artykuły papiernicze i biurowe

Osoby prowadzące firmę jednoosobową zwykle muszą zmagać się samodzielnie z wieloma sprawami organizacyjnymi swojej działalności i dodatkowo wykonywać swoją pracę docelową. Poza pracą zarobkową w swojej specjalizacji do obowiązków dochodzą takie rzeczy jak umawianie spotkań, archiwizacja dokumentacji, organizacja projektów i zleceń oraz wyjścia na spotkania z klientami. Wymaga to ciągłej analizy sytuacji i szybkiego dostępu do informacji o wolnych terminach. Dobra organizacja pracy wymaga dużo samodyscypliny w planowaniu dziennej aktywności.

Notes lub terminarz

Notes i kalendarz to podstawa do wzmocnienia efektywnego działania. Warto wyrobić sobie nawyk sięgania po terminarz każdego dnia, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem pracy, by przypomnieć sobie zadania do wykonania. Terminarz, który jest zawsze pod ręką zwiększy poczucie, że mamy kontrolę nad tym co musimy zrobić i co nas czeka. W terminarzu z dodatkowym miejscem na notatki można zapisywać ważne adresy, inspiracje oraz pomysły.

Aktówka

Właściciele działalności gospodarczych często są w biegu. Pędząc ze spotkania na spotkanie, potrzebują podręcznego i eleganckiego akcesorium do przenoszenia ważnych dokumentów, projektów i umów. Dobre wrażenie sprawi elegancka i funkcjonalna aktówka. Będzie gustownym dodatkiem, który zapewni wygodę i poprawi organizację pracy. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla każdego, kto częściowo pracuje poza biurem.

Teczki i pudełka na dokumenty

Każdy przedsiębiorca powinien mieć pojemniki do przechowywania dokumentacji i archiwizacji. Na bieżące dokumenty mogą być to szuflady i pojemniki na dokumenty. Przeznaczone na biurko szuflady, czy pojemniki na dokumenty na bieżące sprawy sprawią, że zaoszczędzimy czas na poszukiwania, a dokumenty będą bezpieczne w wyznaczonym miejscu. Jak wiadomo, porządek oznacza także oszczędność czasu, co jest bardzo ważne w prowadzeniu działalności samodzielnie. Kartony czy pudła do archiwizacji umożliwią wygodne i bezpieczne przechowywanie pism i umów z poprzednich miesięcy.

Zakładki i kartki samoprzylepne

Kartki samoprzylepne mogą by wykorzystywania na wiele sposobów. Najczęściej służą jako zakładki do książek i dokumentów. Z łatwością przyklejają się do większości powierzchni (najlepiej do gładkich). Sprawdzą się do zamieszczenia krótkiej informacji, przypomnień i dziennej listy „to do” przepisanej z terminarza. Na co dzień sprawdzają się także jako kartki podręczne, na których można w pośpiechu zanotować informacje, zanim zdecydujemy gdzie umieścić je docelowo (numery telefonów, adresy, terminy spotkań). Czasem jesteśmy przekonani, że zapamiętamy jakąś informację, a później okazuje się, że uleciała z głowy, ponieważ międzyczasie coś nas rozproszyło. Szybka notatka na kartce samoprzylepnej to pewność, że informacja pozostawi po sobie ślad i jej nie przegapimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here