Studia geodezyjne

W sytuacji, gdy coraz większymi krokami zbliża się dla mlodych osób egzamin maturalny, wówczas pojawia się pytanie – co dalej. Czy wybrać studia czy też zdecydować się od razu na dobrze płatną pracę zawodową. A jeśli jednak studia, to jaki kierunek. Oczywiście każdy z dokonanych wyborów powinien być indywidualny i zalecane jest, aby dotyczył ściśle zainteresowań danej osoby, a nie był wybierany na życzenie rodziców czy znajomych. Wiadomo przecież,że osoba wysportowana, interesująca się biernie sportem, a czynnie osiągająca jednocześnie bardzo dobre wyniki, nie powinna wybierać dalszego kształcenia na studiach na kierunkach polonistycznych czy matematycznych, ale winna wybrać na przykład studia na akademii wychowania fizycznego. Studia wybierane są również w zależności od charakteru zainteresowanej osoby.

Charakter wyznacza kierunek studiów

Studia geodezyjneJeśli jesteś osobą dokładną, cenisz w sobie solidność, a na dodatek wykazujesz się bardzo dużą wyobraźnią przestrzenną, wówczas powinieneś zdecydować się na studia geodezyjne. Trzeba przyznać, że geodezja należy do tak zwanych przyszłościowych zawodów. Taka osoba powinna kochać również pracę w terenie, a kontakty z innymi osobami nie mogą stanowić żadnej, nawet najmniejszej bariery. Studioa geodezyjne z pewnością są dużym wyzwaniem, ale równie dobrze możemy tak powiedzieć o innych kierunkach. Zawsze nauka i praca zawodowa to jedna wielka niewiadoma związana z mniejszym lub większym ryzykiem. Nie można również zapomnieć o istotnym fakcie , że geodezja jest nauką niejako powiązaną z takimi dziedzinami nauki jak  geometria, geografia czy też matemata, a więc z przedmiotami ścisłymi. Dlatego oprócz zdobycia wymaganej liczby punktów na maturze bardzo ważne jest to, aby decydując się na studia geodecyzje osiągać przez trzy lata właśnie z tych przedmiotów dobre wyniki w postaci ocen, które przecież pojawią się na świadectwie maturalnym zaniesionym do przyszłej, potencjalnej szkoły wyższej. Na podstawie egzaminu oraz zdobytych ocen rekrutujący akceptować będą zgłoszenia od przyszłych studentów.

Ważne przedmioty

Jeśli ostatecznie zdecydujesz się na studia geodezyjne, wówczas musisz przygotować się, że w rozkładzie zajęć spotkasz się z takimi przedmiotami jak fizyka, rysunek techniczny, geodezja satelitarna, mapy numeryczne, astoronomia geodezyjna. Nie można również zapominać o tym, iż zwykle każda szkoła wyższa ma inny system w tworzeniu procedury rekrutacyjnej. Na przykład w placówkach stawiających na rekrutację odbywającą się na podstawie listy rankingowej do najbardziej istotnych należą wszystkie przedmioty ścisłe, geografia, a także języki obce. Zatem zanim złożysz papiery na wybrane przez sobie studia, warto dowiedzieć się, jakimi kryteriami kieruje się placówka podczas rekrutacji. Tak, byśmy potem nie żałowali swojego wyboru – a wręcz przeciwie, źle będzie ię czuła w danej szkole wyższej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here