Wysokie wymagania, długo trwające formalności – pozyskanie kredytu w banku nie zawsze jest łatwe. O tym, czy mamy szanse na pozytywną decyzję, decyduje wiele czynników. Często spotykamy się z odmową i jesteśmy zmuszeni z rezygnacji z marzeń o remoncie czy wakacyjnym wyjeździe lub poszukujemy alternatywnych rozwiązań. Od pewnego czasu dużym zainteresowanie cieszą się pożyczki przez Internet, które jeszcze do niedawna nie miały dobrej opinii wśród Polaków.

Pożyczka przez Internet kiedyś

Pożyczki online nie wzbudzały zaufania wśród potencjalnych klientów. Postrzegano je jako niepewne źródło finansowania. Brak weryfikacji klienta, szybkość otrzymania gotówki na konto, ale też konieczność szybkiej spłaty i wysokie oprocentowania powodowały, że z dystansem podchodzono do pożyczek internetowych. Niepewność wywoływały mało skuteczne mechanizmy odpowiadające za bezpieczeństwo danych, a także mechanizmy weryfikacji klienta.

Pojawiały się wątpliwości dotyczące rzeczywistej kwoty spłaty pożyczki, która różniła się od tej obiecanej. W Internecie pojawiały się nie najlepsze opinie o instytucjach finansowych, co było kolejnym czynnikiem mającym wpływ na rezygnację z oferty.

Przez ostatnie lata rynek finansowy przeszedł bardzo wiele zmian. Na rynku pojawiło się wiele wiarygodnych firm, z których ofert korzysta coraz więcej Polaków. Z pewnością jest to spowodowane chęcią zaoferowania klientom pożyczki, która pomogłaby im zrealizować ich cele bądź też przywrócić płynność finansową, gwarantując przy tym bezpieczeństwo transakcji i przejrzystość warunków.

Pożyczka przez Internet dziś

Zmiany są ogromne. Pożyczki online nie ą już postrzegane jako te „niepewne”, co znacznie zwiększyło szanse potencjalnych pożyczkobiorców na pozyskanie odpowiedniej kwoty pieniędzy na dowolny cel. Przykładem jest serwis Kokos.pl. który przedstawia swoim klientom dokładnie i w sposób zrozumiały warunki współpracy. Mogą oni jeszcze przed podjęciem decyzji dowiedzieć się o faktycznych kosztach dodatkowych, jak też samodzielnie określić kwotę i czas spłaty zobowiązania. Weryfikacja klienta przebiega w kilku krokach, a dane osobowe są kodowane, co przekłada się na ich większe bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here