wzór listu motywacyjnego

Napisanie listu motywacyjnego to zadanie dużo bardziej skomplikowane niż stworzenie poprawnego i zachęcającego CV. CV to tak naprawdę kilka sekcji ułożonych według wzoru, które uzupełnia się danymi związanymi ze swoim rozwojem, doświadczeniem oraz wykształceniem. W CV można zawrzeć podsumowanie swojego doświadczenia i umiejętności, ale należy zrobić to w sposób zwięzły i przejrzysty, ponieważ rekruterzy przeglądający setki życiorysów dziennie nie są skorzy do czytania zbyt długich tekstów na temat życia kandydatów. CV można także skonstruować w sposób dość uniwersalny – tak, aby pasowało ono do wielu różnych rekrutacji, w których planujemy wziąć udział.

List motywacyjny to z kolei forma przekazania informacji, która stanowi bardziej rozbudowany i szczegółowy opis kandydata, jego doświadczenia, umiejętności, ale także oczekiwań, dlatego nie istnieje jeden uniwersalny wzór listu motywacyjnego. Jednak aby wspomóc kandydatów, od których oczekuje się dostarczenia listu motywacyjnego, na stronie www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/ udostępniono wzory listów motywacyjnych – wzory te zawierają podpowiedzi i wskazówki dotyczące akceptowalnej formy oraz układu listów motywacyjnych, oraz informacje na temat tego, co kandydat powinien zawrzeć w swoim liście.

Przeczytaj też: http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,jak-napisac-listy-motywacyjny,453342.html

Wzór listu motywacyjnego

List motywacyjny to przede wszystkim forma przekazania informacji mniej uniwersalna niż CV, dlatego że szczegółowy opis własnych umiejętności i doświadczenia powinien skupiać się na zaletach i kwalifikacjach bezpośrednio związanych ze stanowiskiem, na które planujemy aplikować – dlatego zaleca się, aby wzór listu motywacyjnego zawsze wypełniać jednorazowo, skupiając się wyłącznie na informacjach istotnych z perspektywy osoby rekrutującej na konkretne stanowisko. Aby dowiedzieć się, jakie informacje na temat własnego doświadczenia i kwalifikacji powinny znaleźć się w konkretnym liście motywacyjnym, warto w pierwszej kolejności przeanalizować wymagania wskazane w ogłoszeniu o pracę i wyłonić wymogi, które się jako kandydat spełnia. Skupienie się na tych konkretnych umiejętnościach pozwoli wypełnić wzór listu motywacyjnego w taki sposób, aby osoba rekrutująca mogła postrzegać kandydata jako potencjalnego pracownika spełniającego wszystkie lub dużą część wymagań wskazanych w ogłoszeniu.

Wzory listów motywacyjnych zawierają również sekcje związane z oczekiwania kandydata – sekcje te należy uzupełnić szczegółowym opisem swoich dążeń i wyobrażeń na temat stanowiska oraz miejsca pracy, które spełniają własne wymagania kandydata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here