Kancelaria sukcesyjna – jak może Ci pomóc w przekazaniu władzy w firmie

Sukcesja to proces, przez który będzie musiała przejść praktycznie każda firma. O ile w Polsce zjawisko to nie jest jeszcze tak popularne jak na Zachodzie, to wielu przedsiębiorców miało już z nią styczność. Na szczęście mogli liczyć na pomoc specjalistów.

Czym jest sukcesja?

Dla wielu Polaków słowo to jest wciąż niezwykle tajemnicze. Jednak każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, czym jest sukcesja i jakie znaczenie ma ona dla prowadzenia biznesu. Pod tym terminem kryje się bowiem sposób pochodnego nabycia prawa, wskutek którego powstaje stosunek następstwa prawnego pomiędzy nabywcą a zbywającym. Sukcesja może być uniwersalna lub syngularna. W pierwszym przypadku mówimy o sytuacji, w której nabywca wchodzi w ogół praw i obowiązków zbywcy. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w przypadku dziedziczenia czy przekształcenia spółek prawa handlowego. Sukcesja syngularna natomiast dotyczy nabycia ściśle oznaczonych praw. Jeśli więc chcemy przekazać władzę w przedsiębiorstwie swoim następcom, sukcesja uniwersalna jest bardzo istotnym krokiem.

Kancelaria sukcesyjna – jakie kroki podejmuje?

Sukcesja to złożony proces, do którego warto się odpowiednio przygotować. W tym celu najlepiej nawiązać współpracę ze specjalistami w tej dziedzinie. Tego typu przekształceniami zajmuje się kancelaria sukcesyjna. Oferują oni kompleksowe usługi, które umożliwią sprawne przeprowadzenie sukcesji. Współpraca z kancelarią sprawia, że nie musimy się o nic martwić. Więcej na ten temat przeczytasz na tej stronie https://kancelariacw.pl/sukcesja/. Cały proces zaczyna się od analizy kondycji firmy. Specjaliści sprawdzą, jakie są mocne i słabe punkty, dzięki czemu będą wiedzieć, którym aspektom działalności należy poświęcić więcej czasu. Następnym krokiem, jaki podejmuje kancelaria sukcesyjna, jest przygotowanie szczegółowego planu sukcesji i jego wdrożenie. Na każdym etapie działalności specjaliści będą monitorować postępy i reagować na każdy pojawiający się problem. Dzięki temu cały proces nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie firmy. Wręcz przeciwnie, będzie szansą na jej dalszy rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here