Polacy coraz częściej decydują się na zaciąganie pożyczek – nie boją się firm pozabankowych, oferujących pożyczki i kredyty. Niestety, dość często zaciąganie pożyczek przez Polaków wiąże się z wciąż niskim poziomem wynagrodzeń. Pożyczki i kredyty są im potrzebne na zaspokojenie niezbędnych potrzeb. W jakim celu Polacy najczęściej się zadłużają?

W jakim celu Polacy zaciągają pożyczki?

Pożyczki zaciągane w instytucjach pozabankowych, takich jak kredytok.pl, nie wymagają od Polaków załatwienia wielu formalności, tak jak w przypadku kredytów w banku. Osoby składające wniosek o przyznanie pożyczki, w firmie pozabankowej nie są sprawdzaniu w BIKu – nie muszą, więc zbyt długo czekać na otrzymanie gotówki. Przed zaciągnięciem pożyczki, Polacy doskonale analizują swoją sytuację finansową i ewentualne trudności jakie mogą pojawić się podczas jej spłaty. Doskonale wiedzą, więc czy cel na jaki pożyczają pieniądze jest wart załatwiania wszelkich formalności i czy nie przyniesie im problemów. Najczęściej pożyczki pobierane są na remonty mieszkań bądź domów, pomoc bliskim, wyjazdy wakacyjne, kupno samochodu czy też sprzętu RTV i AGD. Wiele osób pożycza również pieniądze w momencie, gdy pojawia się w ich życiu trudna sytuacja finansowa. Jednak w takiej sytuacji, dość dokładnie oceniają oni swoje możliwości związane ze spłatą, tak by nie wpaść w pułapkę kredytową.

Jak Polacy pożyczają pieniądze?

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach Polacy coraz częściej decydują się na zaciąganie pożyczek przez Internet bądź telefon. Pozwala im to zaoszczędzić cenny czas i zminimalizować ilość formalności koniecznych do załatwienia. We wspomnianej firmie, KredytOK, wystarczy wypełnić formularz przez Internet i poczekać na kontakt od doradcy firmy podczas, którego ustalane są wszelkie szczegóły związane z uzyskaniem gotówki. Ustalany jest również termin spotkania w oddziale firmy, w trakcie którego, po okazaniu dowodu osobistego Klient otrzymuje gotówkę. Tak bezproblemowe i szybkie załatwienie formalności sprawia, że Polacy chętniej wybierają niestandardowe rozwiązania na pożyczanie pieniędzy w banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here