Ciekawe pomysły na biznes

Ciekawe pomysły na biznes są podstawą świetnie prosperujących firm. Jeśli marzysz o własnej firmie to szukanie pomysłu na biznes jest jednym z pierwszych kroków, które podejmujesz.

Wyróżnia się pięć podstawowych dróg poszukiwania:

 1. analiza zmiany na rynkach, szanse i luki biznesowe,
 2. wymyślenie nowego produktu lub nowej usługi,
 3. zwiększenie wartości istniejących rozwiązań,
 4. porównanie rynków – lokalnego z regionalnym, krajowym,
 5. badanie potrzeb klientów.

Ciekawe pomysły na biznesWysokość początkowego wkładu finansowego w otwarcie biznesu można znacząco obniżyć dzięki decyzji o pracy zdalnej. Praca z domu, która nie wymaga wynajmowania biura i płacenia niekiedy horrendalnego czynszu, sprawdzi się w przypadku osób, które na starcie nie szukają współpracowników. Mogą więc w domowym zaciszu pracować wyłącznie na własny rachunek. Jedno jest pewne – każda praca na własny rachunek wymaga dużego zaangażowania oraz wielu godzin pracy dziennie. Nie można liczyć na to, że zawsze otrzymamy pensję. Jeśli popracujemy intensywnie, wówczas jest szansa na zarobki.

Pomysł na biznes

W najbliższym otoczeniu lub branży, w której pracujesz najłatwiej jest dostrzec szansę na własny biznes. Możesz obserwować:

 1. na co inni tracą niepotrzebnie czas,
 2. jak usprawnić ich pracę,
 3. jak sprawić by ich życie stało się łatwiejsze,
 4. jak dostarczyć im lepszy produkt,
 5. jak dostarczyć im ten sam produkt lecz taniej,
 6. jak można sprzedawać istniejący produkt w nowy sposób
 7. jakie nowe produkty się pojawiają na rynku itd.

Praca w realnym świecie także jest możliwa – można otworzyć mały sklep, bar lub restaurację, a w miejscowościach turystycznych otworzyć punkt z pamiątkami. Hitem są restauracje ekologiczne, oferujące smaczne sałatki, soki, koktajle, zdrowe desery.

Jak znaleźć ciekawy pomysł na biznes

Wybór odpowiedniej branży, w której chcielibyśmy działać może być trudny, ale gdy poświęcimy trochę czasu by przeanalizować to będziemy mogli wybrać tą idealną. Aby znaleźć ciekawy i dochodowy pomysł na własny biznes należy poznać różne techniki generowania pomysłów. Jedną z najciekawszych metod jest przegląd branż, które zapewniają wysoką rentowność z działalności. Poniżej znajdziesz branże, które zapewniają solidne przychody oraz dochody, ale wymagają często niemałych nakładów finansowych. Dochodowe branże charakteryzują się wysoką rentownością oraz bardzo dużym popytem. Zastanawiając się jaką branżę wybrać, niejednokrotnie stawiamy sobie również pytanie o to czy i w jakiej branży mamy stuprocentową pewność sukcesu. Oczywiście są takie branże, choć zazwyczaj wymagają one sporych nakładów finansowych, a widmo spłacanego latami kredytu jest w stanie przestraszyć każdego. Podsumowując możemy wyróżnić poniższe sposoby, by wybrać odpowiednią branżę:

 • analiza rynku lokalnego,
 • analiza dochodowych branż,
 • analiza własnych kompetencji,
 • analiza zainteresowań i pasji.

Jeśli jesteś aktualnie bezrobotny, możesz spróbować ubiegać się o dotację z Urzędu Pracy. Dotacje są rozdawane w dwóch transzach – dla osób przed 30. i dla osób po 30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here