Pozycjonowanie stron

Jeśli jesteś posiadaczem strony internetowej zapewne zastanawiasz się jak sprawić, aby wyświetlała się ona w wynikach wyszukiwania najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Polsce. W tym artykule omawiamy pokrótce podstawowe założenia SEO, określanego w Polsce mianem pozycjonowania.

Obecnie wyświetlanie się strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google stanowi jeden z ważniejszych sposobów na pozyskiwanie ruchu. Dla wielu firmowych stron oferujących najróżniejsze produkty bądź usługi wyświetlanie się wysoko w Google na określone hasła to wręcz być albo nie być w kwestii prowadzenia biznesu. Rzecz jasna większość właścicieli firm nie orientuje się w temacie pozycjonowania stron w Google, na czym to polega i jak sprawić, aby na określone hasła dana strona internetowa wyświetlała się wyżej niż inne. W celu osiągnięcia dobrych rezultatów zatrudnia się specjalistów od pozycjonowania lub agencje Seo, w których nad pozycjonowanie pracują całe zespoły pracowników.

Pozycjonowanie – na czym to w ogóle polega?

Branża Seo jest stosunkowo młoda, bo liczy sobie niewiele ponad dwadzieścia lat. Pierwsi specjaliści w tym zakresie pojawili się wraz z rosnącą popularnością wyszukiwarki internetowej Google, która prezentowała odpowiedzi na wyszukiwane przez internautów hasła. To oczywiste, że każda firma chciałaby, aby na związane z jej działalnością hasła jej strona internetowa wyświetlała się najwyżej. Przed powstaniem wyszukiwarki Google rzecz jasna istniało już wiele innych wyszukiwarek, które oceniały wartość stron internetowych oraz ich tematykę na podstawie specjalnych wpisywanych na nich meta tagów. Krokiem przełomowym w ewolucji wyszukiwarek było wprowadzenie przez Google systemu oceny domen internetowych na podstawie odnośników do nich opublikowanych na innych stronach internetowych. W podstawowym założeniu mechanizm ten funkcjonuje do dzisiaj. Roboty Google, automatycznie działające programy nieustannie przemierzają miliony, miliardy stron internetowych i zbierają informacje o publikowanych na nich odnośnikach. Na podstawie tych danych jest ustalany ranking popularności stron. W dużym uproszczeniu zatem pozycjonowanie poprzez zdobywanie linków pozycjonujących odbywa się poprzez pozyskiwanie jak najbardziej wartościowych linków. Co to oznacza w praktyce, to w zasadzie temat na dobrą książkę 🙂 . Specjaliści od pozycjonowania, aby zapewnić skuteczność swoich działań nieustannie przeprowadzają testy oraz wzbogacają swoją wiedzę, aby na bieżąco wiedzieć, jakiego typu linki są najskuteczniejsze.

Rzecz jasna pozycjonowana strona musi możliwie jak najwierniej odpowiadać zapytaniom wpisywanym przez użytkowników wyszukiwarki. Dlatego pozycjonowanie zazwyczaj rozpoczyna się od budowy strony internetowej, która będzie przyjazna dla robota Google. Jeśli planujesz tego typu działań dokonać samodzielnie, najlepszym sposobem jest korzystanie z podpowiedzi na oficjalnej stronie Google dla Webmasterów. Można tam znaleźć mnóstwo cennych wskazówek jak stworzyć przydatną dla internautów i czytelną dla robotów wyszukiwarek stronę internetową.

Agencja Seo Nedio
https://nedio.pl/
ul. Tarnogajska 18/105
50-512 Wrocław
E-mail:biuro@nedio.pl
tel.: 535 801 780

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here