praca na wakacje

Gdy wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, a więc głównie czas, na który czekają dzieci uczący się w przedszkolach, szkole podstawowej czy młodzież gimnazjalna oraz uczęszczająca do technikum, liceum czy szkoły zawodowej, często właśnie młodzi ludzie zastanawiają się nad kilkoma rzeczami. Jedni planują w tym czasie wypocząć, wyjeżdżając ze swoim partnerem czy partnerką na długo wyczekiwane wczasy, inni pragną w tym okresie poświęcić się swoim wielkim pasjom, na przykład zapisując się na szkołę pływania, uczęszczając na siłownię czy fitness, albo po prostu pragną te dwa miesiące spędzić w zaciszu domowym, raz za czasu spotykając się ze swoimi znajomymi w pobliskich pubach czy na imprezie dyskotekowej. Jeszcze inni w nadchodzącym okresie wakacyjnym widzą okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy, a przecież takich możliwości nie mają zwykle w trakcie trwającego przez dziesięć miesięcy roku szkolnego. Niektórzy podejmują pracę w Praca wakacyjna za granicąPolsce, na przykład przy zbiorze owoców, roznoszeniu ulotek czy dorywczej pracy na poczcie w charakterze listonosza. Inni idą krok dalej, decydując się na pracę wakacyjną za granicą. Decyzja ta zwykle wiąże się z wydatkami, a korzyści finansowe czasem są jedną wielką niewiadomą.

 

Zwolennicy i przeciwnicy wyjazdu zagranicznego

Zanim młodzi ludzie otrzymają swoje wynagrodzenie za pracę wakacyjną za granicą, muszą liczyć się z początkowymi wydatkami. Taki wydatek czeka ich na pewno w świetle przejazdu, a czasem przelotu samochodowe do wybranego przez siebie państwa, w którym podejmą wyczekiwaną pracę. Zwykle jest to wydatek rzędu kilkuset złotych. Niektóre osoby mają na przykład za granicą kogoś z rodziny, u kogo zamieszkają podczas zagranicznego pobytu. Jednak osoby, które wyjeżdżają na własną rękę, muszą wynająć sobie jakieś mieszkanie. A przecież trzeba pamiętać, że w takich państwach jak Niemcy, Francja czy nawet pobliska Słowacja waluta euro spędza często sen z powiek polskim obywatelom. Zatem mówimy tutaj o wydatku kilkuset euro  na wynajęcie mieszkania. Do tego dochodzi jedzenie, picie, a często również przejazdy busem czy autokarem do wyznaczonego miejsca pracy. To główne argumenty przeciwników pracy wakacyjnej za granicą. Jednak głównym argumentem zwolenników zagranicznego wyjazdu jest fakt, że w ciągu miesiąca pracy w obcym kraju mogą zarobić tyle, ile niejedna osoba podczas ciężkiej pracy w Polsce. Oczywiście wszystko jest uzależnione od tego, co będą robić i jaką stawkę godzinową zaproponuje im dana firma.

 

Różne formy pracy

Pracować za granicą można na tak zwanym zmywaku, a za tę pracę często można otrzymać znacznie większe wynagrodzenie niż w Polsce na stanowisku kierownika w dowolnej firmie. Można też zatrudnić się jako pomoc domowa, pomoc przy starszej, schorowanej osobie czy na przykład zatrudnić się w jakieś firmie ogrodniczej. Wachlarz możliwości jest dowolny i można pracę dopasować pod samego siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here