Ogromny, nieograniczony potencjał Internetu w połączeniu ze wzrostem wykorzystania telefonów komórkowych przyczynił się do rozwoju branży eCommerce w Polsce. Dzisiaj firmy mogą łatwo dotrzeć do większej liczby użytkowników i szerszego rynku docelowego za pomocą funkcjonalnych sklepów internetowych, takich jak https://www.idosell.com/pl/shop/.

W tradycyjnych sklepach klienci zwykle są wyłącznie regionalni, a liczba jest ograniczona w zależności od liczby mieszkańców w okolicy. eCommerce eliminuje tę barierę, ponieważ klienci mogą robić sklepy w dowolnym sklepi online w całej Polsce, jak i z dowolnego miejsca na świecie. Jest naprawdę wiele powodów, które sprawiają, że Polski rynek eCommerce rozwija się w tak szybkim tempie. Spojrzymy na te najważniejsze.

Ruch mobilny a rozwój polskich e-sklepów

Obecnie 50% ruchu w sieci generowane jest ze smartfonów i tabletów. Wraz z rozwojem mobilnych, elastycznych, adaptacyjnych stron internetowych należących do Polskich przedsiębiorców, doświadczenia zakupowe klientów znacznie się poprawiły w ciągu ostatnich kilku lat, napędzając sprzedaż.

Kolejna kwestia – zdolność konsumentów do wyboru sposobu zakupu, odbioru towarów i wymiany jest znaczącym czynnikiem przyczyniającym się do sukcesu handlu elektronicznego. Polacy naprawdę lubią mieć wybór, a dzięki doświadczeniu wielokanałowemu klient może wybierać różne opcje, odpowiadające jego indywidualnym potrzebom, takie jak zakupy online i zakupy w sklepie lub zwroty zakupów w sklepie internetowym.

Omni-channel ułatwia też polskim klientom dokonywanie transakcji online i oferuje elastyczność polegającą na możliwości bezproblemowej integracji z marką w fizycznej lokalizacji, jeśli jest to konieczne lub preferowane przez kupującego.

Wszechobecna dostępność do dóbr – dzięki e-sklepom

W dzisiejszym świecie artykuły spożywcze i inne produkty można kupić online i dostarczyć do domu konsumenta nawet w ciągu godziny! Nasze polskie społeczeństwa, które potrzebuje natychmiastowej gratyfikacji, przyczyniło się mocno do sukcesu firm eCommerce. Dzisiaj klienci oczekują towarów lub usług dostarczanych w wygodny i terminowy sposób – a nasz krajowy e-rynek im to z sukcesem zapewnia.

Tak samo, jeśli chodzi o produkty specjalistyczne i niszowe. Sklepy w branży eCommerce spełnił potrzeby konsumentów w zakresie dostarczania wysoce wyspecjalizowanych i niszowych produktów, które wcześniej były trudne do pozyskania na miejscu. Niszowe witryny i sklepy internetowe, które zapewniają produkty, jakie normalnie na lokalnym rynku trudno znaleźć – napędzają znaczną część dzisiejszej, krajowej sprzedaży online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here