Korzyści z outsourcingu księgowości

Utrzymanie pracownika to ogromne koszty dla firmy. Wchodzi w to nie tylko pensja podstawowa, ale także opłacenie podatków, składek zdrowotnych, a także coraz częściej także zapewnienie kolejnych udogodnień, takich jak pakiet prywatnej opieki medycznej, karty MultiSport i innych. Dlatego też popularność outsourcingu niektórych usług do firm zewnętrznych stała się bardzo popularna. Przede wszystkim oznacza to wyeliminowanie problemów ze znalezieniem odpowiedniej kadry, a także znacznie ogranicza wydatki na samą usługę księgowości. W jaki sposób? Co jeszcze daje firmom skorzystanie z usług zewnętrznych firm? Przekonaj się!

Własna księgowość, własne zmartwienia

Jeżeli zastanawiasz się nad outsourcingiem, zapewne analizujesz, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Twojego biznesu i czy nie przepłacisz, zatrudniając zewnętrzne biuro księgowe. Jeżeli wahasz się, czy nie wyjdziesz lepiej, zatrudniając kogoś na etat, możesz albo spróbować zatrudnić kogoś na okres próbny, albo ostatecznie rozwiać wątpliwości. Jakie wady ma księgowość prowadzona firmie?

  • Zadania księgowych nie zawsze są rozłożone równomiernie w ciągu roku. W okresie tworzenia deklaracji podatkowych księgowi mają pełne ręce pracy, jednak pozostała część roku będzie dla nich luźniejsza. Oznacza to, że Twój pełnoetatowy księgowy będzie miał mniej pracy, co szybko spowoduje wzrost kosztów utrzymania w stosunku do efektywności.
  • Zatrudnienie własnego księgowego wiąże się z koniecznością zapłaty wynagrodzenia, licencji do niejednego programu rachunkowo-księgowego, a także ze zorganizowaniem odpowiedniej przestrzeni biurowej. Outsourcing obcina te koszta, w tym te związane z amortyzacją sprzętu komputerowego.
  • Jeśli masz niewielką wiedzę na temat rachunkowości, może być trudniej rozpoznać idealnego kandydata do pracy. Wybór outsourcingu gwarantuje, że będziesz współpracować z ekspertem.

Główne zalety zewnętrznej księgowości

W dzisiejszych czasach firmy poszukują zarówno opłacalnych, jak i efektywnych rozwiązań, które pomogą im w prowadzeniu działalności podstawowej, a także rozwiążą problemy związane z kontrolą i zrozumieniem bieżącej sytuacji finansowej firmy, w celu podejmowania świadomych decyzji biznesowych. Usługi księgowe stanowią integralną część zdolności operacyjnych i systematycznego funkcjonowania każdej firmy. Z tego wynika, że outsourcing usług księgowych pomaga usprawnić podstawowe operacje biznesowe organizacji.

  • Wszystkie informacje księgowe uzyskujesz regularnie. Zaawansowane oprogramowanie rachunkowe może pomóc spojrzeć na spersonalizowane raporty, zaoszczędzając dużo czasu przy podejmowaniu ważnych decyzji finansowych.
  • Outsourcing to świetny sposób na uzyskanie dostępu do wiedzy profesjonalistów za mniejszą opłatę niż w przypadku zatrudnienia własnego pracownika. Mając odpowiednie dane, możesz łatwiej podejmować poważne decyzje i mieć pewność powodzenia. Jeżeli zastanawiasz się jak założyć firmę w Poznaniu, czy poprawnie wypełniasz deklaracje podatkowe albo szukasz pomocy w obsłudze kadr i płac, zewnętrzne biuro księgowe to świetny pomysł.
  • Kiedy zlecasz księgowość na zewnątrz, umieszczasz swoje dokumenty finansowe w rękach profesjonalnego zespołu księgowych. Często zdarza się, że jeden księgowy nie będzie w stanie wyrobić się z ilością zadań i obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here