Biuro rachunkowe czy księgowość internetowa

Prowadzenie księgowości w firmie to bardzo odpowiedzialne zadanie. Nie można prowadzić działalności gospodarczej bez dokumentacji finansowej firmy. Urzędy są zainteresowane obrotem finansów, który odbywa się w naszym przedsiębiorstwie.

Księgowość online czy biuro stacjonarne?

Już w pierwszym wniosku, który wypełniamy przed rozpoczęciem działalności, w formularzu CEIDG zaznaczamy kto będzie prowadził księgowość. Możemy wybrać opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji finansowej albo wpisać dane biura księgowego, któremu powierzymy to zadanie. W wypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w której nie zatrudnia się pracowników, jedną z tańszych opcji jest skorzystanie z księgowości internetowej. Za pomocą takowego portalu można ewidencjonować wszystkie faktury, wypełniać ewidencje i deklaracje podatkowe, a co za tym idzie, bez wychodzenia z domu można wysłać niezbędną dokumentację do odpowiednich urzędów. Zaletą księgowości internetowej jest to, że bez względu na ilość dokumentów ponosimy stałą opłatę. Trudniej jednak samemu, bez znajomości przepisów i ustaw dopełnić wszystkich formalności związanych z posiadaniem pracownika. Z tego względu czasami warto zdać się na profesjonalną księgowość Warszawa, regularnie płacić koszty związane z prowadzeniem dokumentacji i rozliczaniem wynagrodzeń i mieć pewność prawidłowo wykonanych wszelkich rozliczeń. Korzystanie z usług biura księgowego nie jest umową długoterminową. Jeśli się okaże, że jesteśmy w stanie sami prowadzić dokumentację finansową, wszystkie rozliczenia, dokonywać niezbędnej ewidencji, to w każdym momencie możemy zrezygnować z usług biura rachunkowego (chyba, że umowa stanowi inaczej).

Jakie zadania możemy powierzyć firmie księgowej?

Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na ryczałt ewidencjonowany, czy na podatek liniowy lub ogólne zasady opodatkowania, to biuro rachunkowe pomoże nam wywiązać się z obowiązujących nas rozliczeń. Everte oferuje między innymi prowadzenie Ksiąg Przychodów i Rozchodów, prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie ewidencji przychodów, przygotowywanie dokumentów do ZUS, sporządzanie różnych raportów finansowych, sporządzanie listy płac i deklaracji do ZUS, sporządzanie rocznych deklaracji oraz rozliczeń, przygotowywanie rozliczeń w podatku dochodowym i VAT, reprezentowanie firmy przed Urzędem Skarbowym. Co więcej, jeśli jesteśmy przed rozpoczęciem prowadzenia działalności i szukamy metod finansowania naszej firmy, to dobre biuro rachunkowe podpowie nam różnego rodzaju dotacje, z których jest możliwość skorzystać. Doświadczone biura księgowe prowadzą księgowość dla jednoosobowych firm, większych przedsiębiorstw oraz spółek. Zajmują się pełną księgowością, kompleksową księgowość uproszczoną oraz obsługą kadrowo – płacową.

Chcąc zaoszczędzić koszty przy małej, jednoosobowej firmie możemy zdecydować się na księgowość online. Jeśli jednak planujemy rozwój biznesu, to warto skorzystać z usług, świadczonych przez biura rachunkowe. Mamy wtedy pewność dopięcia wszystkich szczegółów, których wymagają różnego rodzaju Urzędy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here