Excel – kurs dla każdego?

0
5321

Będąc studentami jakiejkolwiek Politechniki, uniwersytetu tudzież jakiegokolwiek tworu oświatowego, prędzej czy później zdamy sobie sprawę z tego, jak istotnym programem, do poruszania się w świecie nauki jest Microsoft Office Excel. Bez znajomości tego pakietu, strzelamy sobie w przysłowiowe kolano na rynku pracy i w znaczący sposób zmniejszamy prawdopodobieństwo zatrudnienia się na przyzwoitych warunkach w firmie, która ma jakąkolwiek styczność z kalkulacjami lub bazami danych – czyli w obecnych czasach praktycznie w każdej.

Jeżeli chcemy odwrócić sytuację na naszą korzyść, warto zastanowić się nad czymś takim jak kurs excel. Tego rodzaju rozwiązanie może doprowadzić nas do stanu, gdzie jesteśmy w mocy znalezienia odpowiedzi na pytania rynku. Pamiętajmy o tym, że umiejętność odpowiedniego użytkowania pakietu Microsoft Office Excel, pozwala nam na przeprowadzanie obliczeń na naprawdę wysokim poziomie skomplikowania.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy akurat w czasie obliczeń termodynamicznych wymiennika płytowego, a dokładniej parowacza systemu ogrzewania pompą ciepła domu, gdzie dolnym źródłem ciepła jest woda morska, a my musimy przeprowadzić obliczenia iteracyjne w celu wyznaczenia całkowitego współczynnika wymiany ciepła, czy chcemy po prostu zrobić bilans budżetu firmy z tego roku, excel przychodzi z pomocą. Często wydaje nam się, że posiadamy już odpowiednie i wystarczające kompetencje z jakiejś dziedziny, gdzie jednak okazuje się, że brakuje nam niestety jeszcze naprawdę dużo.

W tej sytuacji takie zjawiska oraz narzędzia jak kurs excel, mogą przyjść nam z pomocą i uzupełnić nasze braki w danej dziedzinie. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasz poziom wiedzy w danej materii jest wystarczający, żeby sprostać wymaganiom rynku pracy, lepiej na wszelki wypadek podjąć się takiego kursu, gdyż nic złego z tego tytułu raczej nam nie powinno przyjść. Z drugiej strony, warto jednak się zastanowić, czy taki kurs excel jest nam na pewno potrzebny i czy warto poświęcać nasz bezcenny czas na tego rodzaju aktywności. Czy powinieneś zatem podjąć się tego rodzaju aktywności? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to kwestia w bardzo dużym stopniu zależna od wielu zróżnicowanych czynników. Istnieją jednak elementy, które przemawiają za i przeciw podjęciu tej konkretnej decyzji.

Musimy mieć świadomość tego, że czas poświęcony na kurs excel, nigdy nie zostanie nam zwrócony i nie wiemy często, czy będzie to czas dobrze zainwestowany. Często okazuje się, że mamy kilka innych pomysłów, które pozwolą nam na znacznie lepsze zrealizowanie naszych osobistych wizji i planów. Z racji tego, przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do takiego kursu, warto zadać sobie pytanie, czy jest to coś co się nam faktycznie przyda. Z drugiej strony barykady, warto wspomnieć, że przychodzą w naszym życiu takie momenty, że nie mamy pierwotnie pojęcia o tym, że dana umiejętność nam się przyda, a jednak tak jest. W rezultacie warto zastanowić się dwa razy nad możliwościami i podsumować nasze refleksje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here