Dodatkowa gotówka w portfelu

W momencie, kiedy będziemy posiadali trochę dodatkowej gotówki, może przyjść nam do głowy, aby ją zainwestować. W końcu, trzymając pieniądze w przysłowiowej skarpecie czy na zwykłym koncie w banku, tak naprawdę nie tylko nic nie zyskujemy, ale przeciwnie – wraz z upływem czasu możemy sporo stracić. Wszystko to z powodu inflacji, która sprawia, że za dzisiejsze 1000 złotych za kilka, kilkanaście lat znacznie mniej będzie można kupić. Dlatego też inwestować warto, jeśli nie dla zarobki, to chociaż po to, aby zmniejszyć negatywne skutki inflacji. Tylko w co inwestować?

Nieruchomości

Nieruchomości to swego rodzaju klasyka, którą na listach najlepszych celów inwestycyjnych znajdziemy już od lat. Nie bez powodu – bez posiadania ogromnej wiedzy sporo można na nieruchomościach zarobić, i to na różne sposoby. Mieszkanie można wynajmować, ale też sprzedać z zyskiem, czy to od razu, czy po wykonaniu remontu w celu podniesienia jego wartości.

Ceny mieszkań są obecnie stosunkowo wysokie i cały czas rosną, w związku z czym, jeśli uda nam się wejść w posiadanie jakiegoś w okazyjnej cenie (ponieważ na przykład dotychczasowy właściciel będzie chciał sprzedać je jak najszybciej i zejdzie z tego powodu z ceny), stopa zwrotu może być bardzo imponująca, przy stosunkowo niskim ryzyku.

Kruszec

Inwestycja w złoto (i inne kruszce) jest ciekawą opcją, zwłaszcza w czasach niestabilności gospodarczej, społecznej i militarnej. W razie jakichkolwiek konfliktów międzynarodowych, można się spodziewać, że jego wartość podskoczy dramatycznie, natomiast jest mało prawdopodobne, aby ceny kruszcu bez szczególnego powodu się obniżyły. Dlatego jest to dość bezpieczna inwestycja, ale nie gwarantuje ona ogromnego zwrotu.

Więcej tego typu ciekawostek znajdziesz na przykład tutaj: http://www.ferdeksklep.pl/.

Domeny internetowe

Domeny internetowe są często tanie jak barszcz – jednak nie wszystkie. Ciekawe, proste czy intuicyjne nazwy (czy po prostu takie, które jakaś firma później wybierze na nazwę swojej działalności i w związku z tym będzie jej zależeć na wejściu w posiadanie konkretnej domeny) mogą w rzeczywistości być warte krocie, dlatego też warto się nimi zainteresować.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.ferdeksklep.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here