Mieszkanie od dewelopera droższe niż używane – nic bardziej mylnego!

0
2403

Planując zakup mieszkania wiele osób ma dylemat – kupić mieszkanie deweloperskie czy może z rynku wtórnego. Często głównym kryterium determinującym podjęcie decyzji jest cena. Czy mieszkania deweloperskie zawsze są droższe niż mieszkania z rynku wtórnego? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że nie!

Mieszkania deweloperskie – koszty

Kupując mieszkanie od dewelopera możesz spodziewać się cen wyższych niż w przypadku gdybyś mieszkanie o takim samym metrażu chciał kupić na rynku wtórnym. Rozbieżności nie są jednak wcale duże. W różnych miastach i regionach kraju różnie to wygląda. Tak jak inaczej wyglądają ceny mieszkań gdy porównujemy Rzeszów z bardzo dużym miastem jak Warszawa, czy Kraków. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nabywasz nowe mieszkanie, zbudowane w nowej technologii, na nowym osiedlu masz pewność, że nie będzie ono tracić, tylko zyskiwać na wartości.

Przeciwnie niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego.

Oszczędzasz na remoncie

Kupując mieszkania deweloperskie możesz od razu przystąpić do jego urządzania. Wybierasz materiały, meble i urządzasz wszystko po swojemu. Mieszkanie z runku wtórnego bardzo często wymaga dodatkowych kosztów. Zanim zaczniesz się urządzać musisz skuć płytki, zmienić podłogi lub inne elementy wyposażenia, które nie podobają ci się. To generuje dodatkowe koszty i pochłania czas.

Podatek od czynności cywilnoprawnych

Kupując mieszkanie z runku wtórnego musisz pamiętać, że czeka cię zapłata podatku. To PCC – czyli podatek od czynności cywilno-prawnych. Jego wysokość to 2% od rynkowej wartości mieszkania, które kupiłeś. Biorąc pod uwagę fakt, że ceny mieszkań to zwykle kwoty sześciocyfrowe – podatek może porządnie dać po kieszeni.

Takich ukrytych kosztów nie ma przy zakupie mieszkań deweloperskich. Tu też płacisz podatek – Vat, ale jest on wliczony w cenę mieszkania – nie jest więc traktowany jako dodatkowy, niespodziewany koszt.

Trudno w to uwierzyć, ale wiele osób które kupiły mieszkanie od innego właściciela nie miało świadomości, że muszą zapłacić podatek. Gdy nagle okazuje się, że muszą dopłacić kilkanaście tysięcy złotych czują rozczarowanie, bo za tą cenę mogli kupić nowe, deweloperskie mieszkanie, które po urządzeniu będzie gotowe do wprowadzenia.

Dlatego powstał ten artykuł, by uświadomić konsumentów, że mieszkania deweloperskie są najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, na teraz i na przyszłość.

Jeśli uważasz podobnie już dziś zacznij szukać swojego własnego, wymarzonego em. Jak zacząć? Wpisz w Google odpowiednią frazę np. deweloperskie mieszkania Rzeszów i znajdź to jedno, jedyne, własne mieszkanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here