Proste rozwiązania dla małych mieszkań – okna przesuwne

Małe, a nawet bardzo małe mieszkania to wyznacznik naszych czasów. Coraz mniej mieszkańców dużych miast, a zwłaszcza młodych ludzi stać na duży metraż. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się rozwiązania, które pozwalają na oszczędność miejsca w małych przestrzeniach. Do nich należą między innymi okna przesuwne.

Zastosowanie okien przesuwnych w małej przestrzeniach

Małe przestrzenie to bardzo często wyzwanie dla osób, które zajmują się ich urządzaniem. Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań jest wymiana okien i drzwi na przesuwne. Co można na takiej wymianie zyskać? Okna przesuwne przede wszystkim sprawiają, że nie jest potrzebna przy nich duża, wolna przestrzeń.

W klasyczny rozwiązaniu, czyli w przypadku okien uchylnych, otwierają się one do środka mieszkania, a więc parapet przed oknem musi w dużej mierze pozostać pusty, czyli przestrzeń pozostaje przez większość czasu niezagospodarowana. Zastosowanie okien przesuwnych pozwala na jej wykorzystanie do innych celów.

Okna przesuwane i możliwości jakie dają

Zastosowanie przesuwnych okien i drzwi pozwala na stworzenie przestrzeni przy samym oknie, która będzie zagospodarowana w dowolny sposób. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie tam na przykład dowolnego mebla, blatu, czy jakiegokolwiek elementu wystroju. Otwarcie drzwi przesuwnych prowadzących na przykład na taras pozwala na uzyskanie o wiele bardziej komfortowego przejścia, które nie jest tak bardzo ograniczone pod względem rozmiaru jak drzwi balkonowe tradycyjne.

Wybór przesuwnych okien i drzwi balkonowych pozwala również na zaprojektowanie zdecydowanie bardziej nowoczesnego i przyjaznego dla użytkowników wnętrza. Tego typu rozwiązanie sprawia, że przestrzeń zyskuje wygląd o wiele lepiej przemyślanej i zaprojektowanej.

Czy okna tego typu są tak samo dobre jak okna uchylne?

Okna przesuwne wykonywane dzisiaj dają takie same możliwości jak okna uchylne. Wątpliwość budzi u kupujących najczęściej szczelność tego rodzaju okien. Jak pokazuje doświadczenie nowoczesne rozwiązania w tym zakresie pozwalają na uzyskanie okien o bardzo wysokim współczynniku szczelności.

Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza jeżeli celuje się w jak największą energooszczędność mieszkania. Stopień izolacji okien ma znaczenie również w dużych miastach, w których pozwalają na znaczne zmniejszenie hałasu dochodzącego do wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here