Do niedawna, kiedy ktoś chciał wymienić pieniądze, to standardowo korzystał z kantoru stacjonarnego bądź z banku. Natomiast, w tej chwili można skorzystać z tego, co mają do zaoferowania kantory online i mieć pewność, że faktycznie są to korzystne dla konsumenta transakcje.

Wiarygodne serwisy

Serwisy, które oferują taką możliwość jak wymiana walut przez Internet to serwisy bezpieczne i wiarygodne. Działają w Polsce od kilku lat, co oznacza, że mają już swoją renomę. Korzystać z kantorów online powinny zwłaszcza osoby, które wymienią gotówkę cyklicznie, ponieważ sporo na tym one zyskają. Aczkolwiek, pojedyncze transakcje wymiany walut są również korzystne. Wystarczy jedynie posiadać dwa konta: w walucie rodzimej i konto walutowe, aby móc skorzystać z usług w kantorze online. Można wówczas spodziewać się wymiany walut bez spreadu, czyli bez różnicy pomiędzy kupnem, a sprzedażą. Przekazy pieniężne w wybranych kantorach, takich jak Trejdoo mogą odbywać się  bez rachunku walutowego i z bardzo niską opłatą za przelew. Escrow jest bez kosztów pośrednika, a za to w ramach internetowego rachunku powierniczego. Konkretne kursy można zarezerwować z wyprzedzeniem lub opóźnieniem oraz posługiwać się kartą prepaid oraz kartą walutową. Nad kantorami online czuwa nadzór Komisji Nadzoru Finansowego i zewnętrzni audytorzy, co oznacza, że warto korzystać z tego świadczenia i nie obawiać się absolutnie straty pieniędzy.

Co jest jeszcze ważne?

Poza wspomnianymi walorami stricte biznesowymi, liczy się również to, że wymieniając pieniądze online nie trzeba obawiać się kradzieży, co może się przydarzyć, kiedy będziemy wracać do domu z kantoru stacjonarnego. Poza tym, jest to spore zaoszczędzenie czasu, gdyż nie trzeba wychodzić z domu. Co więcej, pieniądze można wymieniać całą dobę, co również czasami jest nie bez znaczenia. W świetle podanych zalet internetowej wymiany walut można spodziewać się, że usługa ta w Polsce będzie coraz popularniejsza. Zwłaszcza wśród polskich biznesmenów prowadzących interesy z zagranicznymi kontrahentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here