Zakładanie sklepu internetowego na pierwszy rzut oka wydaje się równie skomplikowanie, jak zakładanie tradycyjnego, stacjonarnego sklepu. Jeżeli porównamy to np. z rejestracją na Allegro to różnica wydaje się jeszcze większa. Na szczęście powstały platformy internetowe takie jak Sky-Shop.pl, które znacznie ułatwiają to zadanie i każdy będzie w stanie sobie z tym poradzić. Jak zatem się za to zabrać?

Wybór produktów i działalność gospodarcza

Każdy sklep – niezależnie od tego czy jest on Internetowy, czy tradycyjny – musi mieć co sprzedawać. Zanim więc uruchomimy nasz sklep – zastanówmy się czym go zapełnimy oraz czy będziemy w stanie zaoferować klientom rozsądne ceny. Jeżeli nie – to nie rezygnujmy z tworzenia sklepu, rozważmy natomiast zmianę branży lub dostawcy. Nawet najlepiej prowadzony sklep internetowy nie przetrwa bez atrakcyjnej oferty.

Gdy już będziemy mieli opanowany temat towarów i założoną działalność gospodarczą możemy wreszcie zająć się handlem. W tym momencie będziemy musieli założyć nasz sklep internetowy. Mamy tutaj do wyboru kilka możliwości ale jeśli nie mamy doświadczenia w technologii to najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem będzie sklep internetowy na abonament. Wybierając sklep internetowy na abonament, taki jak np. Sky-Shop.pl założenie sklepu będzie bardzo proste i szybkie, a w dodatku na początku działalności nie będziemy obciążeni dużymi kosztami projektowania dla nas dedykowanego sklepu internetowego.

Sklep w abonamencie – na czym to polega?

Sklep internetowy jest tworzony najczęściej na jednym z popularnych skryptów sklepowych. Ze względu na konieczność jego wdrożenia i dostosowania do potrzeb klienta kosztuje to mnóstwo pieniędzy i równie dużo energii. Nie bez znaczenia jest to też czas – od decyzji o chęci założenia sklepu do jego uruchomienia może upłynąć kilka tygodni, a nawet miesięcy. Do tego będziemy musieli już na początku określić co jest nam potrzebne – a bez doświadczenia w e-commerce może się okazać, że za kilka miesięcy będziemy musieli przerabiać nasz nowo stworzony sklep internetowy.

Alternatywą jest tu skorzystanie z platformy umożliwiającej otworzenie sklepu w modelu abonamentowym. W takim przypadku  koszt jest znacznie niższy. W takim sklepie możemy łatwo dostosować szablon graficzny oraz skonfigurować go według naszych potrzeb. Już po kilku godzinach konfiguracji możemy rozpocząć sprzedaż. Gotowy sklep zapewnia nam wszelkie mechanizmy, jakie będą nam potrzebne do jego prowadzenia. Generowane automatycznie raporty umożliwiają łatwe rozliczanie się ze sprzedaży, moduły komunikacji z klientami ułatwią budowanie więzi oraz marketing sklepu. Gotowy sklep internetowy na abonament da nam więc wszystko co potrzebne, by zwiększyć naszą szansę na sukces. Warto skorzystać z 14-dniowego okresu testowego aby przetestować oprogramowanie Sky-Shop.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here