Nie da się ukryć, że transport stanowi spory procent polskiego PKB. Jak sytuacja wygląda na Pomorzu? W których miastach najlepiej szukać firmy logistyczno-przewozowej?

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z usług firm transportowych, chcąc przewieźć jakieś swoje towary. A z drugiej strony – na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących takie usługi. Jeżeli chodzi o tereny województwa pomorskiego – na prowadzenie wychodzą dwa główne ośrodki – Gdynia oraz Gdańsk.

1. Gdynia – nie tylko port!

Jeżeli chodzi o usługi transportowe Gdynia od zawsze kojarzona była głównie z transportem morskim. Rzecz od pewnego czasu zaczyna ewoluować. W tym ponad 240-tysięcznym mieście powstaje i rozwija się z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw powiązanych z tą gałęzią gospodarki.

Mowa tu nie tylko o firmach stricte transportowych. Należy zauważyć również istnienie przedsiębiorstw zajmujących się działami pośrednimi i graniczącymi. Zaliczyć do nich można spedycję czy logistykę. Zazwyczaj jednak zajmują się one nie tylko transportem drogowym, lecz – mając na uwadze ich położenie – również morskim.

2. Gdańsk – nie taki średniowieczny

Gdy ktoś wypowie przy nas nazwę Gdańska, przed oczami pojawia nam się urokliwa starówka z żurawiem, Motławą i Sołdkiem stojącym przy jej brzegu. Miasto kojarzymy dość średniowiecznie, często zapominając, że posiada ono również spore zaplecze nowoczesne i innowacyjne. Także w dziedzinach powiązanych z transportem.

Jak podają statystyki – w samym roku 2016 do Portu Gdańsk dotarło około pół miliona samochodów ciężarowych. Taki wynik pozwala stawiać Gdańsk naprawdę wysoko w klasyfikacji. Mimo bowiem, że transport Gdynia osiąga coraz lepsze wyniki i jest bardzo wszechstronny, to Gdańsk odnotowuje największy ruch transportowy.

Warto mieć na uwadze te dane i pamiętać również o tym, że sporo prywatnych firm transportowych oferuje swoje usługi, stacjonując właśnie w tym mieście. Nie da się ukryć, że transport Gdańsk zaczął święcić swoje złote lata. Oby trwało to jak najdłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here