brukarz

Poniżej przedstawione są zarobki brukarza w 2020 roku. Stawki są jednak przybliżony, ponieważ w różnych województwach będą różniły się od siebie. Podstawowym licznikiem jest tutaj stawka godzinowa. Jest to tak zwana kwota, którą pracownik dostaje na rękę za godzinę pracy. Rozwijające się gospodarki oraz wzrost płacy minimalnej wpłynęły pozytywnie na wynagrodzenie zawodu jakim jest brukarz. Ile więc zarabia osoba zajmująca się brukarstwem?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-brukarz/

2020 roku najniższa krajowa to 1920,62 zł 

Sprawia to, że minimalne wynagrodzenie wzrosło, a co za tym idzie wzrosła też stawka godzinowa. Można zauważyć, że z kwoty 14,70 brukarz może liczyć na stawkę godzinową wynoszącą równe 17 zł. Jeżeli chodzi o stawkę niższej krajowej, za 8 godzin pracy będzie to 13 zł za godzinę. Wykwalifikowany brukarz może liczyć nawet na 19 zł za godzinę pracy. Pomocnik brukarza może liczyć na kwotę, wynoszącą średnią krajową, czyli 13 zł za godzinę na rękę. 

Zarobki brukarza

Przy dobrym obrocie brukarz jest w stanie zarobić nawet 3500 zł. Jest to oczywiście kwota na rękę, w miesiącu. Jest to kwota, od której według statystyk 50% brukarze zarabiają mniej, a drugie zarabia więcej. Zarobki na tym stanowisku zależą przede wszystkim od stażu naszej pracy. Pracodawca w wielu przypadkach proponuje na początku zdecydowanie mniejszą kwotę, niż po zdobyciu niezbędnego doświadczenia. Zatem pensja uczącego się brukarza będzie sporo różniła się od pensji jego doświadczonego kolegi z pracy. 

Co wpływa na wynagrodzenie brukarza?

Na wynagrodzenie brukarza wpływa przede wszystkim wielkość z firmy, w której jest zatrudniony kropka małych rodzinnych firmach niestety nie ma co liczyć na spore wynagrodzenie. Rodzinne biznesy są w bardzo dobrym startem zatrudnianiu się, ale jeżeli chodzi o dalszą karierę lepiej zatrudnić się w dużej firmie budowlanej. Wtedy możemy liczyć za dużo benefitów, a także dodatkowych atrakcji. Korporacja oferują również stabilniejsze wypłaty, Czasami zdarzają się nawet premię i kropka możemy uzyskać również zestaw świadczeń pozapłacowych, takich jak karty na siłownię czy wejściówki na basen.

Zobacz też: http://www.pracawbiurze.pl/na-czym-polega-praca-grafika-komputerowego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here