Import z Chin firma pośrednicząca – jak to wygląda?

Importowanie towarów z Chin z pośrednikiem polecane jest osobom początkującym w tym biznesie. Pomaga uniknąć wielu kłopotów, jakie spotykają importerów nieznających niuansów chińskiego przemysłu. Jak wygląda współpracą z taką firmą?

Kiedy import z Chin z pośrednikiem to dobry pomysł?

Na import z Chin z pomocą firmy pośredniczącej powinny zdecydować się osoby początkujące. Dlaczego? Ponieważ praktycznie nie da się przejść przysłowiową suchą stopą przez wszystkie etapy importu z Azji bez doświadczenia i znajomości tutejszego rynku dostawców. Jako osoba „zielona” w temacie importu z Chin narażony jesteś na szereg zagrożeń takich jak nieuczciwy dostawca, niezgodność towaru z umową, opóźnienia w transporcie, odmowa zwrotu zaliczki czy nawet konfiskata towaru przez Urząd Celny.

Pomoc zewnętrznej firmy w imporcie z Chin to dobre rozwiązanie także dla tych, którzy nie są w stanie samodzielnie zadbać o wszystkie lub poszczególne etapy importu, nie mogą przyjechać na miejsce lub po prostu nie mają na to czasu ani chęci. Ponadto agencja może okazać się zbawieniem dla zagubionych importerów z Chin. Firmy takie jak Fullbax oferują kompleksową obsługę za pośrednictwem swojej spółki zarejestrowanej w Polsce. To duże ułatwienie, ponieważ dokumenty podpisujesz z polskim podmiotem, a nie chińskim. Jednocześnie pośrednik mieszkający na miejscu w Chinach może wszystkiego doglądać osobiście oraz na bieżąco informować Cię o etapie produkcji, kontroli jakości czy załadunku.

Jak wygląda usługa importu z Chin z pośrednikiem?

To, jak konkretnie wygląda pełna obsługa importu z Chin z firmą z Polski możesz zobrazować sobie na przykładzie oferty Fullbax klikając „import z chin firma”. Prowizja wynosi od 1 do 5% w zależności od wysokości zamówienia. Tutaj firma opiekuje się Twoim zleceniem od momentu wyboru dostawcy aż po moment aż towar nie trafi pod drzwi Twojego magazynu.  Kompleksowy import obejmuje:

  • wyszukanie towaru w Chinach,
  • negocjacje z chińskimi dostawcami,
  • weryfikację producenta,
  • wizytację fabryki,
  • kontrolę produkcyjną i produkcyjną,
  • kontrolę załadunku kontenera i plombowanie,
  • transport z Chin,
  • odprawę celną na miejscu w Polsce,
  • dostawę towaru do Twojego magazynu/firmy.

Czy sprowadzanie towarów z Chin przy pomocy agencji jest opłacalne?

Import z Chin z pośrednikiem jest opłacalny, ponieważ praktycznie niczym nie ryzykujesz. Od momentu podpisania umowy z Fullbax to agencja czuwa nad poprawnością realizacji zlecenia. A jest to o wiele łatwiejszy w ich przypadku, ponieważ rezydują na co dzień w Chinach, jednocześnie posiadając firmę zarejestrowaną w Polsce. Ponadto Fullbax zobowiązuje się do znalezienia Tobie możliwie najtańszego dostawcy, który wykona towar w potrzebnej jakości. Nie oznacza to jednak, że jesteś wyłączony z obiegu informacji – agencja na bieżąco prowadzi w Tobą rozmowy, wysyła zdjęcia, filmy, a także próbki towarów do Polski kurierem. Zlecenie opłacasz całościowo dopiero, kiedy zaakceptujesz wyprodukowany towar. Więcej informacji na temat usług oferowanych przez Fullbax znajdziesz na stronie http://fullbax.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here