System rekrutacji – zalety płynące z użytkowania

System do rekrutacji coraz częściej jest wykorzystywany przez małe i duże firmy oraz agencję pracy. Pozwala usprawnić cały proces zatrudnienia, od przygotowania ogłoszenia, aż po pozyskanie nowych pracowników. Intuicyjna konstrukcja oraz liczne przydatne funkcje umożliwiają w szybkim czasie optymalizację pracy działu HR. Wdrożenie systemu rekrutacji wiąże się z szybkim i przyjemnym szkoleniem rekruterów, po którym wszyscy pracownicy działu zasobów ludzkich są w stanie sprawnie korzystać z systemu. Ponadto kierownictwo decydujące się na wprowadzenie systemu do rekrutacji do swojej firmy otrzymuje stałe wsparcie oraz pomoc ze strony opiekunów systemu.

System rekrutacji pozwala znacząco usprawnić proces pozyskiwania nowych pracowników. Buduje pozytywny wizerunek firmy, zwiększa zainteresowanie ofertą i dociera do większej liczby kandydatów. Rekruterzy korzystający z systemu mogą fachowo zarządzać ofertami pracy (umieszczanie ogłoszeń na  stronach firmowych, portalach, serwisach i social media), mają możliwość łatwiejszej komunikacji, prostszego dodawania, usuwania i aktualizowania danych oraz nieskomplikowanego wyłaniania talentów.

Spójny i pozytywny wizerunek Twojej firmy

System rekrutacji umożliwia przygotowanie profesjonalnych ofert pracy. Spersonalizowane i nietypowe ogłoszenia budują spójny i pozytywny wizerunek firmy. Dodatkowo zwiększają jej rozpoznawalność i wzbudzają zainteresowanie kandydatów. Możliwość korzystania z bogatej szaty graficznej i szablonów ogłoszeń pozwala przygotowywać fenomenalne i zwracające uwagę oferty pracy. Rekruterzy z łatwością mogą zaprojektować ofertę dla konkretnego stanowiska pracy (wygląd oferty i formularza, treść wiadomości). Dodatkowo nowe ogłoszenie jest integrowane z zakładką Kariera poprzez widget lub API, dzięki temu każda oferta dodana w systemie automatycznie pojawia się na stronie firmowej. Ponadto osoby zatrudnione w dziale HR mogą swobodnie wykorzystywać tagi w szablonach, automatycznie wysyłać wiadomości z podziękowaniem oraz korzystać ze zbiorowej komunikacji.

Dotarcie do większego grona potencjalnych kandydatów

System do rekrutacji pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych pracowników. Osoby korzystające z systemu mogą publikować ogłoszenia w szybszym czasie i na wielu mediach jednocześnie (zakłada Kariera na stronie firmy i intranetu, portale ogłoszeniowe, social media, udostępnianie informacji o rekrutacji wśród pracowników). Ponadto system rekrutacji jest zintegrowany z OLX, dzięki temu rekruterzy nie muszą kopiować treści do formularza na portalu (system automatycznie publikuje ogłoszenia, pozwala na bezpośrednie rozliczenia z OLX i dostarcza raporty z publikacji).

Efektywniejsza współpraca z biznesem

Za pomocą systemu do rekrutacji można zwiększyć efektywność poszukiwania kandydatów wykorzystując współpracę z biznesem na etapie zgłaszania wakatów. Proste tworzenie projektów na podstawie zgłoszeń, monitorowanie powodów zatrudnienia, udostępnianie menedżerom danych o kandydatach i innych informacji na każdym etapie procesu. Możliwość szybszej realizacji projektów, dzięki wspólnym notatkom, rekomendacjom, ocenom i czytelnym raportom.

Reasumując system rekrutacji pomaga znacząco usprawnić funkcjonowanie działu HR. Pozwala odciążyć rekrutów i menedżerów, a także umożliwia efektywniejszą selekcję kandydatów. Więcej szczegółowych informacji odnośnie działania systemu rekrutacyjnego można dowiedzieć się na elevatosoftware.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here