kryptowaluta

Wirtualne pieniądze. Co to takiego? W Polsce to pojęcie pojawia się rzadko, zwykle tak mówimy o pieniądzach, które są na koncie, a których nie widzimy, nie dotykamy. Czy na pewno pojęcie wirtualnych pieniędzy oznacza taki stan rzeczy? Niekoniecznie. Pod pojęciem wirtualnych pieniędzy mamy na myśli kryptowaluty. Samo pojęcie pojawiło się w sumie niedawno, dokładnie dziesięć lat temu, a więc w dwa tysiące ósmym roku. Jako definicję krypto walut podaje się rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Inwestowanie zawsze jest ryzykowne, nie inaczej ma się rzecz w inwestowanie w kryptowaluty. Osoby, które inwestują, są jednoznacznie narażeni na ryzyko, które wynika ze zmian kursów, jak też utraty swoich wirtualnych aktywów. Rynek zatem opiera się na spekulacjach, a więc trudno przewidzieć jakiekolwiek zmiany notowań. Systemy informatyczne w żadnym stopniu nie mogą się porównywać do systemów bankowych, bowiem posiadają dużo mniejsze pole zabezpieczeń.

 

Nowe, nieznane pojęcie

Wirtualne pieniądzeZjawisko wirtualnej waluty jest w Polsce pojęciem nowym, które nie każdy potrafi wytłumaczyć. Na świecie pojęcie to zaczęło funkcjonować w dwa tysiące osiemnastym roku, kiedy to rozpoczął się jeden z największych w historii kryzys finansowy. Waluty zdecydowanie traciły na swojej wartości, więc poczyniono pewne ruchy, które miały zatrzymać ten negatywny stan rzeczy. Pierwsze takie ruchy mogliśmy  zaobserwować w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, jakim jest Grecja, która wtedy była krajem niesamowicie zadłużonym. Tak bardzo zadłużonym, że  wymyślili system opierający się na wymienianie na towary i usługi, a więc tak zwany barter. Wirtualne pieniądze, do których zaliczyć można Bitcoin również wygenerował się w roku 2008, a jego twórcą został Satoshi Nakamoto. Jest duże prawdopodobieństwo, że za ostatecznie osiągniętym sukcesem bitcoinu nie stoi jedynie ta wyżej wymieniona osoba, lecz pewna grupa osób, które znały się na tamten czas na programowaniu i biegłe poruszała się w świecie marketingu.

Ciekawy, oryginalny pomysł

Jednak na początku istnienia wirtualnej waluty jej przyszłość nie rysowała się kolorowo, gdyż  notowania Bitcoina były bardzo. Jednak okazało się, że sukces rodzi się tak naprawdę w bólach i potem już było tylko lepiej. Obecnie ta waluta jest walutą coraz bardziej rozpoznawalną na całym świecie, a licząc się z nią najbardziej prestiżowe i poważane na świecie instytucje finansowe. Bitcoin jest tak naprawdę układanką kilkudziesięciu znaków, pod którymi znajduje się zaszyfrowany kod. Zatem samej waluty nie widzimy, nie można jej dotknąć i ocenić jej wyglądu. Można więc powiedzieć, że ta waluta to pewna abstrakcja, gdyż nie widzimy jej i do końca nie rozumiemy tematu wirtualnej waluty, a przynosi ogromne zyski i jest rozpoznawalna na całym świecie. W Polsce również małymi krokami temat tej waluty pojawia się w rozmowach przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here