gry planszowe
Fot. Pexels.com

Gry planszowe wielu osobom mogą kojarzyć się z rozrywką dla dzieci, bo to właśnie w dzieciństwie większość z nas spotkała się z nimi po raz pierwszy. Dziś jednak plaszówki przeżywają swoje odrodzenie, ich wybór jest znacznie szerszy i zarówno młodsi, jak i starsi gracze znajdą coś dla siebie. Służą za atrakcje na domówkach, urozmaicają wieczory w rodzinnym gronie, ale są też świetnym narzędziem do nauki. 

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/gry-planszowe-ich-zalety-i-powody-dla-ktorych-warto-w-nie-grac/

Bawią i uczą

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych gier edukacyjnych, dzięki którym najmłodsi mogą przyswajać wiedzę z atrakcyjny sposób. Często nauka odbywa się nawet w sposób nieświadomy. Gry strategiczne, planszowe czy karciane – wszystkie mogą okazać sie bardzo rozwijające dla użytkownika. Wybierajac grę zawierającą zestaw pytań i odpowiedzi przetestujemy i wzbogacimy swoją wiedzę w danej dziedzinie, Taboo zmusi nas do wykorzystania szerszego zasobu słownictwa, a np. kupując nieruchomości w Monopoly nauczymy się podejmowania ryzyka. 

Gry planszowe integrują ludzi

Granie w gry planszowe jest dobrym sposobem na zbliżenie do siebie ludzi. Wspólne spędzenie czasu, doprawione odrobiną rywalizacji, pomaga zbudować mocniejszą więź. Nawet gdy uczestnicy początkowo podchodzą do tego z pewnym dystansem, często zmienia się to w wielogodzinną, świetną zabawę w swoim towarzystwie. 

Nauka przegrywania

Gry planszowe uczą tworzenia strategii (oraz jej bieżącego modyfikowania), która ma doprowadzić do wygranej. Jednak plany czasem zawodzą, inni gracze okażą się lepsi, sprytniejsi i to oni zostaną nagrodzeni satysfakcją ze zwycięstwa. Wtedy trzeba przełknąć gorycz porażki i liczyć na to, że w przyszłości szczęście będzie nam bardziej sprzyjać. Choć to tylko zabawa, to sytuacja ta ma też odniesienie do prawdziwego życia – w pracy również musimy ponosić konsekwencje swoich decyzji, które nie zawsze okazują się trafne. Nauczenie się więc, jak sobie radzić w sytuacjach, gdy coś nam się nie udaje, jest bardzo ważne.

 

Gry plaszowe mają wiele zalet i warto się do nich przekonać. Ich oferta jest coraz bogatsza, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, aby czerpać z nich radość!

Zobacz też: http://www.pracawbiurze.pl/szkola-podstawowa-jak-przygotowac-dziecko-do-powroty-do-niej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here