w co zainwestować 10000

Sposób inwestowania dziesięciu tysięcy złotych można wybrać, kierując się przynajmniej dwoma aspektami. Jeżeli miałoby to być inwestowanie najbardziej bezpieczne, gwarantowane, to wystarczyłoby złożenie tej kwoty na lokacie w banku i cierpliwe oczekiwanie – wieloletnie – na kapitalizację odsetek. Taka forma inwestycji nie pociąga za sobą żadnych czynności, wystarczy po prostu zdeponować pieniądze w banku.

Innym wariantem inwestowania dziesięciu tysięcy może być taki rodzaj, który niesie ze sobą mniejsze lub większe ryzyko. Jeżeli przy pełnej świadomości ryzyka utraty kapitału, ktoś podejmuje decyzję o inwestowaniu pieniędzy, to z jednej strony musi liczyć się z realnym zagrożeniem, z drugiej natomiast ma większe pole manewru.

Za dziesięć tysięcy złotych może kupić grunt i po przygotowaniu działki rekreacyjnej lub budowlanej, będzie mógł sprzedać ją z zyskiem, tak przynajmniej wyglądałoby to w teorii. W rzeczywistości wiele może się zmienić.

Obarczone ryzykiem będzie też inwestowanie na rynku Forex lub nabycie akcji na giełdzie papierów wartościowych. Tych pieniędzy starczyłoby na zakup jednej lub dwóch sztabek złota, ale inne alternatywne rozwiązania już raczej nie wchodzą w grę (dzieła sztuki, wina, alkohole) – zbyt mała kwota.

Dziesięć tysięcy złotych można poza tym zainwestować, korzystając z ofert biur maklerskich, które proponują różnorodne fundusze inwestycyjne. W tym ostatnim przypadku dobrze byłoby wyjść z założenia, że inwestycja będzie długoterminowa, nawet kilkuletnia, ponieważ dawałoby to szansę na odrobienie ewentualnych strat.

Posiadając dziesięć tysięcy złotych, można zastanowić się nad otworzeniem własnej firmy i zainwestowaniem w działalność gospodarczą. Jedną z opcji będzie na przykład sklep internetowy, pod warunkiem, że strona internetowa będzie profesjonalnie przygotowana.

Wybór może być trudny, który z wariantów wybrać – bezpieczny czy bardziej ryzykowny – jednak perspektywa większych zysków kusi, a to nie zawsze jest tak pięknie, jak by się mogło wydawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here