
Ogranicz korzystanie z niektórych pomieszczeń – szczególnie w większych mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych w okresie zimowym można zrezygnować z korzystania z niektórych pokoi. To bardzo skuteczna metoda na cięcie kosztów ogrzewania.

Jak wynika z powyższych zaleceń w dobie rosnących cen energii nie jesteśmy całkowicie bezbronni. Stosując w/w metody możemy z powodzeniem ograniczać koszty ogrzewania.

Stół loftowy we wnętrzu Twojego mieszkania? Dlaczego nie!

0
Stół loftowy we wnętrzu

Aranżujesz wnętrze swojego mieszkania w stylu loftowym? Poszukujesz idealnego stołu wykonanego w takim stylu? Podpowiemy na co zwrócić uwagę wybierając stół oraz gdzie znaleźć najciekawsze oferty?

Jak wygląda wnętrze zaaranżowane w stylu loftowym lub też inaczej industrialnym? Styl industrialny to w swoim pierwotnym wydaniu był stylem surowym opartym o takie materiały jak beton, cegła, szkło. Powszechnie wykorzystywano w aranżacji widoczne elementy instalacji, takie jak kable prowadzące do lampy czy fragmenty rur. Dzisiaj styl ten przeszedł łagodną metamorfozę i choć nadal klasyczne wnętrze industrialne będzie raczej chłodne i surowe, to powstało wiele wariacji na temat tego stylu, które łączą w sobie elementy takie jak beton i cegłę z drewnem, ciepłym dywanem na podłodze czy kojącym działaniem zielonych roślin w doniczkach.

W takim wnętrzu idealnie odnajdą się stoły loftowe projektowane i wykonywane przez polskich producentów. Jaki stół wpisze się w klimat industrialnego salonu?

Cechy stołu loftowego

Jaki stół zaliczymy do kategorii stoły loftowe? Wszysko zależy od naszych preferencji i wyobraźni. Niekiedy na efekt końcowy ma wpływ to w jakim otoczeniu znajdzie się dany model stołu. Odpowiednio dobrane dodatki i inne elementy aranżacji mogą nawet „zwykły” stół mogą zmienić w niepowtarzalny stół loftowy.
Jednak zasadniczym elementem charakterystycznym dla stołu loftowego Jest metalowa podstawa na której oparty jest blat w dekorze drewna. Stół z metalowymi nogami prezentuje się fenomenalnie i wbrew pozorom nie ochładza wnętrza. Wystarczy jakiś piękny bukiet na stole, aby stół w pokoju dziennym prezentował się elegancko i ze smakiem.

Producenci stołów loftowych prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej fantazyjnych i niespotykanych podstaw metalowych do blatów. Wybór jest naprawdę ogromny. Warto przyjrzeć się rodzimym producentom, którzy tworzą dla nas meble w dobrym stylu i z najwyższej jakości materiałów.

Platforma Mebli – polski producent mebli industrialnych

Jednym z czołowych polskich producentów mebli loftowych jest Platforma Mebli Egen. Od wielu lat zajmuje się produkcją mebli w stylu industrialnym, a specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu ciekawych i oryginalnych stołów i stolików. Oferta tego producenta jest bardzo szeroka. Można wybrać stół z blatem okrągłym, prostokątnym lub kwadratowym. Stoły są zarówno nierozkładane, jak i z dodatkową wkładką poszerzającą blat o nawet kilkadziesiąt centymetrów. Każdy blat stołu loftowego jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, między innymi:

– marmur bianco,
– biel arktyczna,
– czarny molet,
– dąb lefkas ciemny,
– dąb artisan,
– dąb craft złoty,
– dąb sonoma, bellato szary,
– smooth concrete,
– dąb lancelot.

Blaty wykonywane są z wysokiej jakości płyty laminowanej odpornej na działanie promieni słonecznych oraz na zarysowania i wysokie temperatury. Podstawy stołu wykonywane są ze stali malowanej proszkowo – trwałej i niezniszczalnej.
Cecha charakterystyczną stołów Platformy mebli są starannie zaprojektowane podstawy stołów. Finezyjne nogi w kształcie iksa, ramy czy łuków mogą się okazać świetnym elementem dekoracyjnym salonu.

Stoły loftowe to idealne dopełnienie aranżacji pokoju dziennego. Jeśli Twój salon nie jest urządzony w stylu industrialnym, nie oznacza to, że nie możesz wybrać stołu w stylu loft. Taki stół plus kilka dodatków w takim stylu może bardo pozytywnie odmienić każdą przestrzeń.

Biuro rachunkowe czy księgowość internetowa

0
Biuro rachunkowe czy księgowość internetowa

Prowadzenie księgowości w firmie to bardzo odpowiedzialne zadanie. Nie można prowadzić działalności gospodarczej bez dokumentacji finansowej firmy. Urzędy są zainteresowane obrotem finansów, który odbywa się w naszym przedsiębiorstwie.

Księgowość online czy biuro stacjonarne?

Już w pierwszym wniosku, który wypełniamy przed rozpoczęciem działalności, w formularzu CEIDG zaznaczamy kto będzie prowadził księgowość. Możemy wybrać opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji finansowej albo wpisać dane biura księgowego, któremu powierzymy to zadanie. W wypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w której nie zatrudnia się pracowników, jedną z tańszych opcji jest skorzystanie z księgowości internetowej. Za pomocą takowego portalu można ewidencjonować wszystkie faktury, wypełniać ewidencje i deklaracje podatkowe, a co za tym idzie, bez wychodzenia z domu można wysłać niezbędną dokumentację do odpowiednich urzędów. Zaletą księgowości internetowej jest to, że bez względu na ilość dokumentów ponosimy stałą opłatę. Trudniej jednak samemu, bez znajomości przepisów i ustaw dopełnić wszystkich formalności związanych z posiadaniem pracownika. Z tego względu czasami warto zdać się na profesjonalną księgowość Warszawa, regularnie płacić koszty związane z prowadzeniem dokumentacji i rozliczaniem wynagrodzeń i mieć pewność prawidłowo wykonanych wszelkich rozliczeń. Korzystanie z usług biura księgowego nie jest umową długoterminową. Jeśli się okaże, że jesteśmy w stanie sami prowadzić dokumentację finansową, wszystkie rozliczenia, dokonywać niezbędnej ewidencji, to w każdym momencie możemy zrezygnować z usług biura rachunkowego (chyba, że umowa stanowi inaczej).

Jakie zadania możemy powierzyć firmie księgowej?

Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na ryczałt ewidencjonowany, czy na podatek liniowy lub ogólne zasady opodatkowania, to biuro rachunkowe pomoże nam wywiązać się z obowiązujących nas rozliczeń. Everte oferuje między innymi prowadzenie Ksiąg Przychodów i Rozchodów, prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie ewidencji przychodów, przygotowywanie dokumentów do ZUS, sporządzanie różnych raportów finansowych, sporządzanie listy płac i deklaracji do ZUS, sporządzanie rocznych deklaracji oraz rozliczeń, przygotowywanie rozliczeń w podatku dochodowym i VAT, reprezentowanie firmy przed Urzędem Skarbowym. Co więcej, jeśli jesteśmy przed rozpoczęciem prowadzenia działalności i szukamy metod finansowania naszej firmy, to dobre biuro rachunkowe podpowie nam różnego rodzaju dotacje, z których jest możliwość skorzystać. Doświadczone biura księgowe prowadzą księgowość dla jednoosobowych firm, większych przedsiębiorstw oraz spółek. Zajmują się pełną księgowością, kompleksową księgowość uproszczoną oraz obsługą kadrowo – płacową.

Chcąc zaoszczędzić koszty przy małej, jednoosobowej firmie możemy zdecydować się na księgowość online. Jeśli jednak planujemy rozwój biznesu, to warto skorzystać z usług, świadczonych przez biura rachunkowe. Mamy wtedy pewność dopięcia wszystkich szczegółów, których wymagają różnego rodzaju Urzędy.

Rolety zewnętrzne – charakterystyka

0
Rolety zewnętrzne

Jeśli rolety zewnętrzne kojarzą nam się przede wszystkim z bezpieczeństwem to bardzo dobrze. Bez wątpienia to jedno z ich wielu zadań. Okazuje się jednak, że mają one także inne zalety, o których nie zawsze pamiętamy. Jakie to zalety i jak wybrać najlepsze rolety zewnętrzne?

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety antywłamaniowe chronią głównie przed włamywaczami. Są zbudowane z ochronnego pancerza i aluminium, dzięki czemu charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Jednak nawet rolety antywłamaniowe dzielą się na swoje kategorie. Jeśli zależy nam na bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa powinniśmy wybrać rolety antywłamaniowe RC6. Gdy zależy nam na zabezpieczeniu przed przypadkową próbą włamania możemy wybrać model RC1 lub RC2. Oczywiście, może być nam trudno ocenić jakich rolet potrzebujemy, tutaj z pomocą przyjdą sklepy z dużym doświadczeniem takie jak: najtańszewewszechświecie czy roletypolska. Dzięki fachowej obsłudze będzie nam łatwiej podjąć dobrą decyzje w sprawie zakupu rolet zewnętrznych. Kolejnymi niezaprzeczalnymi zaletami rolet są np. ochrona przed słońcem, deszczem, śniegiem albo innymi niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Rolety zewnętrzne zapobiegają również nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń i zapewniają prywatność, szczególnie potrzebną w wielkich miastach. W okresie zimowym dobre rolety przyczyniają się do oszczędności energii cieplnej. Rolety są także świetną izolacją akustyczną. Dzięki zamontowaniu moskitiery chronią przed pyłkami i owadami, co bezpośrednio przyczynia się do podwyższenia komfortu mieszkania. Kolejnym atutem niektórych rolet zewnętrznych jest możliwość wyboru sterowania. Możemy nimi sterować ręcznie, samoczynnie albo elektrycznie. Ostatni sposób w niektórych wypadkach jest również możliwy to zastosowania zdalnie, a to bez wątpienia przyczynia się do naszej wygody.

Jakie wyróżniamy rodzaje rolet zewnętrznych?

Rolety możemy podzielić nie tylko na antywłamaniowe i nie antywłamaniowe. Przykładowo rolety naokienne cieszą się bardzo dużą popularnością. Możemy je zabudować na kilka sposobów. Mają one zastosowanie zarówno w nowym budownictwie jak i przy modernizacji starszych budynków. Rolety RKS natomiast wymagają całkowitej zabudowy, dlatego można je brać pod uwagę, tylko w nowym budownictwie, na etapie projektu. Rolety natynkowe mogą zostać zamontowane w dowolnym momencie, nie mają jednak możliwości zabudowy. Rolety podtynkowe można uwzględnić jedynie w nowym budownictwie. W ich wypadku jest także konieczność posiadanie zewnętrznej zabudowy. Każdy z wymienionych rodzajów rolet zewnętrznych ma swoje wady i zalety. Oprócz korzystania z pomocnych opisów, zamieszczonych na stronach takich jak: najtańszewewszechświecie i roletypolska, warto brać pod uwagę rady profesjonalistów. Nie wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych możemy zastosować w dowolnym momencie czy zmienić w przyszłości, dlatego to istotne by dobrze rozważyć ich wybór.

Podsumowanie

Gdy myślimy o naszym przyszłym wymarzonym mieszkaniu, raczej do głowy od razu nie przychodzą nam rolety zewnętrzne czy rolety wewnętrzne. Jednak jeśli będziemy uwzględniać je, w szczególności zewnętrzne już na etapie projektu, zaoszczędzimy sobie wiele czasu i główkowania. Bezpieczeństwo i prywatność są dla wielu z nas bardzo cenne. Jeśli poszukujemy praktycznych rozwiązań, które pomogą nam zadbać o wymienione kwestie, rozważmy montaż rolet. Być może wydaje się to bardzo prostym rozwiązaniem, warto jednak spróbować.

Wszystko co musisz wiedzieć o uzupełnianiu PIT 2022

0
Wszystko co musisz wiedzieć o uzupełnianiu PIT 2022

PIT, czyli podatek dochodowy, jest obowiązkowy do rozliczenia dla każdej osoby fizycznej, która uzyskuje legalnie dochody. Rozliczenie PITu to wyliczenie rocznego podatku względem naszych uzyskanych kosztów. Dowiedz się najważniejszych kwestii o rozliczaniu podatkowym PIT 2022.

PIT 2022, zmiany w prawie podatkowym

Prawo podatkowe cały czas się zmienia i ewoluuje. Zmiany dotykają każdego płatnika, którego czeka rozliczenie PIT 2022. Warto wcześniej dowiedzieć się czego one dotyczą.

Pośród zmian, które obowiązują na mocy nowych praw pojawiło się m.in.:

 • zwiększenie kwoty wolnej od podatku
 • inne rozliczenie osoby wychowującej samotnie dziecko
 • zmiana stawki podatkowej w przypadku nie przekraczania 120 000 zł dochodu w ciągu roku
 • rozszerzenie ulgi rehabilitacyjnej

To jedynie część z poprawek. Każda z nich może wpłynąć na sposób naszego rozliczania, dlatego warto zaznajomić się z nowym prawem.

Część z wprowadzonych zmian niestety mocniej obciąży nas jako zwykłego płatnika lub pracodawce. Nie mniej jednak pojawił się cały szereg nowych ulg, z których zalecamy skorzystać.

Rozliczenie PITu przez internet

PIT 2022

Kalkulatory rozliczeń PIT to wygodna metoda na uzupełnienie niezbędnych prawnie druków.

Strony zaprojektowane w sposób bardzo czytelny, a użytkownicy mogą skorzystać z wielu udogodnień oraz wskazówek. W razie wątpliwości o jakości witryny zawsze można poszukać opinii innych klientów.

Poprzez internet jesteśmy w stanie złożyć, każde zeznanie dotyczące dochodów. Wśród nich np:

 • dochód z pracy
 • dochód z emerytury
 • dochód z zarobku uzyskanego za granicą
 • dochód z działalności gospodarczej.

Programy do rozliczeń internetowych, na podstawie podawanych przez nas danych, same proponują właściwe do wypełnienia druki. Wypełnione druki wyślesz poprzez swoje konto bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Nie musisz chodzić i czekać w kolejkach. Teraz wszystko załatwisz z komputera w Twoim domu!

Wszystkie uzupełniane dokumenty nie tylko są od razu wysyłane bez zbędnego oczekiwania, ale również gromadzone na Twoim koncie użytkownika. Dzięki temu w każdej chwili możesz wejść w historię i sprawdzić je.

PIT 2022 nie musi być, aż tak skomplikowany jak Ci się wydaje, jeżeli tylko skorzystasz z profesjonalnej pomocy.

Najczęstsze błędy w wypełnianiu PIT

Rozliczenie PITu przez internet

Dla zdecydowanie przeważającej części ludzi wypełnianie formalności podatkowych jest stresującym zadaniem. Prawo dla przeciętnej osoby wcale nie jest oczywiste przez co pojawiają się różne błędy.

Zanim złożysz swój PIT 2022 dowiedz się na co zwracać szczególną uwagę.

Pierwszym problemem, który łatwo można uniknąć jest nie trzymanie się właściwego terminu, w którym należy złożyć deklarację podatkową. Skutkuje to naliczaniem niepotrzebnych odsetek.

W najczęstszych błędach pojawiają się źle uzupełnione dane osobowe lub całkowite pominięcie ich. Błędne podawane są cyfry PESELu oraz NIPu pracodawcy.

Zwróć tez uwagę, czy przedstawiane kwoty zgadzają się z rzeczywistymi, ewentualne zaokrąglenia są dobrze obliczone oraz nie zapomnij o podpięciu załączników jeżeli takie są wymagane.

Niekiedy do składania deklaracji używane są przez podatników nieaktualne już druki. Dzieje się to w przypadku stacjonarnego uzupełniania PIT w Urzędzie Skarbowym. Specjalistyczne strony do rozliczeń PIT będą wykazywać odpowiednie dokumenty.

Pamiętaj żeby uzupełniać każdy druk skrupulatnie i kilkukrotnie go sprawdzić przed wysłaniem. Niewiele czasu będzie to kosztować, a unikniesz dodatkowych stresów. Jedynie dobrze wypełniona, pełna dokumentacja będzie prawnie uznana.

Rozliczanie internetowe pozwoli na uniknięcie dużej części błędów. Zapoznaj się bliżej z rozliczeniami PIT online.

Jak odzyskać opłatę likwidacyjną z polisy UKF?

0
Jak odzyskać opłatę likwidacyjną z polisy UKF

Jak odzyskać opłatę likwidacyjną z polisy UKF? W jaki sposób można zlikwidować polisolokatę? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury już teraz!

 1. Jak zrezygnować z polisolokaty?
 2. Czy można odzyskać opłatę likwidacyjną z polis UKF?
 3. Jak uniknąć opłaty przy rezygnacji z umowy ubezpieczenia?

Polisolokaty to rodzaj ubezpieczenia UKF, który miał klientom przynosić nie tylko duże zyski, ale i finansowe bezpieczeństwo. W rzeczywistości jednakże polisolokaty przynoszą jedynie straty. Jak zatem zrezygnować z polisolokaty? Czy jest możliwość odzyskania opłaty likwidacyjnej? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

Jak zrezygnować z polisolokaty?

Polisolokata to produkt finansowy łączący w sobie ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy. W pewnym momencie polisolokaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, jednakże ostatecznie okazało się, że zamiast zysków przeważnie generują same straty.

Chcesz zrezygnować z polisolokaty, ale nie wiesz właściwie, od czego zacząć? A może już złożyłeś wniosek, straciłeś środki i zastanawiasz się, czy można je w jakiś sposób odzyskać? W obu sytuacjach warto nawiązać współpracę ze specjalistą, który pomoże Ci zrezygnować z polisolokaty i odzyskać opłatę likwidacyjną. Jak przebiega taka współpraca?

Pierwszy krok likwidacji polisolokaty z pomocą doświadczonego specjalisty to bezpłatna analiza prawna. Pracownik przeanalizuje wszystkie zapisy Twojej umowy i wskaże, jaka strategia będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Na typ etapie dowiesz się również, ile będzie kosztować kompleksowa obsługa Twojej sprawy. Drugi krok to likwidacja polisy. Specjalista pomoże Ci przejść przez cały proces. Ostatni etap to dochodzenie roszczeń, podczas którego kompletuje się potrzebną dokumentację oraz składa sprawę do odpowiedniego sądu w celu egzekwowania zwrotu opłaty likwidacyjnej.

Chcesz zgłosić swoją polisę UKF do prawnej analizy? Już teraz wejdź na stronę https://oplatylikwidacyjne24.pl/ i wyślij formularz lub skontaktuj się z doradcą telefonicznie.

Możesz również zrezygnować samodzielnie z polisolokaty, jednak musisz liczyć się z tym, że nie zawsze uda Ci się odzyskać wszystkie pieniądze. Dlaczego? Na przykład opłatę likwidacyjną odzyskuje się na drodze sądowej. Jeśli chcesz mieć wysokie prawdopodobieństwo, wygrania sprawy i że po drodze nie zostaną popełnione błędy, przez które nie odzyskasz swoich środków, koniecznie skorzystaj z pomocy doradcy! Do zalet takiego rozwiązania zalicza się także skrócenie czasu całego postępowania.

Czy można odzyskać opłatę likwidacyjną z polis UKF?

Zastanawiasz się, czy można odzyskać opłatę likwidacyjną? Otóż tak! Opłatę likwidacyjną można odzyskać, jeśli tylko sąd uzna, że Twoja umowa UFK ma zapisy, które uważa się za abuzywne. Jak zatem odzyskać opłatę likwidacyjną? Zanim odpowiemy na pytanie, przypomnijmy, czym ogólnie jest opłata likwidacyjna.

Otóż opłata likwidacyjna to nic innego jak swego rodzaju sankcja, a właściwie kara umowna. Pobiera się ją w momencie, gdy konsument rozwiąże swoją umowę przedterminowo. Wadą tego rozwiązania jest to, że klient może stracić nawet 100% swoich oszczędności.

Jak uniknąć opłaty przy rezygnacji z umowy ubezpieczenia?

Pierwszy etap odzyskania opłaty likwidacyjnej to przygotowanie pisemnego wezwania do zwrotu. Pismo musi obejmować informacje dotyczące tego, że ubezpieczyciel zatrzymał opłatę bezpodstawnie. Jeśli ubezpieczyciel po otrzymaniu pisma nie zwróci dobrowolnie opłaty likwidacyjnej, konieczne będzie dochodzenie zwrotu na drodze sądowej. Sam proces może sprawić pewne problemy i aby uniknąć ewentualnych błędów i mieć pewność, że ostatecznie odzyska się opłatę likwidacyjną, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy i prawnika.

W razie obawy o naliczenie opłat likwidacyjnych zawsze warto dokładnie sprawdzić zapisy umowy ubezpieczenia, a w razie potrzeby skontaktować z wyspecjalizowaną kancelarią. Dzięki temu będzie można łatwo opuścić towarzystwa ubezpieczeniowe bez ryzyka, że na podstawie umów ubezpieczenia naliczą one klientowi wysoką karę. Jest to o tyle istotne, że ubezpieczenia połączone z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zostały sprzedane milionom Polaków, którzy nie wiedzieli, że w umowie ubezpieczenia są niekorzystne zapisy. W dodatku rzeczywista ochrona ubezpieczeniowa jest w takich przypadkach na bardzo niskim poziomie. Nic więc dziwnego, że w sprawie polisolokat interweniował nawet Rzecznik Finansowy, który uznał wysokie opłaty zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia za niezgodne z prawem.

Szklana dekoracja ścienna

0
Szklana dekoracja ścienna

Szkło kojarzy się z delikatnym, kruchym materiałem, Okazuje się jednak, że jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Projektanci oraz dekoratorzy wnętrz chętnie wplatają szklane elementy do urządzania wnętrz mieszkań, domków, biur czy urzędów.

Zalety szklanych elementów

Szkło jest tworzywem, które nadaje elegancji pomieszczeniu. Co więcej łatwo się je czyści, nie wymaga stosowania specjalistycznych środków i jest odporne na uszkodzenia. Wysokiej jakości szkło jest bardzo wytrzymałe, rzadko kiedy pęka, trudno je zarysować lub zniszczyć. Szkło jest często wybieranym produktem dekoracyjnym również z tego względu, że przez długi czas zachowuje nieskazitelny wygląd. Dodatkowym atutem jest to, że szkło jest ekologicznym produktem, który można przetwarzać w nieskończoność, co nie wpływa bardzo toksycznie na środowisko. Zamiast wyrzucać je na śmietnik, można oddać je do utylizacji i firma szklarska, taka jak Pan Szklarz wykorzysta je do produkcji czegoś innego. Oprócz praktycznych właściwości szkła, nie można zapomnieć również o jego walorach estetycznych. Im więcej szklanych rozwiązań, tym pomieszczenie, dzięki dochodzącemu naturalnemu światłu, jest jaśniejsze. Wykorzystując te cechy szkła, dekoratorzy wnętrz chcąc optycznie powiększyć pomieszczenie albo po prostu rozjaśnić przestrzeń, stosują szklane ścianki działowe. Ze względu na łatwość czyszczenia, szklane elementy są dodatkiem często stosowanym w kuchni. Szczególnie w pomieszczeniu, w którym regularnie przygotowuje się posiłki, ważne jest zachowanie higienicznych warunków. Do dekorowania ścian kuchennych dosyć często używa się szkło laminowane. Jest ono idealnym rozwiązaniem dla miejsc, które narażone są na działanie wody, tłuszczu lub powstawanie różnego rodzaju plam. Szkło laminowane stosowane jest jako produkt zastępczy zamiast płytek ściennych.

Czym jest szkło laminowane

Szkło laminowane jest bezpiecznym rodzajem szkła, inaczej nazywane szkłem VSG. Wyjątkowość tego rodzaju szkła polega na tym, że dwie tafle szkła sklejone są ze sobą specjalną folią. Sprawia to, że nawet gdyby doszło do rozbicia tego typu szkła, to jego kawałki nie rozpadają się po całym pomieszczeniu, tylko pozostają przyklejone do folii. Nie ma potrzeby więc obawiać się skaleczenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli w mieszkaniu przebywają małe dzieci. Szkło laminowane, oprócz barwy bezbarwnej i mlecznej, występuje w wielu kolorach, a nawet w różnych wzorach.

Płytki szklane w kuchni

Ciekawą opcją jest zastosowanie w kuchni, zamiast zwykłych płytek ściennych, szklanych płytek lub paneli. Jak czytamy na Binglass.pl dekoratorzy wnętrza stosują tego rodzaju szklane rozwiązania szczególnie w miejscach, które wyjątkowo często narażone są na zabrudzenia. Jednym z takich miejsc jest przestrzeń ścienna, między blatem kuchennym a wiszącymi szafkami. Często na blacie znajduje się również kuchenka indukcyjna lub gazowa, gdzie podczas codziennego gotowania, z reguły dochodzi do zabrudzeń, powstawania tłustych plam i zachlapań. Szklane panele lub płytki ścienne sprawiają, że przestrzeń tę dosyć łatwo utrzymać w czystości. Poza tym panele ścienne występują w formie tafli szklanej, co sprawia, że nie mają fug, które z reguły są trudne do utrzymania ich w czystości. Żeby fugi wyglądały czysto, trzeba je regularnie szorować. Zastosowanie szklanego panelu zaoszczędzi nam tej nieprzyjemnej pracy. Inną zaletą jest to, że tego rodzaju praktyczna dekoracja optycznie powiększa pomieszczenie, a kuchnie w blokach często są malutkie i nieustawne. Z tego względu wiele osób decyduje się na wykorzystanie tej praktycznej, szklanej dekoracji.

Ozdobne panele ścienne

Szklane panele ścienne, oprócz praktycznych funkcji, pełnią również funkcję dekoracyjną. Ta szklana forma ozdoby pozwala na wykorzystanie nowoczesnego motywu, który ożywi wnętrze, korzystnie wpłynie na jego wygląd. Firmy szklarskie realizują wiele pomysłów klientów i dostosowują motywy do gustów właścicieli mieszkań. Dzięki temu nowoczesne wnętrza nabierają jeszcze większej klasy. Kuchenne panele ścienne występują w przepięknym wzornictwie i bogatej kolorystyce. W porównaniu z ozdobnymi tapetami są trwalsze, odporniejsze na wilgoć i zabrudzenia. Jeśli przyblatowy panel zostanie profesjonalnie, dokładnie i estetycznie wykonany oraz zamontowany, to będzie przepiękną dekoracją, z której będziemy cieszyć się przez długie lata. Wiele osób decydując się na panele szklane wybiera również dodatkową praktyczną ozdobę, jaką jest oświetlenie LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy dodatkowe, klimatyczne oświetlenie pod blatem, które szczególnie wieczorem, nadaje kuchni przytulnego charakteru.

Szklane płytki lub panele ze szkła laminowanego są bardzo nowoczesną dekoracją. Są one bardzo chętnie stosowane przez właścicieli niewielkich pomieszczeń, którym zależy na optycznym powiększeniu przestrzeni. Laminowane szkło zastosowane w panelach ściennych, jest bardzo bezpiecznym szkłem, które jest wyprodukowane w taki sposób, że nawet, gdyby doszło do jego stłuczenia, to nikt nie powinien się skaleczyć. Można więc z całym przekonaniem powiedzieć, że jest to bardzo ciekawa forma dekoracji ściennej.

Jaka jest strategia lawiny zadłużenia?

0
Jaka jest strategia lawiny zadłużenia

Lawina zadłużenia jest skuteczną strategią, ponieważ koncentruje się na stopach procentowych. Część każdej miesięcznej płatności idzie na odsetki od większości pożyczek. Pozostała część zmniejsza saldo pożyczki. Musisz zapłacić więcej, aby pokryć koszty odsetek o wyższych stawkach, więc twoja płatność powoduje mniejsze wgniecenie salda pożyczki. Zmarnujesz mniej pieniędzy na odsetki, minimalizując ogólne odsetki, które płacisz, a twoje płatności będą działać w kierunku obniżenia sald pożyczek. Lawina zadłużenia jest doskonałą strategią minimalizacji kosztów i wychodzenia z długów, ale może nie być odpowiednia dla wszystkich. Inną opcją jest metoda kuli śnieżnej długu.

Dzięki tej strategii spłacisz swoje długi według wielkości, od najmniejszego do największego. Ideą stojącą za metodą kuli śnieżnej zadłużenia jest to, że posiadanie małych wygranych na wczesnym etapie pomaga utrzymać motywację do trzymania się planu redukcji zadłużenia, ale ta metoda może ostatecznie kosztować cię więcej w całkowitych odsetkach. Strategia kuli śnieżnej zadłużenia może być lepszą opcją, jeśli prawdopodobnie stracisz motywację podczas podróży do eliminacji zadłużenia. Metoda zapewnia małe zwycięstwa na wczesnym etapie procesu i może pomóc w utrzymaniu dyscypliny. Może podtrzymywać nadzieję. Musisz zaufać, że najlepiej jest najpierw spłacić pożyczki o wysokim oprocentowaniu za pomocą strategii lawiny zadłużenia. Spłata pożyczki może zająć dużo czasu. Nie byłoby pośpiechu, aby spłacić nieoprocentowany dług medyczny najpierw za pomocą strategii lawiny zadłużenia. Nie kosztuje cię to żadnych odsetek. Ale kula śnieżna zadłużenia poinstruowałaby cię, abyś najpierw spłacił tę pożyczkę, ponieważ ma najmniejsze saldo pożyczki. Warto także wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

O tym warto pamiętać!

Rozważ zwrócenie się o pomoc, jeśli zmagasz się z płatnościami i nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby przeznaczyć je na lawinę zadłużenia. Agencje doradztwa kredytowego non-profit mogą zapewnić poradnictwo i edukację, które pomogą Ci przejąć kontrolę nad swoim długiem. Mogą nawet ustanowić plan zarządzania długiem (DMP), który może zaoferować ulgę w postaci niższych miesięcznych płatności i niższych stawek. Agencje doradztwa kredytowego zazwyczaj pobierają skromną miesięczną opłatę za pomoc w zarządzaniu długiem. Uregulowanie zadłużenia to kolejna opcja, ale jest to bardziej ekstremalne rozwiązanie. Próbujesz zapłacić wierzycielom mniej niż to, co jesteś im winien z pomocą firmy nastawionej na zysk, ale nie ma gwarancji, że twój pożyczkodawca będzie skłonny do negocjacji, a programy spłaty zadłużenia mogą prowadzić do niższych ocen kredytowych. Idealnie jest wypróbować inne rozwiązania, zanim spróbujesz uregulować zadłużenie.

Płać swoje minimum. Kontynuuj dokonywanie minimalnych płatności za wszystkie pożyczki lub salda kart kredytowych. Skupisz się na jednej równowadze na raz. Ale ważne jest, aby być na bieżąco ze wszystkimi z nich, aby uniknąć opłat i uszkodzenia wyniku kredytowego. Zapłać dodatkowo na konto z najwyższą stawką z wszelkimi dodatkowymi pieniędzmi, które masz dostępne każdego miesiąca. Zmniejsza to kwotę, którą jesteś winien przy tak wysokiej stawce. Warto także wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

Jak nam może pomóc konsolidacja chwilówek?

0
Jak nam może pomóc konsolidacja chwilówek

Chwilówka, to rozwiązanie dla potrzebujących osób, które na swojej drodze życiowej wpadły w większe lub mniejsze problemy finansowe i do życia potrzebują konkretnej kwoty pieniążków po to, aby pokryć najpotrzebniejsze wydatki.

Zdarzają się sytuacje kiedy łatwo brane chwilówki prowadzą do przekredytowania, czyli utraty zdolności i płynności finansowej. A to oznacza, że zaczynamy mieć duże problemy ze spłatami comiesięcznych zobowiązań.

Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy mamy w ogóle jakieś opcje? Czy można je skonsolidować, oraz jak to wygląda w rzeczywistości?

Czym są chwilówki?

Zacznijmy od początku, chwilówki to krótkoterminowe zobowiązania, w tego rodzaju zadłużeniu następuje przekazanie przez pożyczkodawcę określonej sumy pieniędzy pożyczkobiorcy na krótki okres czasu wynoszący najczęściej nie więcej niż 60 dni. Pożyczkobiorca dostaje pieniążki na dowolny cel, nie jest on uwzględniony w umowie pożyczki. W chwilówkach wszelkiego rodzaju formalności ograniczone są do absolutnego minimum. Na ogół wystarczy tylko dowód osobisty i zaświadczenie o wysokości dochodów.

Wygodną opcją jest złożenie wniosku o chwilówkę przez internet on-line. Chwilówka jest zatem dobrym rozwiązaniem, gdyż pomagają sfinansować bieżące wydatki, przeznaczone mogą być na dowolny cel i pomagają również osobom, które nie są w stanie pozyskać środków do życia z innego źródła.

Na czym polega konsolidacja chwilówek?

A co zrobić gdy chwilówki zaciągamy po to, aby spłacić wcześniejsze? W pewnym momencie okazuje się że mamy spory problem. Wtedy jedyną opcją jest skorzystać z kredytu konsolidacyjnego  zwanego potocznie konsolidacją. Jest to zsumowanie wszelkich zobowiązań w jedno z jedną połączoną ratą.

To w zasadzie jedna chwilówka składająca się z szeregu mniejszych. Jej spłata jest o wiele prostsza, nie musimy się martwić którą z chwilówek spłacić w pierwszej kolejności. Nowa rata jest również niższa od sumy wszystkich zobowiązań, ale za to jest rozłożona na większą ilość rat.

Skonsolidować chwilówki należy jak najszybciej, a nie dopiero wtedy gdy zaczynają się pierwsze problemy ze spłatami zobowiązań. Gdy wcześniej zawnioskujemy o konsolidację to łatwiej przyjedzie spłata wszystkich zobowiązań i wyjście na prostą.

Zaleta konsolidacji chwilówek

Po pierwsze konsolidacja chwilówek da pożyczkobiorcy czas, zmniejszy wysokość zobowiązań. Sporo różnych zobowiązań i problemy ze spłatami prowadzą do gromadzenia się odsetek, a co za tym idzie zamiast maleć to zobowiązania suma summarum rosną. Jest to odpowiednia chwila na konsolidację.

Konsolidacja daje mniejsze raty rozłożone w dłuższym okresie czasu. Płaci się wtedy tylko raz w miesiącu za wszystkie raty proporcjonalnie do wielkości zobowiązań, nie ponosimy dodatkowych kosztów a drobne oszczędności możemy przeznaczyć na nadpłatę zobowiązań.

Na co zwrócić uwagę przy konsolidacji chwilówek?

Konsolidacja chwilówek mimo wszystko wiąże się z dodatkową prowizją, jednak nie są one tak dotkliwe jak koszty braku spłat wcześniejszych zobowiązań. Konsolidacja chwilówek za każdym razem ustalana jest indywidualnie, warto jednak przed konsolidacją zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

 • Oprocentowanie, powinno być niższe niż oprocentowanie chwilówek,
 • Prowizje i dodatkowe opłaty, powinny być one jawne bez ukrytych kosztów,
 • Ostateczna wysokość raty,
 • Możliwość obniżenia raty dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu.

Jak wybrać platformę tradingową?

0
Jak wybrać platformę tradingową

Aby przeprowadzać transakcje na rynku Forex, niezbędny jest dostęp do platformy tradingowej. Oferowane platformy różnią się jednak choćby pod względem funkcjonalności. Podpowiadamy, jak wybrać platformę tradingową.

Zobacz też