Jak odzyskać opłatę likwidacyjną z polisy UKF

Jak odzyskać opłatę likwidacyjną z polisy UKF? W jaki sposób można zlikwidować polisolokatę? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury już teraz!

  1. Jak zrezygnować z polisolokaty?
  2. Czy można odzyskać opłatę likwidacyjną z polis UKF?
  3. Jak uniknąć opłaty przy rezygnacji z umowy ubezpieczenia?

Polisolokaty to rodzaj ubezpieczenia UKF, który miał klientom przynosić nie tylko duże zyski, ale i finansowe bezpieczeństwo. W rzeczywistości jednakże polisolokaty przynoszą jedynie straty. Jak zatem zrezygnować z polisolokaty? Czy jest możliwość odzyskania opłaty likwidacyjnej? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

Jak zrezygnować z polisolokaty?

Polisolokata to produkt finansowy łączący w sobie ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy. W pewnym momencie polisolokaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, jednakże ostatecznie okazało się, że zamiast zysków przeważnie generują same straty.

Chcesz zrezygnować z polisolokaty, ale nie wiesz właściwie, od czego zacząć? A może już złożyłeś wniosek, straciłeś środki i zastanawiasz się, czy można je w jakiś sposób odzyskać? W obu sytuacjach warto nawiązać współpracę ze specjalistą, który pomoże Ci zrezygnować z polisolokaty i odzyskać opłatę likwidacyjną. Jak przebiega taka współpraca?

Pierwszy krok likwidacji polisolokaty z pomocą doświadczonego specjalisty to bezpłatna analiza prawna. Pracownik przeanalizuje wszystkie zapisy Twojej umowy i wskaże, jaka strategia będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Na typ etapie dowiesz się również, ile będzie kosztować kompleksowa obsługa Twojej sprawy. Drugi krok to likwidacja polisy. Specjalista pomoże Ci przejść przez cały proces. Ostatni etap to dochodzenie roszczeń, podczas którego kompletuje się potrzebną dokumentację oraz składa sprawę do odpowiedniego sądu w celu egzekwowania zwrotu opłaty likwidacyjnej.

Chcesz zgłosić swoją polisę UKF do prawnej analizy? Już teraz wejdź na stronę https://oplatylikwidacyjne24.pl/ i wyślij formularz lub skontaktuj się z doradcą telefonicznie.

Możesz również zrezygnować samodzielnie z polisolokaty, jednak musisz liczyć się z tym, że nie zawsze uda Ci się odzyskać wszystkie pieniądze. Dlaczego? Na przykład opłatę likwidacyjną odzyskuje się na drodze sądowej. Jeśli chcesz mieć wysokie prawdopodobieństwo, wygrania sprawy i że po drodze nie zostaną popełnione błędy, przez które nie odzyskasz swoich środków, koniecznie skorzystaj z pomocy doradcy! Do zalet takiego rozwiązania zalicza się także skrócenie czasu całego postępowania.

Czy można odzyskać opłatę likwidacyjną z polis UKF?

Zastanawiasz się, czy można odzyskać opłatę likwidacyjną? Otóż tak! Opłatę likwidacyjną można odzyskać, jeśli tylko sąd uzna, że Twoja umowa UFK ma zapisy, które uważa się za abuzywne. Jak zatem odzyskać opłatę likwidacyjną? Zanim odpowiemy na pytanie, przypomnijmy, czym ogólnie jest opłata likwidacyjna.

Otóż opłata likwidacyjna to nic innego jak swego rodzaju sankcja, a właściwie kara umowna. Pobiera się ją w momencie, gdy konsument rozwiąże swoją umowę przedterminowo. Wadą tego rozwiązania jest to, że klient może stracić nawet 100% swoich oszczędności.

Jak uniknąć opłaty przy rezygnacji z umowy ubezpieczenia?

Pierwszy etap odzyskania opłaty likwidacyjnej to przygotowanie pisemnego wezwania do zwrotu. Pismo musi obejmować informacje dotyczące tego, że ubezpieczyciel zatrzymał opłatę bezpodstawnie. Jeśli ubezpieczyciel po otrzymaniu pisma nie zwróci dobrowolnie opłaty likwidacyjnej, konieczne będzie dochodzenie zwrotu na drodze sądowej. Sam proces może sprawić pewne problemy i aby uniknąć ewentualnych błędów i mieć pewność, że ostatecznie odzyska się opłatę likwidacyjną, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy i prawnika.

W razie obawy o naliczenie opłat likwidacyjnych zawsze warto dokładnie sprawdzić zapisy umowy ubezpieczenia, a w razie potrzeby skontaktować z wyspecjalizowaną kancelarią. Dzięki temu będzie można łatwo opuścić towarzystwa ubezpieczeniowe bez ryzyka, że na podstawie umów ubezpieczenia naliczą one klientowi wysoką karę. Jest to o tyle istotne, że ubezpieczenia połączone z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zostały sprzedane milionom Polaków, którzy nie wiedzieli, że w umowie ubezpieczenia są niekorzystne zapisy. W dodatku rzeczywista ochrona ubezpieczeniowa jest w takich przypadkach na bardzo niskim poziomie. Nic więc dziwnego, że w sprawie polisolokat interweniował nawet Rzecznik Finansowy, który uznał wysokie opłaty zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia za niezgodne z prawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here