Dobry prawnik dla twojej firmy – co musisz wiedzieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga wsparcia nie tylko w kwestiach biznesowych, ale i prawnych. Dlatego warto współpracować z kimś, kto dobrze zna się na obowiązującym prawie. Jak znaleźć dobrego prawnika?

Jaki powinien być dobry prawnik?

Można by rzec, że w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. Przynajmniej, jeśli chodzi o cechy charakteru. Każdy z nas bowiem nawiązuje relacje w odmienny sposób. Preferujemy także różne style komunikacji. To wszystko będzie miało wpływ na naszą współpracę z prawnikiem. Zanim jednak będziemy dokonywać wyboru pod tym kątem, powinniśmy skupić się na kompetencjach prawniczych. To bowiem będzie decydującym czynnikiem przy nawiązywaniu współpracy. Nasze poszukiwania powinniśmy więc rozpocząć od znalezienia tych kancelarii, które skupiają się na interesującej nas dziedzinie prawa. Jeśli jest ich zbyt wiele, to może nam zapalić się lampka ostrzegawcza. Prawo jest na tyle rozbudowaną dziedziną, by można było być specjalistą w wielu kwestiach. Warto wówczas zwrócić uwagę na liczbę spraw prowadzonych przez kancelarię w danym zakresie. Doświadczenie w tej branży jest bowiem bardzo ważne. Nasze poszukiwania możemy też celowo zawęzić do mniejszych kancelarii, które specjalizują się w konkretnych sprawach. Bez problemu znajdziemy takie, które oferują wsparcie prawne różnego rodzaju przedsiębiorcom. Relacja między nami a naszym radcą musi odbywać się na płaszczyźnie biznesowej. Dzięki temu łatwiej będzie osiągnąć porozumienie i podjąć działania mające na celu dalszy rozwój firmy.

Jakiego rodzaju wsparcie oferuje dobry prawnik?

Współpraca z kancelarią prawną przynosi korzyści obu stronom. Nieprawdą też jest powszechny stereotyp mówiący o wysokich kosztach posiadania umowy z prawnikiem. Możemy bowiem dostosować sposób rozliczenia tak, by nie zrujnował nam budżetu. Do wyboru mamy chociażby ryczałt za obsługę prawną lub stawkę godzinową. Dobry prawnik, w ramach współpracy, sprawdzi naszą firmę pod każdym kątem. Dzięki temu unikniemy wszelkich nieprawidłowości, które mogłyby kosztować nas spore pieniądze. Dotyczy to chociażby RODO, którego przepisy zaraz po wejściu w życie nie były dla wielu przedsiębiorców zrozumiałe. Dobry prawnik ma w swojej ofercie pakiet szkoleń dla firm, dzięki którym temat ten nie będzie już budził żadnych wątpliwości. Jedną z takich kancelarii znajdziesz tutaj http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Dobry prawnik będzie robił wszystko, co pomoże w rozwoju firmy od strony prawnej. Może chociażby konstruować szablony umów w taki sposób, by uniknąć niepotrzebnych konfliktów z kontrahentami. Warto więc pomyśleć takiej sytuacji, by ze spokojem rozwijać własną firmę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here