Doradztwo kredytowe

Życie lubi nas zaskakiwać różnymi sytuacjami. Nie da się ukryć, że często w najmniej oczekiwanych momentach, zachodzi potrzeba uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego. Najczęściej tego typu sytuacje związane są z zakupem samochodu, remontem mieszkania, ale także z innymi sytuacjami, które zdarzyły się nagle. Wówczas to właśnie instytucje bankowe wychodzą do nas z pomocną dłonią i oferują możliwość zaciągnięcia kredytu. Niemniej jednak, każdy kto choć raz w życiu starał się o kredyt, na pewno świadomy jest tego, jak wysokie wymagania i reguły stawia przed nami bank. Wówczas warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który sprawi, że podjęta przez nas decyzja o kredycie nie będzie miała przykrych dla nas konsekwencji.

Czym jest doradztwo kredytowe?

Doradztwo kredytowe to popularna nazwa branży, która skupia w sobie zespół specjalistów z zakresu rynku finansowego w naszym kraju. Doradcy kredytowi to z kolei osoby, które posiadają nie tylko odpowiednią wiedzę z zakresu produktów bankowych, ale także wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem w zakresie dopasowywania ofert bankowych zgodnie z oczekiwaniami, możliwościami i potrzebami swoich klientów. Najczęściej ich klientami są osoby, które potrzebują wsparcia finansowego w postaci kredytu. Wówczas doradca kredytowy zajmuje się dokładną analizą sytuacji klienta. Ocenia on możliwości, a także precyzuje jego potrzeby. Wówczas na podstawie swojej rozległej wiedzy, przedstawia on swojemu klientowi najlepsze i najbardziej dopasowane oferty kredytowe z różnych banków. Co ważne, doradca kredytowy nie jest związany z żadną instytucją bankową i dokonując wstępnej selekcji ich produktów i ofert jest on całkowicie obiektywny. Kolejno jeśli klient podejmie decyzję, doradca kredytowy zajmuje się formalnościami związanymi z przygotowaniem i skompletowaniem dokumentów, a także złożeniem samego wniosku kredytowego w instytucji bankowej. Dodatkowo, doradca ma również obowiązek wyliczyć zdolność kredytową klienta i na tej podstawie przedstawić mu dostępne oferty, tak by zminimalizować ryzyko odrzucenia wniosku przez samą instytucję bankową. Klienci muszą jednak pamiętać, że samo skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego nie jest jednoznaczne z tym, że nasz wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony pozytywnie, jednak współpraca z nim znacznie zwiększą takie szanse.

Zobacz także: Tomasz Wostal – sprawdź stronę eksperta kredytowego – dowiedz się więcej.

Dla kogo przeznaczone jest doradztwo kredytowe?

Można śmiało powiedzieć, że doradztwo kredytowe jest przeznaczone dla każdego. Mogą z niego skorzystać zarówno firmy jak i osoby prywatne, które zainteresowane są kredytem bankowym. Jest ono przeznaczone dla osób, które są świadome tego, że rynek finansowy w naszym kraju zmienia się niezwykle dynamicznie i jedynie odpowiednia wiedza i doświadczenie są kluczem do podjęcia możliwie najlepszej decyzji. Z doradztwa kredytowego mogą także skorzystać ci, którzy chcą poznać oferty i produkty bankowe z wielu placówek, a także są zainteresowani różnorodnymi promocjami i specjalnymi ofertami, które banki często przygotowują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here