W życiu każdego człowieka ogromnie ważna jest miłość, a co z nią związane – porywy serca i namiętności. To temat rzeka na filmy i na książki. Od lat literatura kobieca co chwilę podbijana jest przez nowe autorki, które piszą o skomplikowanych ludzkich emocjach, namiętnościach i żądzach. Spragnionych tego typu książek nie brakuje – sprzedają się świetnie i są chętnie czytane na całym globie. Skąd tak duża popularność literatury spod znaku miłości?

Dlaczego kobiety uwielbiają czytać romanse?

Wydawać by się mogło, że romanse czytają tylko spragnione miłości, nieszczęśliwe kobiety, które dzięki tego typu książkom mogą przynajmniej w marzeniach przeżywać te wszystkie miłosne uniesienia. Nie jest to jednak prawdą. Książki romanse uwielbiają wszystkie panie, niezależnie od wykształcenia czy zajmowanego stanowiska w pracy. Dotykają one tych najbardziej wrażliwych części kobiecej duszy, skłaniają do marzeń i snucia fantazji, ale też zwyczajnie wzruszają, bo ich tematyka – szczególnie w romansach współczesnych – dotyka problemów tak znanych wszystkim paniom.

Romanse z nutką kryminału

Nic jednak nie porywa bardziej, niż miłość i intryga, najlepiej w odpowiednich proporcjach. Nie dziwi zatem, że każda księgarnia wysyłkowa ma w swojej ofercie pozycje takiej autorki jak na przykład Nora Roberts, która jest prawdziwą mistrzynią literatury z miłością i intrygą w tle. W takich książkach nie ma nigdy nudy, bohaterowie są wyraziści, a ich przeżycia tak namacalne, że wiele kobiet po prostu się utożsamia z bohaterami, do których nie sposób nie poczuć prawdziwej sympatii. Oczywiście równie chętne są kupowane i czytane romanse historyczne. Piękne damy w balowych sukniach, XIX romantyczny wiek, intrygi wśród doskonale urodzonych oraz oczywiście mezalianse – to też wywołuje przyspieszone bicie serca. Od takich książek trudno oderwać się nawet , jeżeli na drugi dzień rano budzik nieubłaganie zadzwoni, żeby oznajmić, że zaczął się nowy dzień i czas wracać do pracy. Ostatnio taką furorę robi książka „Miłosne szyfry”.

Romanse w księgarni wysyłkowej

Gdzie najlepiej zaopatrywać się w romanse? Rzecz jasna w księgarni internetowej. To najwygodniejszy sposób na zakupy, książki można przeglądać, siedząc sobie wygodnie na kanapie i szukając ulubionych autorów. Zwykle są one tam dużo tańsze niż w księgarniach stacjonarnych. Jeżeli natomiast zrobi się zakupy powyżej określonej kwoty, można również liczyć na darmową dostawę pod same drzwi. Najczęściej już następnego dnia, a to jest kolejną mocną strona księgarni internetowych. Zatem, kto chętny, najwyższa pora coś zamówić. Przed nami długie wiosenne wieczory, które najlepiej spędzi na wygodnym hamaku w ogrodzie albo na balkonie, z wciągająca książką u boku. Taki czas to doskonały relaks i najlepszy możliwy sposób na odpoczynek po długim i stresującym dniu. Nie ma nic lepszego niż zagłębić się w przygody zafascynowanych sobą bohaterów, którym czasami wiatr wieje w oczy od pierwszych stron, jednak na szczęście zwykle wszystko kończy się happy endem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here