Obecnie ze wsparcia 500 plus korzysta kilka milionów dzieci w kraju. Pieniądze te są różnie wykorzystywane przez rodziców. Niektórzy wydają je na bieżące potrzeby, inni oszczędzają na przyszłą edukację pociechy, a jeszcze inni przeznaczają taką dodatkową gotówkę na wakacyjne wyjazdy dla całej rodziny. Jednak nie wszyscy wiedzą, że takie świadczenia mogą być także zabezpieczeniem pożyczki, którą chcemy zaciągnąć. Co trzeba na ten temat wiedzieć?

Gdzie otrzymamy pożyczkę na 500 plus?

Należy oczywiście mieć świadomość, że nie wszystkie instytucje takich kredytów udzielają. Raczej trudno się spodziewać, aby banki były skłonne pożyczać pieniądze na długi okres, kiedy świadczenie jest jedynym zabezpieczeniem. Dlatego większe szanse na otrzymanie gotówki mamy jednak w parabankach. Zasiłek socjalny sam w sobie może pomóc w uzyskaniu małych kwot pobieranych na krótki termin. Z tego względu, szczególnie jeśli zależy nam na czasie, to dobrze jest zwrócić się od razu do firmy, która takie wpływy weźmie pod uwagę. W internecie na przykład znaleźć można rankingi miejsc, w których pożyczka na 500 plus jest jak najbardziej możliwa. Co więcej, dowiedzieć się również można gdzie taki kredyt dostać łatwiej, a gdzie jest nieco trudniej.

500 Plus, a banki

Jeśli wspomniany zasiłek jest tylko jedną z części comiesięcznych przychodów, to banki także przychylniej patrzą na takiego pożyczkobiorcę. Jeżeli takie wpływy brane są pod uwagę, to można na przykład liczyć na większe limity pożyczek. Jednak gdy chodzi o banki, to raczej nie można spodziewać się, że taka sama będzie sytuacja z kredytem hipotecznym. Niestety, ale gdy okres spłaty jest tak długi, to świadczenie pobierane na dziecko do 18 roku życia nie będzie odpowiednim zabezpieczeniem. Natomiast w przypadku każdego innego celu, warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja w konkretnych instytucjach, bo można na tym faktycznie zyskać.

Dobrze jest wykorzystać dodatkowe możliwości, które pośrednio daje program 500 Plus. Obecnie dzięki temu można łatwiej i szybciej zrealizować swoje plany, ale też nie martwić się o konieczność pożyczania pieniędzy od znajomych i rodziny. Dobrą wiadomością jest również to, że tak naprawdę nie ma tutaj kontrolowania wydatków rodzin, które z takich świadczeń korzystają, więc jak najbardziej pieniądze te mogą być między innymi wydane na zobowiązania finansowe tego typu. Natomiast i tak w wielu sytuacjach kredyty te wspierają również potrzeby samych dzieci. Wszak zakup nowego sprzętu do domu, wakacyjny wyjazd, czy remont pokoju to także wydatki, które służą najmłodszym. A przecież często właśnie na tego typu potrzeby zaciągane są chwilówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here