Istnieje co najmniej kilkadziesiąt kredytów i pożyczek gotówkowych, z których możesz sfinansować otwarcie działalności gospodarczej. Kredyt na otwarcie firmy  jest zawsze zwrotny jak i płatny (w postaci odsetek i prowizji). Ma jednak jeden plus – kredyt na działalność gospodarczą jest relatywnie tańszy od płatnej pożyczki. . Dostęp do kredytu na rozpoczęcie własnej działalności jest bardzo utrudniony. Banki żądają wiarygodnych gwarancji spłaty kredytu. Samo zabezpieczenie hipoteczne już nie wystarczy. Instytucje finansowe twierdzą, że nadal są zainteresowane kredytowaniem początkujących przedsiębiorców. Jednocześnie wskazują, że są oni dla banku bardzo ryzykownymi klientami. Pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej może otrzymać:

  • Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczejosoba bezrobotna.
  • poszukujący pracy absolwent szkoły lub uczelni w okresie 48 miesięcy od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego,
  • student ostatniego roku studiów.

Kredyt na firmę

Sposobem pozyskania gotówki są dotacje na założenie firmy. Mogą być one przyznawane z Urzędu Pracy, jak i z Funduszy Europejskich. Dotacje z Urzędu Pracy stanowią formę walki z bezrobociem. Co najważniejsze, otrzymana gotówka nie podlega zwrotowi. Inną możliwością jest wzięcie kredytu w banku. Takie rozwiązanie jest dość powszechne, jednak wbrew pozorom wcale nie należy do najprostszych.

  1. Bank BGŻ – kredyt gotówkowy- Kwota kredytu od 2000 zł do 150 000 zł. Możesz otrzymać kredyt na dowolny cel, który będziesz spłacać w okresie od 12 do 84 miesięcy.
  2. Deutsche Bank – kredyt gotówkowy- kredyt na otwarcie firmy w Deutsche Banku do 200 tys. zł z oprocentowaniem 6,85%, wymaga jedynie minimum formalności. Wstępna decyzja już w 10 minut.
  3. IDEA Bank – kredyt ze wsparciem rządowym- Szybka wstępna decyzja kredytowa (od razu po złożeniu wniosku online). Kwota kredytu do 350 000 zł. Bank nie zażąda od Ciebie zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i ZUS-u.

Jak dostać kredyt na założenie nowej firmy

Oferta banków dla nowych firm jest dość ograniczona, zarówno w sensie ilości ofert, jak i warunków finansowych. Z dostępnych na rynku ofert możemy wyróżnić kredyt zabezpieczony hipoteką i niezabezpieczony. Co należy zrobić, aby otrzymać kredyt:

  • przeanalizuj potrzeby i możliwości spłaty– Jeśli już chcemy skorzystać z zabezpieczenia w postaci wolnych środków, warto pomyśleć o koncie z limitem debetowym.
  • przygotuj biznesplan– Warunkiem uzyskania kredytu na start będzie przedstawienie w banku biznesplanu, z którego będzie wynikała nasza zdolność regulowania zobowiązań.
  • przejrzyj dostępne oferty kredytowe- Zapoznanie się ofertą kredytów nie stanowi obecnie większego problemu. Wiele portali internetowych publikuje na bieżąco rankingi ofert i artykuły poświęcone tej tematyce.
  • skontaktuj się z doradcą- Wybierz wstępnie 2-3 najlepsze oferty i skontaktuj się z doradcami banków. Po uzyskaniu szczegółowych informacji o ofertach wybierz najlepszą dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here