Import maszyn z Chin z pośrednikiem

Rozpoczynając przygodę z importem maszyn z Chin, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy importować samodzielnie czy z pośrednikiem. Niezwykle często importerzy na samym początku decydują się na samodzielne sprowadzanie maszyn, jednak bardzo szybko napotykają pierwsze problemy i łatwo się poddają. Dlaczego zatem warto rozważyć importowanie maszyn z Chin z pośrednikiem? Odpowiadamy!

Czy opłaca się importować maszyny z Chin?

Jak najbardziej! Sumując koszty wyprodukowania i importu maszyny z Chin, uzyskasz kwotę, która będzie niższa, niż gdyby maszyna była produkowana w fabryce w Europie. Jest to naprawdę duża różnica, ponieważ maszyny z Chin są nawet 40-50% tańsze. Można więc śmiało stwierdzić, że import maszyn z Państwa środka naprawdę się opłaca.

Co więcej, warto wziąć pod uwagę także jakość maszyn wytwarzanych w Chinach, która jest na bardzo wysokim poziomie. Wynika to z faktu, że w Państwie Środka istnieje wiele zagłębi produkcyjnych maszyn. Fabryki dysponują najnowocześniejszym zapleczem technologicznym, zaś pracownicy są specjalistami w produkcji oraz obsłudze maszyn, także tych bardzo zaawansowanych. Dzięki temu są w stanie zagwarantować przedsiębiorcom, zamawiającym u nich maszyny, jakość na światowym poziomie.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika w imporcie z Chin?

Pomoc w imporcie z Chin to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, by angażować się w każdy etap importu. Podpisując umowę z firmą pośredniczącą, nie musisz martwić się o nic. To ona zajmuje się całym procesem od A do Z i pełni rolę bezpośredniego importera z Chin.

Ponadto, decydując się na import maszyn z Chin do Polski, warto podjąć współpracę z polskim pośrednikiem pracującym na co dzień w Państwie Środka. Wówczas, w razie jakichkolwiek problemów, będziesz mieć możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności polskiego podmiotu. Rozwiązanie problematycznych kwestii z fabryką w Chinach może być znacznie trudniejsze.

Pamiętaj także o tym, że pośrednik na miejscu będzie w stanie lepiej dopilnować każdego szczegółu niż Ty, będąc w Polsce. Taka firma kontaktuje się z fabryką na bieżąco, jej pracownicy komunikują się po chińsku i mają wiele kontaktów, które są bardzo cenne. Poza tym, chińscy producenci lepiej traktują pośredników, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że pośrednik w przyszłości zgłosi się z nowymi zleceniami właśnie do tej fabryki.

Warto wspomnieć również o tym, że pośrednik, który na co dzień mieszka i pracuje w Chinach, dobrze zna ten rynek i wszelkie jego niuanse. Nie popełni błędów, jakie popełniłby początkujący importer, a oprócz tego dobrze wie, z usług jakich fabryk warto korzystać, a które lepiej omijać.

Jak wygląda obsługa importu z Chin?

  1. Pośrednik znajduje dostawcę maszyny na podstawie przesłanych przez Ciebie informacji oraz specyfikacji urządzenia.
  2. Producent jest weryfikowany przez pośrednika w chińskich rejestrach rządowych. Oprócz tego – na Twoją prośbę – firma pośrednicząca może także wizytować fabrykę w Chinach.
  3. Na tym etapie wpłacasz zaliczkę za zamówienie, która zazwyczaj wynosi 30-50% wartości zamówienia. Wtedy też może wystartować produkcja maszyny, która potrwa około 30-35 dni.
  4. Zakończenie produkcji maszyny – wtedy pośrednik udaje się do fabryki, by zweryfikować maszynę. Oprócz tego wykonuje zdjęcia i nagrywa filmy, które wysyła do Ciebie. Ty w ten sposób sprawdzasz, jak wygląda oraz pracuje urządzenie i dajesz akcept lub nie. Jeśli nie, maszyna jest poprawiana, by odpowiadała Twoim oczekiwaniom w 100%.
  5. Gdy maszyna jest już gotowa, opłacasz pozostałą kwotę, a pośrednik odbiera towar i organizuje transport.
  6. Gdy maszyna razem z dokumentami importowymi trafia do Polski, nadchodzi czas odprawy celnej. Ty opłacasz cło oraz VAT do Urzędu Skarbowego, zaś pośrednik zapewnia transport pod wskazany adres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here