List motywacyjny programista

Jeśli szukamy dobrej pracy to musimy wiedzieć, że profesjonalnie napisane CV, a także odpowiednio przygotowany list motywacyjny są bardzo istotnym krokiem do osiągnięcia ostatecznego sukcesu, a więc do otrzymania pracy, o którą się ubiegamy. Niestety, często się zdarza, że osoby ubiegające się o pracę Kandydaci z reguły kopiują pojawiające się w sieci internetowej przykładowe listy motywacyjne jak również curriculum vitae, co niektórzy przedsiębiorcy często wyłapują i w konsekwencji bękują takiemu delikwentowi za niepotrzebny wysiłek przyjścia na rozmowę kwalifikacyjną. Co gorsze, często taka osoba, która skopiowała list motywacyjny i wysłała go do potencjalnego przyszłego pracodawcy, w ogóle nie jest zapraszana na rozmowę kwalifikacyjną. Te dwa dokumenty są święte i powinny być napisane osobiście, ewentualnie z pomocą innej osoby. Nie inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o list motywacyjny programisty ubiegającego się o pracę w szanującej się firmie informatycznej.

 

Cechy listu motywacyjnego

List motywacyjny programistaZabierając się za napisanie listu motywacyjnego, koniecznie musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. List motywacyjny przede wszystkim musi przedstawiać siebie, a więc nie możesz skopiować listu innej osoby, która opublikowała go w sieci internetowej, gdyż nie będzie odzwierciedlał Twoich potrzeb i żądań, a także krótko mówiąc nie będzie przedstawiał Twojej historii życiowej, osiągnięc i posiadanych umiejętności w stosunku do potencjalnej pracy. List motywacyjny powinien być łatwy do czytania, kompozycja musi być prosta, czytelna. Jeśli o obszerność listu motywacyjnego warto pamiętać, iż należy go napisać maksymalnie na jedną stronę A4. Oczywiście nie można pozwolić sobie na zrobienie jakichkolwiek błędów stylistycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych czy gramatycznych, bowiem z pewnością zostałoby to źle odebrane przez potencjalnego przyszłego pracodawcę. W liście musisz pokazać, dlaczego właśnie Ty nadajesz się na to stanowisko przedstawione w ofercie pracy. A więc musisz przedstawić swoje osiągnięcia na szczeblu prywatnym, edukacyjnym jak również na szczeblu zawodowym.

Wiedza na temat firmy

List motywacyjny programisty powinien również pokazywać, iż posiadasz istotną wiedzę na temat działalności danej firmy. Dlatego ważne jest pokreślenie w swoim liście, iż Twoja wiedza oraz umiejętności idealnie pasują do danego stanowiska firmowego. Ze to właśnie Ty powinieneś go objąć, a Twoja praca przyniesie wymierne korzyści nie tylko dla Ciebie, ale również, a może przede wszystkim firma będzie czerpać odpowiednie korzyści materialne. Tak, by potencjalny pracodawca po przeczytaniu Twojego listu motywacyjnego mógł sobie z czystym sumieniem odpowiedzieć na podstawowe pytanie, dlaczego właśnie Ciebie powinien zatrudnić w swojej firmie i powierzyć Ci jego obowiązki biznesowe. Pamiętaj – CV i list motywacyjny to ważny klucz do ostatecznego sukcesu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMLM firmy
Następny artykułRenta bez lat pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here