tester

W różnych firmach zajmujących się branżą tematyczną IT poszukiwani są pracownicy, którzy na co dzień  zajmują się weryfikacją poprawności kodu. Jest to w pewnym sensie grupa należąca poniekąd dla osób pracujących na  stanowiskach związanych z tworzeniem oprogramowania. Jednak weryfikatorzy kodu, którzy są popularnie nazywanymi testerami  oprogramowania są pewnym mostem, który tworzy jedną całość pomiędzy programistami a ostatecznym użytkownikiem wybranego produktu. Warto przecież pamiętać, że właśnie osoby pracujące jako testerzy starają się zidentyfikować powstałe niedociągnięcia czy błędy. Bowiem jeśli takie błędy nie zostaną wcześniej wykryte, to może dojść do niechcianej przez nikogo sytuacji, kiedy to błędy znacznie wpłyną na użyteczność danego programu. Aby dana Tester oprogramowania zarobkiosoba mogła zacząć pracować jako tester oprogramowania, musi dobrze znać się na temacie, gdyż wychwycenie powstałych błędów wymaga odpowiedniej wiedzy ze strony testera, a więc ściślej mówiąc osoby odpowiadającej za ostateczną wersję danego programu. A wiadomo, że każdy właściciel będzie cenił sobie osobę, która taki błąd wykryje i nigdy nie dopuści do jakiegokolwiek niedociągnięcia.

Dodatkowa premia za osiągnięcia

Decydując się na pracę na stanowisku testera oprogramowania zarobki nie od razu mogą być satysfakcjonujące. Zwykle taka osoba jest zatrudniana na okres próbny na tak zwaną umowę śmieciową, a więc na umowę o dzieło czy umowę zlecenie. Wówczas gdy się ostatecznie sprawdzi na tym stanowisku, wówczas otrzymuje umowę o pracę w pełnym wymiarze czasowym oraz szansę na osiągnięcie ewentualnej dodatkowej premii za swoje osiągnięcia, a więc dobre i skuteczne testowania danego produktu. A jeśli chodzi o wynagrodzenie dla testerów oprogramowania zarobki te mogą wydawać się bardzo atrakcyjne. Oczywiście zarobione środki finansowe są ostatecznie uwarunkowane od realizowanej treści pracy.

Zarobki testera oprogramowania

Praca testera oprogramowania dzieli się przede wszystkim na testera manualnego, testera automatycznego, koordynatora zespołu testerów oraz kierownika grupy testerów. Manualny tester oprogramowania, według statystyk znalezionych w sieci internetowej, zarabia miesięcznie około pięciu tysięcy złotych. Tester automatyczny może liczyć na wynagrodzenie sięgające około siedmiu tysięcy złotych, a z kolei pensja koordynatora zespołu testerów dochodzi do kwoty dziesięciu tysięcy złotych. Natomiast kierownik testerów może zarobić nawet kwotę w wysokości około piętnastu tysięcy złotych. Podane kwoty są w wysokości brutto, ale trzeba przyznać, że zarobki w branży testerów są zdecydowanie powyżej średniej krajowej, która wynosi powyżej trzech tysięcy złotych, a więc tester oprogramowania zarobki otrzymuje na całkiem dobrym, satysfakcjonującym poziomie, która pozwala godnie żyć, a często nawet pozwala na życie w luksusie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here