Szklana dekoracja ścienna

Szkło kojarzy się z delikatnym, kruchym materiałem, Okazuje się jednak, że jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Projektanci oraz dekoratorzy wnętrz chętnie wplatają szklane elementy do urządzania wnętrz mieszkań, domków, biur czy urzędów.

Zalety szklanych elementów

Szkło jest tworzywem, które nadaje elegancji pomieszczeniu. Co więcej łatwo się je czyści, nie wymaga stosowania specjalistycznych środków i jest odporne na uszkodzenia. Wysokiej jakości szkło jest bardzo wytrzymałe, rzadko kiedy pęka, trudno je zarysować lub zniszczyć. Szkło jest często wybieranym produktem dekoracyjnym również z tego względu, że przez długi czas zachowuje nieskazitelny wygląd. Dodatkowym atutem jest to, że szkło jest ekologicznym produktem, który można przetwarzać w nieskończoność, co nie wpływa bardzo toksycznie na środowisko. Zamiast wyrzucać je na śmietnik, można oddać je do utylizacji i firma szklarska, taka jak Pan Szklarz wykorzysta je do produkcji czegoś innego. Oprócz praktycznych właściwości szkła, nie można zapomnieć również o jego walorach estetycznych. Im więcej szklanych rozwiązań, tym pomieszczenie, dzięki dochodzącemu naturalnemu światłu, jest jaśniejsze. Wykorzystując te cechy szkła, dekoratorzy wnętrz chcąc optycznie powiększyć pomieszczenie albo po prostu rozjaśnić przestrzeń, stosują szklane ścianki działowe. Ze względu na łatwość czyszczenia, szklane elementy są dodatkiem często stosowanym w kuchni. Szczególnie w pomieszczeniu, w którym regularnie przygotowuje się posiłki, ważne jest zachowanie higienicznych warunków. Do dekorowania ścian kuchennych dosyć często używa się szkło laminowane. Jest ono idealnym rozwiązaniem dla miejsc, które narażone są na działanie wody, tłuszczu lub powstawanie różnego rodzaju plam. Szkło laminowane stosowane jest jako produkt zastępczy zamiast płytek ściennych.

Czym jest szkło laminowane

Szkło laminowane jest bezpiecznym rodzajem szkła, inaczej nazywane szkłem VSG. Wyjątkowość tego rodzaju szkła polega na tym, że dwie tafle szkła sklejone są ze sobą specjalną folią. Sprawia to, że nawet gdyby doszło do rozbicia tego typu szkła, to jego kawałki nie rozpadają się po całym pomieszczeniu, tylko pozostają przyklejone do folii. Nie ma potrzeby więc obawiać się skaleczenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli w mieszkaniu przebywają małe dzieci. Szkło laminowane, oprócz barwy bezbarwnej i mlecznej, występuje w wielu kolorach, a nawet w różnych wzorach.

Płytki szklane w kuchni

Ciekawą opcją jest zastosowanie w kuchni, zamiast zwykłych płytek ściennych, szklanych płytek lub paneli. Jak czytamy na Binglass.pl dekoratorzy wnętrza stosują tego rodzaju szklane rozwiązania szczególnie w miejscach, które wyjątkowo często narażone są na zabrudzenia. Jednym z takich miejsc jest przestrzeń ścienna, między blatem kuchennym a wiszącymi szafkami. Często na blacie znajduje się również kuchenka indukcyjna lub gazowa, gdzie podczas codziennego gotowania, z reguły dochodzi do zabrudzeń, powstawania tłustych plam i zachlapań. Szklane panele lub płytki ścienne sprawiają, że przestrzeń tę dosyć łatwo utrzymać w czystości. Poza tym panele ścienne występują w formie tafli szklanej, co sprawia, że nie mają fug, które z reguły są trudne do utrzymania ich w czystości. Żeby fugi wyglądały czysto, trzeba je regularnie szorować. Zastosowanie szklanego panelu zaoszczędzi nam tej nieprzyjemnej pracy. Inną zaletą jest to, że tego rodzaju praktyczna dekoracja optycznie powiększa pomieszczenie, a kuchnie w blokach często są malutkie i nieustawne. Z tego względu wiele osób decyduje się na wykorzystanie tej praktycznej, szklanej dekoracji.

Ozdobne panele ścienne

Szklane panele ścienne, oprócz praktycznych funkcji, pełnią również funkcję dekoracyjną. Ta szklana forma ozdoby pozwala na wykorzystanie nowoczesnego motywu, który ożywi wnętrze, korzystnie wpłynie na jego wygląd. Firmy szklarskie realizują wiele pomysłów klientów i dostosowują motywy do gustów właścicieli mieszkań. Dzięki temu nowoczesne wnętrza nabierają jeszcze większej klasy. Kuchenne panele ścienne występują w przepięknym wzornictwie i bogatej kolorystyce. W porównaniu z ozdobnymi tapetami są trwalsze, odporniejsze na wilgoć i zabrudzenia. Jeśli przyblatowy panel zostanie profesjonalnie, dokładnie i estetycznie wykonany oraz zamontowany, to będzie przepiękną dekoracją, z której będziemy cieszyć się przez długie lata. Wiele osób decydując się na panele szklane wybiera również dodatkową praktyczną ozdobę, jaką jest oświetlenie LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy dodatkowe, klimatyczne oświetlenie pod blatem, które szczególnie wieczorem, nadaje kuchni przytulnego charakteru.

Szklane płytki lub panele ze szkła laminowanego są bardzo nowoczesną dekoracją. Są one bardzo chętnie stosowane przez właścicieli niewielkich pomieszczeń, którym zależy na optycznym powiększeniu przestrzeni. Laminowane szkło zastosowane w panelach ściennych, jest bardzo bezpiecznym szkłem, które jest wyprodukowane w taki sposób, że nawet, gdyby doszło do jego stłuczenia, to nikt nie powinien się skaleczyć. Można więc z całym przekonaniem powiedzieć, że jest to bardzo ciekawa forma dekoracji ściennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here