Piece wsadowe

Wybór pieca do piekarni jest bardzo istotny. Powinien odpowiadać bowiem charakterowi naszego przedsiębiorstwa. Dobry piec to podstawa smacznych wypieków. Jakie urządzenie spełni nasze oczekiwania? Czym są piece wsadowe?

Piece wsadowe – jakie modele wyróżnimy?

Tego rodzaju urządzenia są stosowane w przemyśle piekarniczym od dziesięcioleci. Na przestrzeni lat uległy one licznym modyfikacjom, dzięki czemu zapewniają one wysoką jakość wypieków. Są też bardzo ekonomiczne. Piece wsadowe różnią się od modeli konwekcyjnych, ale jednocześnie umożliwiają skuteczne wypiekanie innego rodzaju pieczywa. Najczęściej piece wsadowe służą do produkcji chlebów czy bułek o mocnym spodzie. W takich piecach powstają chociażby chleby żytnie. Nie oznacza to jednak, że nie można w nich upiec np. bułek z nadzieniem. Ogromną zaletą pieców wsadowych jest bardzo dobre utrzymywanie temperatury. Pomimo, że do wypieku musi być ona wyższa niż w piecu konwekcyjnym, to utrzymuje się w komorze znacznie dłużej. Ciepło w takiej maszynie jest emitowane ze ścian komór oraz powierzchni kamiennych płyt wypiekowych. Piece wsadowe mogą być także wyposażone w ruchomy trzon. Wówczas możemy korzystać z systemu wyjezdnego lub wewnętrznego. W pierwszym przypadku komora wyjeżdża z pieca na specjalnych prowadnicach. W drugim z kolei załadunek porcji ciasta odbywa się ręcznie.

Piece wsadowe – jak mogą być zasilane?

Producenci przygotowali różne wersje tych urządzeń. Dzięki temu każdy może wybrać wariant najlepiej odpowiadający jego oczekiwaniom. Rozwiązanie to jest więc bardzo praktyczne. Na rynku znajdziemy modele rurowe, elektryczne, termoolejowe, a także cyklotermiczne. Te ostatnie piece są niezwykle funkcjonalne. Specjalne turbiny odpowiadają za równomierne rozprowadzanie ciepła w komorze, co zapewnia równomiernie pieczenie. Temperatura w takich piecach może być także przez nas w prosty sposób modyfikowana. Dzięki temu możemy w nim piec różnego rodzaju pieczywo. Wysokiej jakości piece wsadowe znajdziemy w internecie. Warto sprawdzić oferty polskich dostawców. Tutaj dowiesz się więcej na temat pieców wsadowych https://bakeres.pl/oferta/piece/. Jeśli masz wątpliwości, który wariant wybrać, możesz skorzystać ze wsparcia specjalistów. Dzięki temu Twoja piekarnia będzie miała urządzenie idealne do Twoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here