Przeniesienie miejsca pracy do własnego mieszkania nie jest łatwe. Należy się tutaj kierować nie tylko estetyką, ale i funkcjonalnością oraz ergonomią. Zobaczmy, jak tego dokonać.

Mało miejsca to już nie problem

Na początku musimy poznać możliwości metrażowe naszego przyszłego gabinetu. Słowo to kojarzy się z elegancją i stylem. Takie też, nawet na najmniejszej przestrzeni, mogą być meble do gabinetu. Unikalny design, jaki możemy obserwować choćby w linii mebli Auttica (na zdjęciu) łączy się ze zbliżonym do łukowego układem biurka. To powoduje oszczędność miejsca, w którym jeden obrót fotela dzieli nas od dostępu do potrzebnych dokumentów znajdujących się w cicho domykanych szafkach. Takie rozwiązanie sprzyja efektywnej pracy, ale i twórczym rozwiązaniom, które są możliwe, gdy nasz gabinet stanie się strefą skupienia.

Gabinet domowy – przyjazny i funkcjonalny

To z kolei ułatwia odpowiedni dobór kolorystyki, którą meble do gabinetu mają często w kilku wariantach. Jedyną prawidłowością może tu być to, czego samemu unikamy w wystroju wnętrz – mieszania ze sobą skrajnie jaskrawych oraz bardzo ciemnych kolorów i odcieni.

Jeśli mówimy o połączeniach, to niemniej ważne jest tutaj, by gabinet domowy nie stał się zanadto pompatyczny, zarówno pod względem wielkości biurka czy szafy co może w pewien sposób przytłoczyć właściciela gabinetu i jego gości. Meble do gabinetu powinny przyjazne dla oka, nie monumentalne, co nie kłóci się wcale nawet z surowymi krawędziami, które odpowiednio sprofilowane dalej mogą wywoływać przyjemne wrażenie. Pasują tak do biurowych, jak i domowych wnętrz, co doskonale można zobaczyć na przykładzie mebli gabinetowych polskiego producenta: https://wuteh.com.pl/do-gabinetu/, u którego mamy do wyboru ich 5 linii. Zarówno klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Światło, zieleń i… dobra kawa

Gabinet domowy to często miejsce pracy przedstawicieli wolnych zawodów, których coraz częściej nazywa się freelancerami. Oni doskonale wiedzą, że by zapewnić sobie warunki do kreatywnej pracy miejsce pracy powinno być jak najlepiej oświetlone, uważając przy tym jednak na odbijające się światło. Jest to szczególnie możliwe przy białych blatach. One, jak wiadomo, absorbują światło. Dlatego unikajmy, jeżeli mamy słabość do białych mebli ustawiania biurka na wprost okna. We wszystkich innych przypadkach będzie to całkiem mile widziane. Pamiętajmy tutaj, że nasłonecznienie miejsca pracy zależeć będzie od kierunku, w którym usytuowane są okna naszego domowego gabinetu i kątowi padania promieni słonecznych.

Oprócz światła i zieleni, która oczyści powietrze w pomieszczeniu, dobrze by gabinet domowy był wyposażony w pojemne i zajmujące mało miejsca szafy i stolik. Obecność tego ostatniego pozwala oderwać się od ciągłego siedzenia przy biurku choćby na wypicie kawy. W ten sposób zasady ergonomii harmonijnie pogodzimy z funkcjonalnością i estetyką. Te wszystkie elementy złożą się na to, że polubimy nasze miejsce pracy, przez co zdrowiej będziemy funkcjonować w domu, w którym łączyć będziemy dwie sfery: zawodową i prywatną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here