finanse

Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób zadbać o finanse osobiste? Czy lepiej jest oszczędzać, zarabiać więcej, czy też kontrolować swoje wydatki. Jeżeli do tej pory nie znaleźliście sposobu, który pomógłbym wam z finansami osobistymi. Nie ma na co czekać! Często aby znaleźć rozwiązanie niełatwego problemu warto jest go odwrócić do góry nogami. Zamiast zastanawiać się w jaki sposób zadbać o finanse osobiste, powinniśmy zastanowić się w jaki sposób ich nie rujnować. Jest to z jednej strony prowokacyjne, ale z drugiej świetny pomysł na przemyślenie czego nie należy robić ze swoimi pieniędzmi. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/finanse-osobiste/

Finanse osobiste – ciekawy sposób na to, jak o nie zadbać

Na samym początku musimy udać się w podróż do przyszłości. Zamiast myśleć o tym co dobrego nam się przytrafi, powinniśmy wizualizować sobie wszystkie katastrofy oraz niedociągnięcia które mogą się nam zdarzyć. 

Oto podstawowa lista rzeczy, które mogą nam się stać z finansami:

• Strata pracy 

• Ciężka choroba 

• Nagła pomoc finansowa rodzicom lub innym członkom rodziny 

• Zawieszenie działalności

• Brak zysków przenoszonych przez biznes

Dzięki takiemu ćwiczeniu, oswoimy się z niebezpieczeństwami oraz przygotujemy odpowiedni „plan B”, który sprawi, że nic nas nie zaskoczy.

Jak zaniedbać finanse osobiste? 

Z pewnością każdy zastanawia się w jaki sposób zarobić więcej pieniędzy, oraz jak je zaoszczędzić lub Z jakich środków pozyskać projekt. Teraz spróbujmy odwrócić nasze myślenie. Zastanówmy się co zrobić, aby zarobić mniej pieniędzy, w jaki sposób roztrwonić nasze fundusze zamiast ich oszczędzić oraz gdzie nie szukać środków na działalność gospodarczą.

Takie myślenie wcale nie jest mniej lub bardziej mądrą zabawą. Dzięki temu, zobaczysz to czego musisz unikać, aby twoje finanse były w dobrej kondycji.

Zamiast myśleć o tym, jak osiągnąć sukces, powinniśmy rozważyć, to co należy zrobić aby ponieść klęskę. W taki sposób zobaczymy jak na dłoni czego powinniśmy unikać jak ognia. Przede wszystkim należy unikać rolnictwa oraz zawodności. Te dwie cechy bardzo szybkim stopniu potrafią zniechęcić pracodawcę oraz inwestora.

Zobacz też: http://www.pracawbiurze.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here