Jak zdobyć kapitał na własną działalność gospodarczą

Założenie własnej firmy wymaga unikalnego pomysłu na produkt lub usługę, dobrego biznesplanu i wiary w siebie. Oprócz tego wymagane jest też zebranie odpowiednich finansów. Nawet jeśli założenie działalności nie wymaga kapitału początkowego jak na przykład spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółka akcyjna, musisz wyposażyć swoje biuro w niezbędne narzędzia. Opłata za wynajem przestrzeni biurowej będzie się różnić w zależności od miasta, lokalizacji oraz dostępnej przestrzeni. Dziedziny związane z branżą IT lub wymagające niezawodnego dostępu do wielu stron internetowych jednocześnie, będą potrzebowały dobrego i szybkiego łącza internetowego. Sprzęt komputerowy, sprzęty związane z daną branżą, marketing czy działania SEO kosztują dużo, jednak w większości przypadków są niezbędne. Jak zdobyć kapitał początkowy?

Samofinansowanie

Często jest to pierwszy wybór przedsiębiorców. Rozpoczęcie własnej działalności jest ryzykowne, a w wielu przypadkach ten poziom ryzyka zniechęca kredytodawców do udzielenia pożyczek przedsiębiorcom na rozpoczęcie działalności. Jeśli masz oszczędności, możesz wybrać tę opcję. Jednak ryzykujesz, że stracisz wszystko. Gdy masz wspólników, możecie wspólnie złożyć się na ten projekt. Jeżeli planujesz działać samodzielnie, a działalność rozkręcać pracując z domu, może Ci być ciężko zebrać wymagany kapitał. Gdzie jeszcze możesz go szukać?

Finansowanie społecznościowe

Istnieje kilka naprawdę popularnych witryn finansowania społecznościowego, które stały się bardzo popularne wśród wynalazców, przedsiębiorców i opinii publicznej w ciągu ostatnich kilku lat, jak wspieram.to, polakpotrafi.pl czy crowdfunding.pl. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, więc najlepiej jest dokładnie zbadać szczegóły związane z każdą witryną. Ostatecznie odpowiednia dla Ciebie platforma będzie odpowiadała Twoim priorytetom i celom.

Anioły biznesu

Gdy korzystasz z pomocy anioła-inwestora, możesz mieć pewność uzyskania korzystniejszych warunków niż u innych kredytodawców. Anioły biznesu inwestują w firmę rozpoczynającą działalność, a ich głównym celem jest pomoc małym, lokalnym przedsiębiorcom. Ich działanie jest skupione na pomocy przedsiębiorcom w podejmowaniu pierwszych kroków. Zapewniają Twojej firmie lepsze podstawy, na których możesz budować swój biznes. Najczęściej inwestorzy proszą o udziały w firmie w zamian za pożyczkę.

Mikro-pożyczki

Zarezerwowane głównie dla organizacji non-profit są przyznawane przez instytucje osobom, które normalnie nie kwalifikują się do tradycyjnego kredytu bankowego. Zamiast przekazywać darowiznę na rzecz organizacji non-profit, organizacje mikropożyczkowe pozwalają przedsiębiorcom inwestować w zwiększanie ich możliwości finansowo-gospodarczych. Mikropożyczki są bardzo popularne w małych i rozwijających się krajach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here