Optymalizacja podatkowa – jak z niej korzystać?

0
Optymalizacja podatkowa

Ograniczanie wydatków w firmie jest bardzo ważnym zadaniem dla każdego przedsiębiorcy. Nic więc dziwnego, że każdy biznes szuka możliwości skorzystania z przysługujących ulg czy zwolnień podatkowych. Pomóc w tym mogą nam specjaliści w tej dziedzinie. Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Optymalizacja podatkowa – jak może nam pomóc?

Polskie prawo podatkowe nie należy do najprostszych. Poruszanie się samodzielnie po licznych przepisach to zadanie dość karkołomne. Dlatego lepiej nie działać w ten sposób, tylko rozpocząć współpracę z osobami, które doskonale znają polskie prawo i są na bieżąco z wszelkimi nowelizacjami. Pomóc w tym mogą nam np. doradcy finansowi. Tacy specjaliści posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dzięki którym wiedzą, jak zredukować koszty stałe firmie, by osiągnąć zysk. W tym celu wprowadza się tzw. optymalizację podatkową. Działania te polegają na tym, by oddawać państwu dokładnie tyle, ile wymaga od naszej firmy ordynacja podatkowa. Dzięki temu możemy wygospodarować dodatkowe fundusze, które nie będą nas nic kosztowały. Takie działania są w pełni zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Wygospodarowane w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć chociażby na premie dla pracowników lub programy motywacyjne.

Optymalizacja podatkowa – jakich obszarów dotyczy?

Jeśli chcemy prężnie rozwijać firmę, powinniśmy więc korzystać z takich właśnie możliwości. Dzięki nim łatwo o poprawę atrakcyjności przedsiębiorstwa i zwiększenie jego konkurencyjności. Optymalizacja podatkowa obejmuje szereg działań. Zaliczymy do niej chociażby amortyzację, kwartalne rozliczanie podatków, czy rozliczanie strat. Doradcy finansowi wiedzą, jakie ruchy podjąć, by wszystko odbyło się legalnie. Optymalizacja podatkowa może bowiem dotyczy zarówno planowania podatków, jak i oszczędzania podatkowego lub omijania płacenia podatków. Tego ostatniego kroku nie wolno jednak mylić z unikaniem obowiązku podatkowego, które jest w naszym kraju przestępstwem. Dlatego specjalistyczne wsparcie to połowa sukcesu. Tutaj znajdziesz takiego właśnie doradcę https://mateusz-kluk.pl/optymalizacja-podatkowa/. Współpraca ze specjalistą w dziedzinie podatków może więc przynieść nam wiele korzyści. Warto o tym pamiętać i sięgnąć o taką pomoc we właściwym czasie.

Własny sklep internetowy z bielizną

0
Własny sklep internetowy z bielizną

Założenie własnego sklepu internetowego to dobry pomysł na biznes. Daje całkowitą swobodę jeśli chodzi o czas pracy, wizerunek marki, czy dobór asortymentu. Już po niedługim czasie można zacząć czerpać znaczne zyski ze sprzedaży, a także satysfakcję z prowadzenia swojej działalności.

Sklep internetowy z bielizną- czy to dobra branża?

Nie ulega wątpliwości, że Internet zdominował nasze życie. Zakupy online stają się coraz bardziej popularne, a wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie wzrastać w miarę upływu czasu. Aby jednak wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć klientów do swojego sklepu, należy starannie wybrać branżę. Obecnie jednymi z najczęściej zakładanych są sklepy internetowe z odzieżą. Moda nigdy nie przestanie interesować społeczeństwo. Pewną niszę stanowią natomiast sklepy online oferujące bieliznę. Jeśli więc znajdziemy dobry hurt bielizny, który będzie źródłem zaopatrzenia naszego sklepu mamy naprawdę spore szanse na sukces. Wzrasta świadomość konsumencka, dlatego kobiety i mężczyźni pragną nosić bieliznę dobrej jakości jak z oferty https://bieliznaturecka.pl/pl/29-bielizna-damska. Ta potrzeba z pewnością będzie towarzyszyła społeczeństwu przez całe pokolenia, toteż branża bieliźniana w przyszłości może tylko się rozwijać.

Skąd brać zaopatrzenie do sklepu online z bielizną?

Zanim założymy sklep internetowy, warto znaleźć godne zaufania źródło zaopatrzenia. Rodzaj i jakość asortymentu ma decydujące znaczenie w kwestii tego, czy dany sklep zdobędzie serca konsumentów. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest hurtownia bielizny online – https://bieliznaturecka.pl/. Kiedy nawiążemy współpracę z taką hurtownią, możemy regularnie dostarczać swoim klientom nowy, oryginalny asortyment. Zazwyczaj bielizna męska lub bielizna damska hurtowo występuje w znacznie korzystniejszych cenach niż kupowana na sztuki. Taki sposób zaopatrzenia sklepu jest więc niezwykle korzystny dla przedsiębiorcy. Najlepiej, kiedy hurtownia bielizny damskiej lub męskiej ma szeroki i różnorodny wybór produktów. Starannie wyselekcjonowany i bogaty asortyment sprawi, że nasz sklep internetowy przyciągnie klientów, którzy cenią sobie swobodę wyboru.

Leasing dla nowych firm – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

0
Leasing dla nowych firm

Czym jest leasing dla nowych firm oraz jak się sprawdzi leasing auta dla korporacji? Czy leasing maszyn to dobre rozwiązanie na początku budowania własnej marki oraz tworzenia wizerunku własnego przedsiębiorstwa? Dowiedz się czym jest leasing dla nowych firm, jaki leasing maszyn sprawdzi się u Ciebie oraz czy leasing auta jest dobry tylko dla korporacji. Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Copywriter – w jaki sposób nim zostać?

0
copywriter

Jest to praca, która dla jednych może być zbawienna, a dla innych może okazać się męczarnią. Praca zdalna nie jest dla każdego. Będzie ona z pewnością dla osób, które potrafią zorganizować swój dzień oraz czas. Jest to bardzo istotna umiejętność podczas wykonywania takiego zawodu. Będąc copywriter musisz być również osobą, która potrafi zmobilizować się do pracy pomimo zostania w domu. Pamiętaj, że praca to nie tylko obowiązek. Jeżeli znajdziesz taką, która sprawia ci radość, ani jednego dnia w swoim życiu nie przepracujesz. Czym dokładnie jest copywriting? Jak zostać copywriterem? 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-copywriterem/

Czym dokładnie jest copywriting?

Teksty copywritera możemy znaleźć dosłownie wszędzie. Nie są one jedynie w internecie, ale na etykietach produktów, gazetkach, książkach czy wielu innych miejscach. Kupując przedmioty w internecie, posiadasz dostęp do szczegółowego opisu danego przedmiotu. Ktoś musiał go napisać. Z pewnością nie zrobił tego producent, ani właściciel firmy. Takie zadanie należało właśnie do copywritera. Tekst jest opakowań produktów spożywczych takich jak makaron, kasza, mięso czy ryby, również zostały napisane przez copywriterów. Zawód ten może być wykonywany stacjonarnie na przykład w biurze czy redakcji. Jak i zdalnie z własnego w domu.

Jak zostać copywriterem?

Aby zostać copywriterem posiadamy dwie opcje. Albo możemy zacząć pracę w redakcji lub zacząć działać na własną rękę. Która opcja jest lepsza? Niestety na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Czasami tekst nie muszą być nawet wartościowe, a czytelnik nie musi wiele z nich wynieść. Niektóre firmy stawiają na ilość, a nie na jakość. Im więcej tekstów na stronie, tym więcej reklam, a co za tym idzie większy zarobek. Trafiając do takiego miejsca, nie należy więc liczyć na wartościową naukę, a na masowo publikowane artykuły, które pisane są przez copywriterów.

Zobacz też: http://www.pracawbiurze.pl/jakie-sa-wymagania-w-pracy-copywritera/

Tłumaczenia motoryzacyjne – czym i dla kogo są?

0
Tłumaczenia motoryzacyjne

Przemysł motoryzacyjny od wielu lat rozwija się z zawrotną prędkością i nie mogą tego zatrzymać pojawiające się od czasu do czasu kryzysy. Z tego powodu tłumaczenia motoryzacyjne to bardzo popularna usługa, która świadczą biura tłumaczeń. Decydując się na oddanie dokumentów lub instrukcji w ręce tłumaczy, musimy mieć pewność, że są to specjaliści, którzy nie tylko perfekcyjnie władają językiem, ale również mają stosowne wykształcenie techniczne i wiedzę na temat motoryzacji. Jak wybrać tłumacza do tłumaczenia motoryzacyjnego? Kiedy potrzeba takiej usługi?

Tłumaczenia motoryzacyjne – czym się charakteryzują?

Biura tłumaczeń, które oferują tłumaczenia motoryzacyjne współpracują, zazwyczaj z mniejszymi i większymi firmami (np. koncernami lub fabrykami) i tłumaczą następujące materiały: podręczniki użytkowania samochodu, instrukcje urządzeń, obsługi, montażowe, serwisowe, napraw, katalogi, biuletyny serwisowe i techniczne, opisy produktów, broszury i materiały reklamowe, karty gwarancyjne, informacje marketingowe, materiały reklamowe, ulotki i bazy danych. Tłumaczenia motoryzacyjne charakteryzują się znaczną obszernością. Poza tym teksty są zazwyczaj tłumaczone na kilka lub nawet kilkanaście języków.

Tłumaczenia motoryzacyjne – cechy szczególne

W przypadku tłumaczeń motoryzacyjnych, tłumacz nierzadko staje przed różnymi wyzwaniami. Poza koniecznością znajomości specjalnej terminologii używanej w konkretnej branży czasem konieczne jest wymyślanie pojęć i nazw zjawisk lub dokładne opisywanie ich w sposób, który będzie zrozumiany dla osób, których rodzimy język bardzo różni się od języka, w którym powstał oryginalny tekst. W zależności od języka niektóre słowa występujące w języku specjalistycznym nie mogą być przetłumaczone dosłownie i do przekazania takiej samej wiadomości konieczne jest wykorzystanie kilku wyrazów lub nawet zdań. Poza tym terminologia motoryzacyjna jest specyficzna i istnieje w niej wiele niejednoznacznych pojęć. Prawidłowe nazewnictwo jest najważniejszym elementem tłumaczeń motoryzacyjnych i każde, nawet najmniejsze niedociągnięcie może nieść za sobą problemy. Dlatego też z tłumaczeniami motoryzacyjnym mogą sobie poradzić jedynie specjaliści o szerokiej wiedzy i wybitnej znajomości języka.

Tłumaczenia motoryzacyjne, a tłumaczenia dokumentów samochodowych

Popularnym rodzajem tłumaczeń związanym z motoryzacją są również tłumaczenia dokumentów samochodowych. Z racji tego, że Sprowadzanie aut zza granicy to od wielu lat bardzo popularny proceder, zapotrzebowanie na tłumaczenie dokumentów samochodu nie maleje, a w niektórych momentach nawet rośnie. Bardzo często za granicą można kupić nowoczesne samochody w bardzo dobrym stanie w znacznie lepszej cenie i nawet podróż za granicę i z powrotem oraz koszty tłumaczenia i rejestracji nie przeszkadzają w tańszym zakupie. Zazwyczaj konieczne jest przetłumaczenie następujących dokumentów: dowód kupna (faktura lub rachunek), dowody rejestracyjne, umowy o zakupie (konieczne jest tłumaczenie poświadczone na zgodność przez tłumacza przysięgłego), dowód pochodzenia lub złomowania auta, akt darowizny, wniosek sądowy i inne dokumenty, które określają prawo własności samochodu.

Przeniesienie biznesu do internetu. Ja się za to zabrać? Podpowiadamy

0
Przeniesienie biznesu do internetu

Ostatni okres to prawdziwy bum na otwieranie sklepów on-line. Nie powinno to oczywiście dziwić, ponieważ wiele osób zostało do tego wręcz zmuszonych aktualną sytuacją jaka panuje na świecie. Brak możliwości sprzedaży produktów stacjonarnie zaowocował chęcią przeniesienia swojej firmy do sieci.

Krok pierwszy – strona i sklep

Może to dziwić, ale jak się okazuje do tej pory nie wszystkie sklepy stacjonarne miały swoją stronę internetową. Nie można było więc na ich temat znaleźć praktycznie żadnej informacji. Tak więc właśnie od jej zbudowania muszą zacząć. Jeśli znają się na tym, to oczywiście właściciele firm mogą to zrobić samodzielnie. Jeśli jednak nie mają wystarczających kompetencji to mogą skorzystać z profesjonalnych usług. Na stronie powinien pojawić się osobny moduł prowadzący do sklepu. W nim muszą znaleźć się produkty oferowane przez daną firmę, ich cena, a także krótki lecz treściwy opis. Następnie oczywiście koszyk i wybór metod płatności czy dostawy. Tutaj również warto skorzystać z usług profesjonalistów tworzących takie sklepy, ponieważ oni najlepiej znają się na trendach i wymogach klientów.

Krok drugi – zaplecze treści

Na stronie informacyjnej, a także w samym sklepie internetowym musi znaleźć się wystarczająca ilość treści. Opisy produktów to jedno, a drugie to np. opisy kategorii czy blog. Te pierwsze są niezwykle przydatne w pozycjonowaniu strony, a te drugie w dostarczeniu cennych informacji klientom i zachęceniu ich do zakupów. Właśnie powstającą stronę można także przy pomocy treści pozycjonować na zewnątrz. Mowa tutaj o korzystaniu z usług agencji SEO, które zajmują się takimi działaniami. Dzięki ich pracy można wypromować swój biznes i stać się zauważalnym w sieci.

Krok trzeci – reklama

bez odpowiedniej promocji strona internetowa i stworzony sklep mogą przepaść w gęstwinie internetu. Tylko reklama może zapewnić rozpoznawalność i zwiększenie wpływów. Jak to robić opisuje wiele portali np. https://allebiznes.pl/. Ważne, by na początku zdefiniować docelową grupę odbiorców tej promocji. Wówczas będzie znacznie prościej ustalić strategię. Dróg jest bowiem kilka. Jedna wiedzie co social media, druga do pozycjonowania przez treść SEO, a kolejna przez reklamy Google. Oczywiście to nie wszystko. Istnieje wiele metod skutecznej reklamy, które sprawią że firma zaistnieje w sieci.

Ile zarabia brukarz? 

0
brukarz

Poniżej przedstawione są zarobki brukarza w 2020 roku. Stawki są jednak przybliżony, ponieważ w różnych województwach będą różniły się od siebie. Podstawowym licznikiem jest tutaj stawka godzinowa. Jest to tak zwana kwota, którą pracownik dostaje na rękę za godzinę pracy. Rozwijające się gospodarki oraz wzrost płacy minimalnej wpłynęły pozytywnie na wynagrodzenie zawodu jakim jest brukarz. Ile więc zarabia osoba zajmująca się brukarstwem?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-brukarz/

2020 roku najniższa krajowa to 1920,62 zł 

Sprawia to, że minimalne wynagrodzenie wzrosło, a co za tym idzie wzrosła też stawka godzinowa. Można zauważyć, że z kwoty 14,70 brukarz może liczyć na stawkę godzinową wynoszącą równe 17 zł. Jeżeli chodzi o stawkę niższej krajowej, za 8 godzin pracy będzie to 13 zł za godzinę. Wykwalifikowany brukarz może liczyć nawet na 19 zł za godzinę pracy. Pomocnik brukarza może liczyć na kwotę, wynoszącą średnią krajową, czyli 13 zł za godzinę na rękę. 

Zarobki brukarza

Przy dobrym obrocie brukarz jest w stanie zarobić nawet 3500 zł. Jest to oczywiście kwota na rękę, w miesiącu. Jest to kwota, od której według statystyk 50% brukarze zarabiają mniej, a drugie zarabia więcej. Zarobki na tym stanowisku zależą przede wszystkim od stażu naszej pracy. Pracodawca w wielu przypadkach proponuje na początku zdecydowanie mniejszą kwotę, niż po zdobyciu niezbędnego doświadczenia. Zatem pensja uczącego się brukarza będzie sporo różniła się od pensji jego doświadczonego kolegi z pracy. 

Co wpływa na wynagrodzenie brukarza?

Na wynagrodzenie brukarza wpływa przede wszystkim wielkość z firmy, w której jest zatrudniony kropka małych rodzinnych firmach niestety nie ma co liczyć na spore wynagrodzenie. Rodzinne biznesy są w bardzo dobrym startem zatrudnianiu się, ale jeżeli chodzi o dalszą karierę lepiej zatrudnić się w dużej firmie budowlanej. Wtedy możemy liczyć za dużo benefitów, a także dodatkowych atrakcji. Korporacja oferują również stabilniejsze wypłaty, Czasami zdarzają się nawet premię i kropka możemy uzyskać również zestaw świadczeń pozapłacowych, takich jak karty na siłownię czy wejściówki na basen.

Zobacz też: http://www.pracawbiurze.pl/na-czym-polega-praca-grafika-komputerowego/

Kurs pierwszej pomocy – odśwież swoje umiejętności!

0
Kurs pierwszej pomocy

Wśród umiejętności, które nabywamy najczęściej już jako dorośli ludzie jedną z najważniejszych jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Wprawdzie wiele szkół organizuje spotkania z ratownikami i uczy postępowania w razie wypadku, wiele osób pierwszy kontakt z nauką ratowania życia ma podczas kursu na prawo jazdy. Często jednak brakuje odpowiedniej praktyki. Dlatego, o ile to możliwe, warto zapisać się na kurs pierwszej pomocy, na którym będzie możliwość ćwiczenia na fantomie i sprawdzenia swoich umiejętności w realistycznej symulacji.

Jak wybrać kurs pierwszej pomocy?

Podczas przeglądania oferty dostępnych kursów pierwszej pomocy warto zwracać uwagę na to, co oferują ich organizatorzy. Najlepiej decydować się na te, na których praktyka przeważa nad teorią. W tym celu warto dokładnie czytać opisy kursów pierwszej pomocy i sprawdzić, czy pojawia się informacja o wykorzystaniu np. fantomów.  Podczas najlepiej zorganizowanych kursów na jeden fantom przypadają dwie osoby, dzięki czemu każdy ma możliwość wypróbować podstawowe techniki resuscytacji.

Oczywiście ważnym czynnikiem przy wyborze kursu pierwszej pomocy jest jego cena i czas trwania – najczęściej takie szkolenia trwają jeden dzień, a bardziej rozbudowane – dwa dni, każdy to około sześć-osiem godzin nauki. W tym czasie można nauczyć się zatrzymywania krwotoku, resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy usztywniania kończyn.

Kurs pierwszej pomocy – co powinniśmy po nim umieć?

Na stronach organizatorów kursów pierwszej pomocy, np. https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/ często są wymienione konkretne zagadnienia wchodzące w tematykę szkolenia. Warto zastanowić się nad możliwością zorganizowania kursu pierwszej pomocy w firmie. Można zamówić opracowanie i przeprowadzenie szkolenia z uwzględnieniem specyfiki miejsca. Na przykład z elektrowni pracownicy są narażeni na inne wypadki, niż w firmie logistycznej czy na placu budowy. Niezależnie od szczegółowych zagadnień, kurs pierwszej pomocy powinien nauczyć nas rozsądnego i zdecydowanego zachowania do czasu przybycia karetki.

Jak spłacić długi z chwilówek? Najlepsze sposoby

0
Jak spłacić długi z chwilówek

Problem długów z chwilówek dotyczy bardzo wielu osób. Niezwykła łatwość w otrzymaniu dodatkowych pieniędzy sprawia, że Polacy wręcz pokochali oferty sektora pozabankowego. Fakt, że coraz więcej osób, posiada choć jedną chwilówkę, wzmacnia też to, że można je otrzymać nawet przez internet. Wystarczy złożyć wniosek na stronie internetowej firmy pożyczkowej i czekać na odpowiedź. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak brać tego typu zobowiązania w bezpieczny sposób i doprowadzają do powstania pętli zadłużenia chwilówkami. Jak sobie z tym poradzić i jak zacząć nowe życie bez długów z chwilówek? Podpowiadamy.

Najlepsze sposoby na spłatę chwilówek

Jeśli dotknął Cię problem długów z chwilówek, to musisz zacząć działać jak najszybciej. Pamiętaj, że z miesiąca na miesiąc Twoja sytuacja może ulec pogorszeniu i coraz ciężej będzie Ci z niej wyjść, jeśli będziesz wykazywać bierną postawę. Jeśli zadłużenie jest niewielkie, to czasem wystarczy jedynie ograniczyć wydatki na przyjemności takie jak wyjście do kina czy restauracji. Jeśli to zrobisz to po jakimś czasie, uporasz się ze swoimi zobowiązaniami i nauczysz się jak zaciągać tego typu pożyczki w odpowiedzialny sposób. Sprawa komplikuje się jednak w momencie, gdy długi z chwilówek są na tyle duże, że nawet przysłowiowe przyciśnięcie pasa nie przynosi rezultatu. Nie oznacza to jednak, że jest to sytuacja bez wyjścia. Co może zrobić dłużnik w takiej sytuacji?

Konsolidacja chwilówek

Jednym z wygodniejszych sposobów na spłatę długów z chwilówek jest spłacenie ich innym zobowiązaniem https://habza.com.pl/konsolidacja-chwilowek/. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nieodpowiednie przygotowanie do spłaty chwilówek innym kredytem może pogłębić Twoją trudną sytuację. Z tego względu możesz skorzystać z pomocy doradcy, który podpowie Ci, jaki kredyt wziąć na spłatę obecnych długów i jak nie dopuścić do kolejnych problemów finansowych. Z reguły, to konsolidacja chwilówek jest jednym z najlepszych rozwiązań dla dłużników. Polega ona na połączeniu ze sobą wszystkich dotychczasowych zobowiązań i zastąpieniu ich jednym, nowym kredytem lub pożyczką. W taki sposób możesz zmniejszyć swoją comiesięczną ratę i odciążyć domowy budżet.

Konsolidacje można znaleźć zarówno w banku, jak i w firmach pożyczkowych. Osoby, które mają zdolność kredytową, mogą ubiegać się o takie zobowiązanie w banku. Niestety nie wszystkie placówki dopuszczają możliwość konsolidacji zobowiązań z sektora pozabankowego. Warto jednak poszukać ofert, które mogłyby Ci pomóc wyjść z długów z chwilówek. Alternatywą jest konsolidacja w firmie pożyczkowej. W takim miejscu pracownicy liberalniej podchodzą do oceny zdolności kredytowej i łatwiej jest otrzymać pieniądze. Zanim to jednak zrobisz, dokładnie przeanalizuj umowę oraz oblicz, czy będziesz w stanie spłacać pożyczkę konsolidacyjną.

Rozłożenie chwilówek na raty

Kolejnym sposobem na poradzenie sobie z długami z chwilówek jest rozłożenie ich na raty. Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, to powinieneś skontaktować się ze swoim wierzycielem. Wspólnie możecie ustalić nowe warunki spłaty zadłużenia np. niższą kwotę rat lub inny termin spłaty. Pożyczkodawcy, tak samo, jak Tobie zależy na tym, aby zamknąć tę sprawę, dlatego jest duża szansa na to, że przystanie on na Twoją propozycję. Jeśli nie masz możliwości uregulować swojego długu w całości, to płatność w ratach powinna pomóc Ci wyjść z problemów finansowych. Po zapłaceniu ostatniej raty, która dostosowana jest do Twoich możliwości finansowych, będziesz miał czyste konto.

Ciekawostki o finansach osobistych

0
finanse

Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób zadbać o finanse osobiste? Czy lepiej jest oszczędzać, zarabiać więcej, czy też kontrolować swoje wydatki. Jeżeli do tej pory nie znaleźliście sposobu, który pomógłbym wam z finansami osobistymi. Nie ma na co czekać! Często aby znaleźć rozwiązanie niełatwego problemu warto jest go odwrócić do góry nogami. Zamiast zastanawiać się w jaki sposób zadbać o finanse osobiste, powinniśmy zastanowić się w jaki sposób ich nie rujnować. Jest to z jednej strony prowokacyjne, ale z drugiej świetny pomysł na przemyślenie czego nie należy robić ze swoimi pieniędzmi. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/finanse-osobiste/

Finanse osobiste – ciekawy sposób na to, jak o nie zadbać

Na samym początku musimy udać się w podróż do przyszłości. Zamiast myśleć o tym co dobrego nam się przytrafi, powinniśmy wizualizować sobie wszystkie katastrofy oraz niedociągnięcia które mogą się nam zdarzyć. 

Oto podstawowa lista rzeczy, które mogą nam się stać z finansami:

• Strata pracy 

• Ciężka choroba 

• Nagła pomoc finansowa rodzicom lub innym członkom rodziny 

• Zawieszenie działalności

• Brak zysków przenoszonych przez biznes

Dzięki takiemu ćwiczeniu, oswoimy się z niebezpieczeństwami oraz przygotujemy odpowiedni „plan B”, który sprawi, że nic nas nie zaskoczy.

Jak zaniedbać finanse osobiste? 

Z pewnością każdy zastanawia się w jaki sposób zarobić więcej pieniędzy, oraz jak je zaoszczędzić lub Z jakich środków pozyskać projekt. Teraz spróbujmy odwrócić nasze myślenie. Zastanówmy się co zrobić, aby zarobić mniej pieniędzy, w jaki sposób roztrwonić nasze fundusze zamiast ich oszczędzić oraz gdzie nie szukać środków na działalność gospodarczą.

Takie myślenie wcale nie jest mniej lub bardziej mądrą zabawą. Dzięki temu, zobaczysz to czego musisz unikać, aby twoje finanse były w dobrej kondycji.

Zamiast myśleć o tym, jak osiągnąć sukces, powinniśmy rozważyć, to co należy zrobić aby ponieść klęskę. W taki sposób zobaczymy jak na dłoni czego powinniśmy unikać jak ognia. Przede wszystkim należy unikać rolnictwa oraz zawodności. Te dwie cechy bardzo szybkim stopniu potrafią zniechęcić pracodawcę oraz inwestora.

Zobacz też: http://www.pracawbiurze.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/

Zobacz też