Jak otworzyć firmę transportową?

Osoby, które decydują się na otwarcie własnej działalności gospodarczej powinni mieć przede wszystkim swój autorski pomysł na biznes. Biznes, który będzie satysfakcjonował zainteresowaną osobę, ale przede wszystkim będzie przynosił zamierzone rezultaty w postaci korzyści finansowych. Bardzo ważna jest również renoma firmy, zatem istotną kwestie stanowi założenie strony internetowej i możliwość wystawiania opinii przez klientów, których kiedyś obsłużyliśmy. Dobre referencje stanowią ważną podstawę do prowadzenia biznesu, a dzięki tym referencjom zyskamy potencjalnych, kolejnych klientów z danej branży. Z pewnością dużą popularnością odznacza się założenie firmy transportowej. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na  otworzenie firmy transportowej zdawać sobie sprawę z tego , że wykonywanie tej pracy wymaga spełnienia warunków określonych w polskim prawie. Niezbędne jest także nabycie odpowiednich zezwoleń, a także wymaganej licencji.

 

Warunki, jak otworzyć firmę transportową

Jak otworzyć firmę transportową?Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinieneś zdecydowanie wiedzieć jak otworzyć firmę transportową, a mówiąc ściślej jakie warunki będziesz musiał spełnić, aby zajmować się tą firmą działalności gospodarczej. Przede wszystkim właściciel firmy transportowej jest zobowiązany do posiadania stałego i rzeczywistego miejsca, w którym zarejestrowana zostanie firma. Miejsce to nie może być fikcyjne, bowiem w przypadku kontroli grozi to poważnymi sankcjami, które mogą doprowadzić do nawet zamknięcia tej działalności. Przedsiębiorca jest zobowiązany także do posiadania zezwolenia wynikającego z wykonywania zawodu przewoźnika drogowego, a także posiadać certyfikat kompetencji zawodowych. Równie ważne jest uzyskanie licencji na wykonywanie transportu drogowego, a także przejrzystość finansowa, objawiająca się zdolnością finansową zapewniającą płynność w prowadzeniu firmy transportowej. Trzeba przy tym zaznaczyć, że prowadzenie firmy transportowej jest dopuszczalne w każdej formie działalności, za wyjątkiem spółki partnerskiej.

Własna działalność czy spółka?

Jeśli zastanawiasz się, jak otworzyć firmę transportową, najpierw musisz dokonać wyboru własnej działalności opierającej się na firmie jednoosobowej czy też spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Z pewnością pierwszy z tych wyborów jest dużo prostszy w realizacji. Bowiem w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trzeba pamiętać o obowiązku wynikającego z  rejestracji spółki  w Krajowym Rejestrze Sądowym. W rejestracji musimy być wyszczególniony wybrany podczas walnego zebrania zarząd spółki na czele z prezesem zarządu, który jednoosobowo bądź jeszcze z Inną, wybraną i wyszczególnioną osobą będzie odpowiedzialny za kwestie majątkowe w firmie. Zwykle na prezesa firmy wybiera się osobę z doświadczeniem i charyzmą, która będzie dobrym czynnikiem i szansą na stworzenie systemu zarówno efektywnej, jak i przynoszącej korzyści finansowej pracy. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here